Кой ли тази година ЮНСКО бебенце ще има :) Тема III

  • 33 249
  • 740
  •   1
Отговори
# 675
  • Мнения: 2 559
Все още не сме коментирали имена с ММ. Каката е кръстена на майка му /според нея, обаче Grin/, а всъщност не е на никой, просто името много ни харесваше. Сега най-вероятно ще кръстим момченцето ни с първата буква от името на моята майка. Не искам името да е мега популярно - в последните 2-3 години около мен момченцата са все Кристия/ан, Виктор, Мартин, Николай...Rolling Eyes

# 676
  • Мнения: 2 576
Дъщеря ми е Теодора, свекър ми е Тодор. Води се кръстена на него, но и двамата с ММ обожаваме това име. Има гръцки произход и е зачената в Гърция. За момче нямахме никаква идея за имена, за момиче имаме два фаворита. Но още ще мислим, само да се роди живо и здраво!

# 677
  • Перник
  • Мнения: 728
Ох, изборът на име се оказа много труден при нас. Първият ни син не е кръстен на никого и сега с втория ще е така, но голяма чуденка с второ мъжко име. Всички мислехме, че ще е момиче и имахме избрано женско име, но бебчо ни изненада.

# 678
  • Мнения: 910
А с буквата П няма много варианти.. Disappointed
Мъжът ми се казва Павлин, баща му е Пламен. Аз не исках да се кръщава детето на някой или да му носи буквата. Единственото ако се роди на някой празник значи си идва с името на празника. С ММ много гледахме, но нищо не ми харесваше и изведнъж от нищото той ми казва " какво ще кажеш за името Патрик" аз в първия момент му се изсмях и му казвам "за да носи твойта буква нали", а той ми се смее. Обаче изведнъж някак го почуствах това име и казах ето това ще е. Не за да носи буквата на баща си и дядо си ами защото е ново и интересно.
Преди да забременея първия път бях измислила име за момиче, но беше момче и сега мм ми казва "ето имаме име за момиче сега" обаче аз му казах, че щом тогава не е било момиче значи не било писано да се казва така и хареах друго име и по случайност пък носи буквата на майка ми.

# 679
  • Plovdiv, Bulgaria
  • Мнения: 824
Аз пак да се включа с въпрос. Имате ли проблем с кожата на лицето? Имам ужасни пъпки само по брадичката, проблема е, че са от преди, а сега се засилиха. Появиха се като забременях с дъщеря ми и оттогава (2г) все излизат, минават (преди цикъл се появяват) и пак и пак и сега е нещо ужасно. Cry Чуфя се дали има смисъл сега да ходя на дерматолог или ще ми каже че е от хормони и нищо не може да направим?

# 680
  • Плевен/Пловдив
  • Мнения: 878
За пръв път и аз имам проблем, такова лющене пада, суха суха на лицето. Аз по- принцип съм с мазна кожа от как се помня. Сега обратното. Живи и здрави, като премине всичко ако остане такава ще търся професионално мнение и козметика. За сега не виждам смисъл.

# 681
  • Мнения: 288
Добро утро.И моята кожа на лицето се лющи, но и преди зимата се лющеше.Заедно с това ми се появяват много пъпки по гърба, една минава появява се друга.Радвам се че поне не са по лицето, пак е неприятно, но поне само аз и ММ си ги знаем Simple Smile.Вчера пратих изследванията на АГ за хемоглобина и ми изписа желязо, но се притеснявам, че много хапчета станаха: от днес ще приемам магнерот, Б-комплекс, желязо и още едно, което ми е за инсулина.Вие колко медикаменти приемате?

# 682
  • Мнения: 2 576
Аз пия фемибион 2, биозин мама и от няколко дни магнерот 3х2. Имах стягания на корема, но не много осезаеми, въпреки това настоях да ми изпише магнерот. Пак имам гъби, явно се активираха отново спед вируса...
Минах пак през док, обясни че плацентата ми е ниска, но не покрива родовия канал, не е превия, няма и да стане. Очакваме да се вдигне и да няма кървене. Поне малко си отдъхнах, че доста страхотии изчетох за превията.

Последна редакция: пт, 08 фев 2019, 08:45 от Elsi86

# 683
  • WonderLand
  • Мнения: 3 896
Аз нямам никаква промяна нито с кожата, нито с косата. Пия само витамини Елевит и нищо повече.

# 684
  • Мнения: 288
Аз пия фемибион 2, биозин мама и от няколко дни магнерот 3х2. Имах стягания на корема, но не много осезаеми, въпреки това настоях да ми изпише магнерот. Пак имам гъби, явно се активираха отново спед вируса...

За гъбите пробвайте да изключите от менюто си сладкото и тестените работи.

# 685
  • Мнения: 71
Здравейте, бих искала да ме добавите и мен - очакваме момченце с термин 24.06.2019г.
От няколко дена и моята кожа на лицето е ужасна - лющисе, суха е . Мислех, че само аз го имам този проблем и си помислих, че ми е спаднал имунитета, но явно не е само това. Относно хапчетата и аз съм с една шепа - фолиела, б-комплекс, магнерич, но-шпа и биозин мама.

# 686
  • Мнения: 892
Аз приемам еутирокс, биознин мама, магнерот 2х1, Прегнакеър, Омега 3, Про и Пре биотици и Метфогама. Преди лягане бия Клексан и поставям вагинално 3 глобулки Утрогестан.
Отказ от сладко и тесто може и да помага за гъбите, но според мен си е до имунна система. От началото на бремеността съм предимно на тестено и сладко, но нямам гъбички засега. Мия се сутрин и вечер с интимен гел с лактобацили обаче.

# 687
  • Мнения: 3 285
Кожата на лицето ми е суха от самото начало, но поне лющене няма. При мен  много ми изсъхва кожата на ръцете, но пък не я мажа с нищо, че още страдам от страхотната непоносимост към миризми и храни.
За хапчетата - аз съм на акард 2х1 и магнерот 3х1 и определено всеки месец се радвам като не ми изпише АГ-то нещо допълнително..
hrisi0909 - и моя термин е 24.06 Simple Smile

# 688
  • Мнения: 501
Аз съм с много мазна кожа на лицето откакто забременях. Хапчетата са ми само тези за кръвно, друго не приемам. Забавното е, че ми излезе миркобиологията ии.... още не сме ги уморили тия гъбички..Направо думи нямам, но поне другите находики сме ги убили. Сега стискам палци на последното лечение да ги убием Simple Smile

# 689
  • WonderLand
  • Мнения: 3 896
Данито, а защо не си вземеш козметика без аромати? Такива са обикновено медицинските серии.


Avonavi какви про и пре биотици вземаш?

Аз покрай бременността получих и хубави странични ефекти, някои от тях даже супер неочаквани. От самосебе си във втория месец спрях кафето, че ми се повръщаше след като пия, затова пък започнах да залусвам редовно, нещо, което никога не съм правила. Освен това пия и повечко вода. Неочаквано за мен обаче е, че перисталтиката ми се раздвижи много добре и съм като часовник всеки ден. Сблъсках се обаче с проблем, всичко вече ми е тясно както в корема така и в гърдите, даже зимните якета, дето ми бяха доста широчки и свободни, та се надявам да не се наложи да си купувам дебело яке в края на зимата. 

Общи условия

Активация на акаунт