Относно готините алкохолици

  • 18 524
  • 373
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 8 909
Алкохолът е наркотик, само дето пристрастеността към него се проявява след дълги години на употреба. Коварен наркотик е.
Именно.
Но пък ти дава достатъчно време да се усетиш, потърсиш и приемеш помощ, за да спреш. Ама ако си много чувствителен, голям мъжкар, не от и за този свят и подобни бла-бла-бла, годините минават и когато или ако се осъзнаеш, вече е късно.

Излиянието на Калин Т. и на мен ми доскуча бързо и не го прочетох. Пък и обвиняваше, което съвсем ме отказа да му дам шанс и да го изчета.

Мъчно ми е за Алекс, силно момиче е и с това ще се справи, но наистина много ѝ дойде.

Крайно време е да започне да се говори много и силно и с по-малко оправдания за алкохолизма като сериозен и често срещан проблем.

# 31
  • Мнения: 47 998
За Ласкин по-добре да не коментираме, за мъртвите или добро, или нищо. Но Терзийски...просто толкова типични думи на жалък алкохолик. Толкова типично, да се изтъкват и самовъзхваляват.Отвратително и гнусно.
Добре, че сме ние простите, да ги родим, издържаме, чистим, лекуваме, прибираме...всичко. Добре, че простите се борим с живот, кредити, болести, деца, пазаруваме, плащаме, гладим, перем..живееем...
Живота на алкохолика е "възвишен", но толкова празен. Сам, с чашката...и егото. Където и да е, с когото и да е, за него друго няма.

# 32
  • Мнения: 29 516
Освен, че сме прости, също живеем

Цитат
нормалния, сух, трезв и фалшив живот.

Ти да видиш.....!!!!

# 33
  • Мнения: 10 862
Писах и в темата за Ласкин. Болезнена тема ми е, защото баща ми вече 20 години е тежък пияница. Не харесвам думата алкохолик, някак си ми звучи едня идея по-възвишено от пияница, а няма нищо възвишено в това... Ми не е готино,  кво да ви кажа. Имало е моменти, в които ми се искало да умре/ или да е умрял, за да спре да тормози майка ми и мен. И лошото е, че неговото оправдание е, че пие, щото ние не го обичаме, а как да го обичаме... Като оперрираха майка от тумор на гърдата, той обикаляше познати докато тя беше в болницата, да проси пари, защото сме имали нужда, което беше абсолютна лъжа и събраните пари изпи за два дена.. И това е върха на айсерга само.. Та, това имам да кажа за готините алкохолици...

# 34
  • Мнения: 54 523
Готин алкохолик няма.
Тези коментираните може да са били готини за компания, но за близките си, надали...
Понеже съм споделила с дъщеря ми желанието си за донорство на органи след смъртта ми, съм я предупредила в никакъв случай на алкохолик! Naughty
Толкова от мен по темата.

# 35
  • Насред хаоса
  • Мнения: 5 464
Тази глупост "пия, за да забравя ужасите на живота" пък е толкова плоска и изсмукана от пръстите, че няма накъде повече. И като се напиеш и алкохолното опиянение временно те пренесе в друг свят, като се събудиш и осъзнаеш, какво? Дай новата бутилка, че пак видяхме целия ужас на живота, та пак да го удавим. И така до безкрай, вместо да се стегне и да се бори, както правят останалите и без алкохол. Пълни глупости.

# 36
  • Мнения: 54 523
Алкохолиците са изключително слабохарактерни хора.
Колкото и да са талантливи, всичко е обречено на провал. Личен живот, работа, здраве.

# 37
  • Мнения: 29 516
Алкохолиците са изключително слабохарактерни хора.
Колкото и да са талантливи, всичко е обречено на провал. Личен живот, работа, здраве.

Нищо не разбираш. Те са възвишени.... Да не говорим, че виждат най-ясно живота, не е като нас, сухарите!  hahaha

# 38
  • Мнения: 25 672
Артистите умират от пиене. Често - най-добрите.

Не съм съгласна с тези думи. Даже напротив. Без значение дали става въпрос за артисти, писатели, художници или други хора на изкуството, обикновено се пропиват тези, които в един момент осъзнават, че не са толкова добри, колкото са си мислили. Че има по-добри от тях. Но понеже се иска голямо мъжество да признаеш, че някой друг е по-добър от теб и дължи успеха си на талант и труд, а не на връзки и стечения на обстоятелствата, по-лесно е да хванеш чашата и да упрекнеш целия свят, че не иска да се приспособи към теб или че съществува, само за да ти слага пръти в колелата.
Замислете се колко добри, ама наистина добри актьори (писатели, художници и т.н.) знаете и колко от тях са алкохолици. Ако има изобщо такива...
Алкохолът е утешение за липсата на достатъчно голям талант или оправдание за мързела.

