Ниско кръвно

  • 642
  • 12
  •   1
Отговори
  • Мнения: 64
Здравейте, има ли някой с ниско кръвно. От време на време ми пада кръвното, трябва ли да посетя лекар или какво дa направя. Мисля си, че може и от жегите да е.

# 1
  • Мнения: 3 195
За колко ниско кръвно говорим, с какво е мерено (китка или над лакът)? Сигурно ли е, че е кръвно, а не захар?

Ниско кръвно не се лекува, доколкото знам.

# 2
  • Terra incognita
  • Мнения: 12 263
Ами времето е топло, нормално е да пада кръвното, съдовете се разширяват.

# 3
  • Мнения: 64
За колко ниско кръвно говорим, с какво е мерено (китка или над лакът)? Сигурно ли е, че е кръвно, а не захар?

Ниско кръвно не се лекува, доколкото знам.
На лакът то ми пада от време на време. Аз по принцип съм със 110/70.Понякога 100/80,90/60.Еднократно преди дни беше 85/70

# 4
  • Мнения: 2 480
Повече течности, кафе......Има и лекарства, но според аптекарките не са желани.

# 5
  • Мнения: 4 208
О, моето е 80/40 и си живея почти нормално.
От жегите и потенето кръвното пада, особено ако няма физическа активност и човек не е свикнал. Има хапчета за повишаване, но трябва лекар да ги изпише. Пий повече течности - подсолен айрян, сокове, вода. Не налитай на кола и кафе, защото след първоначалното вдигане на кръвното имат диуретичен ефект от става по-зле.

# 6
  • Мнения: 825
И аз съм така. Дори преди малко премерих 89/76 два пъти подобна стойност. И се чувствам като пред разболяване всеки път. Нищо не ми помага. Веднъж се случи да припадна.

# 7
  • Мнения: 40 950
Аз съм с леко ниско, внимавам да не ставам рязко, че ми се замайва главата, и толкоз. Живея си.

# 8
  • Мнения: 893
89/76 не е никак добре, дори ми звучи невъзможно за здрав човек - не защото е ниско, а заради близките граници.

# 9
  • Мнения: 825
89/76 не е никак добре, дори ми звучи невъзможно за здрав човек - не защото е ниско, а заради близките граници.
За трети път ми се случи, за година и половина, но сега се оказа и вирус, защото вдигнах температура снощи еднократно.

# 10
  • Мнения: 2
Здравейте новичка съм много често ми пада кръвно опасно ли е трябва ли да се свържа с лекар във 4 месец съм:heart:

# 11
  • Мнения: 319
Здравейте. Наблюдавам ,че долната ми граница на кръвното е ниска от сорта на 120/57 личната каза ,че си е и на 60 и какво толкова искам. По време на бременността също долната ми падаше доста като например 120/44 ... Не ми е ставало ,зле но края на бременността получих екстрасистоли и още си ги влача. Ходих на кардиолог ,който каза ,че сърцето ми е здраво. Ходих заради екстрасистолите. Има ли връзка ?

# 12
  • Мнения: 110
Здравейте, аз съм с изключително ниско кръвно от години и пия кафе, за да го вдигна. Лекарите ми препоръчват да се занимавам със спорт. Попринцип има лекарства и диета за ниско кръвно, но не съм ги изпробвала, за да дам мнение за тях. Най-добре е да се консултирате с лекар.

Общи условия

Активация на акаунт