# 39
  • Мнения: 1 945
Достоевски достатъчно добър ли е за теб ?
Всъщност този Калин перафразира един известен израз на великия писател за алкохола .


."Има нещо нездраво и съмнително в трезвеника. Възприемам хората, които не пушат, тяхна си работа, дори възприемам тези, които не се заглеждат след жените по улицата, макар че... Но както и да се мъча, не мога да възприема непиещия за нормален. Непиещият е маниак и точка по въпроса. Всеки, който се опита да облече трезвеността в благообразно обяснение, е гад, мръсник, безочлив продажник. Да не пиеш означава да живееш като идиот.

Прочети повече на: http://men.-spam082-/pm/dostoevski-i-alkoholat/

# 40
  • София
  • Мнения: 2 995
Имах приятел алкохолик - кротък и добряк, вдъхновен и вдъхновяващ.
Но мина през клиника за алкохолици и оттогава е на студен чай и тъпо гледане в една точка. Вече 5 години се е превърнал в сянката си Sad
Не казвам, че трябва да се върне към алкохола, най-вероятно му трябва време, но ми е мъчно.

# 41
  • Мнения: 24 467
Това, че една глупост е казана /писана/ не от Х, а от У, не я прави по-малко глупост.
Повечето хорица сме слаби и грешни душици. Постоянно търсим оправдания за това, дето сами сме свършили. Известни, безизвестни, писатели и неграмотни - все сме хора и "нищо човешко не ни е чуждо".

Имах приятел алкохолик - кротък и добряк, вдъхновен и вдъхновяващ.
Но мина през клиника за алкохолици и оттогава е на студен чай и тъпо гледане в една точка. Вече 5 години се е превърнал в сянката си Sad
Не казвам, че трябва да се върне към алкохола, най-вероятно му трябва време, но ми е мъчно.

Трябва му, разбира се, трудно се лекува такава зависимост, особено ако е в напреднал стадий.  

Последна редакция: пн, 07 яну 2019, 16:22 от Judy

# 42
  • Мнения: X
Достоевски достатъчно добър ли е за теб ?
Доколкото ми е известно, това не са думи на Достоевски. Не е като да не ми е сред любимите писатели и макар и руснак, не го прославят като фен на чашката.

Имах приятел алкохолик - кротък и добряк, вдъхновен и вдъхновяващ.
Но мина през клиника за алкохолици и оттогава е на студен чай и тъпо гледане в една точка. Вече 5 години се е превърнал в сянката си Sad
Не казвам, че трябва да се върне към алкохола, най-вероятно му трябва време, но ми е мъчно.
Освен да му помогнеш да намери призвание, няма какво друго.

Последна редакция: пн, 07 яну 2019, 16:15 от Анонимен

# 43
  • INFJ
  • Мнения: 9 399
Имах приятел алкохолик - кротък и добряк, вдъхновен и вдъхновяващ.
Но мина през клиника за алкохолици и оттогава е на студен чай и тъпо гледане в една точка. Вече 5 години се е превърнал в сянката си Sad
Не казвам, че трябва да се върне към алкохола, най-вероятно му трябва време, но ми е мъчно.

Изкореняването на зависимостите не е достатъчно, тази яма, която се отваря, трябва да се запълни с нещо. С всяка зависимост е така, без значение дали е алкохол, наркотици, цигари, храна... Зависимостта носи както тревога, така и най-голямото удоволствие на зависимият. Трябва да дойде нещо по-силно на мястото на това "удоволствие". И това е един от основните проблеми по време на борбата.

# 44
  • Мнения: X
Замислете се колко добри, ама наистина добри актьори (писатели, художници и т.н.) знаете и колко от тях са алкохолици. Ако има изобщо такива...

Много са. Адски много. От писателите Хемингуей, Чандлър, Ф. Скот Фицджералд, Тенеси Уилямс, О'Хенри, По, Фокнър, Буковски на първо замисляне...

Общи условия

Активация на акаунт