Кой ли тази година ЮНСКО бебенце ще има :) Тема III

  • 33 226
  • 740
  •   1
Отговори
# 690
  • Мнения: 3 257
Данито, а защо не си вземеш козметика без аромати? Такива са обикновено медицинските серии.

Това определено е идея, просто се надявах, че това преминава в един момент (уж след 12 г.с.), но при мен още си продължава (20 г.с. +5). А и като всяка уважаваща себе си жена си имам и един шкаф козметика (кремове, шампоани и не знам си какви неща), избирани с всякакви аромати, и се надявах да започна да си я използвам..

# 691
  • София
  • Мнения: 616
И моята кожа е мазна по принцип, а сега е доста суха. Притеснява ме да не се появят стрии, защото много ме сърби кожата на корема, а с първата бременност не беше така. Ама то и аз сега съм по-едра, де.

# 692
  • Мнения: 1 196
При мен също не мога да кажа, че настъпиха промени в кожата и косата, може би лицето е малко по- добре дори. Аз нямам проблемна кожа така или иначе, лицето ми си е чисто, но преди 2-3 дни преди цикъл ми излизаше някоя пъпка или ставаше склонна към зачервяване кожата, сега няколко месеца без цикъл и това го няма. Другото беше, че през зимата кожата ми от нормална, ставаше по- скоро суха, но сега си е добре и дори някоя вечер да не сложа крем на другия ден не си усещам лицето опънато до болка почти.
За косата имах надежди, че може да стане по- блестяща. Grinning Но то при мен е невъзможно сигурно. Моята коса си е принципно суха, без подходяща козметика ще е като метла, а отделно изсветляването от балеажа и сешоара си казват думата.
За момента съм само на Фемибион 2 и, когато се сетя пия и Биозин мама или Оксилик.

# 693
  • Мнения: 892
Аз не ползвам вече парфюми, а толкова си ги обичах.. заради сърбежите спрях и подмишниците да ароматизирам, сутиените ги махнах, тъй като ми стягат и дразнят, не съм епилирала крака и ръце от над месец... Grinning
Силвърче, взимам по едно Лактофлор Био Плюс и ми се струва, че ми се нормализира корема. А може и пробиотиците да държат гъбичките настрана, знам ли.

# 694
  • Мнения: 3 257
Аз не ползвам вече парфюми, а толкова си ги обичах.. заради сърбежите спрях и подмишниците да ароматизирам, сутиените ги махнах, тъй като ми стягат и дразнят, не съм епилирала крака и ръце от над месец... Grinning

Парфюмите и аз съм ги спряла, даже и вкъщи не давам да се ползват Wink За сутиените завиждам благородно.. аз още си ги нося, че под офис риза или рокля не става без Wink

# 695
  • Мнения: 2 534
Хм, сега ме замислихте да си купя прибиотик. Вече ми писна от тия гъби, макар и без оплаквания, но с течение. Иначе веднъж вече ограничих сладкото и тестото, но нямаше резултата. Сега пак ще се постарая да хапвам и КМ.
Кожата си ми е по-суха, коста също.
Днес ми взеха кръв и урина, чакам резултатите.

# 696
  • Мнения: 892
Елси, това че микробиологията ми е чиста, хич не значи, че нямам обилно бяло течение, което вече ми съсипа бельото, макар че сменям по 3 ежедневки Wink
И кисело мляко хапвам, че ми помага с киселините.
Моите коса и кожа са си сухи по принцип, но пък май се пооправиха с бремеността. Косата ми е като в детските години гъста и ще и се радвам, докато мога. Знам, че после пак ще окапе,  но ще я наснимам едно хубаво преди това. Sunglasses

# 697
  • София
  • Мнения: 3 098
Аз нямам никакви промени от началото на бременността. Ползвам си козметика и парфюми. Единствено ми се появиха няколко пъпчици по лицето, но това е нормално за мен. Радвам се на прекрасна бременност! Simple Smile

# 698
  • Мнения: 2 558
Аз винаги съм била със смесена към мазна кожа на лицето, а сега ми е суха и много се радвам Simple Smile
Аз също съм си купила Лактофлор, но съм го прибрала в шкафа и съм забравила, сега ме подсетихте да започна да го пия.
Иначе пия Биозин Мама и Прегнакеър+Омега 3, както и Магнерот от десетина дни.

Чета из фейсбук, че някои са ги пратили на кардиолог профилактично. На мен док нищо не ми е казал, през първата бременност също не си спомням да съм ходила... Вас изпратиха ли ви на кардиолог?

# 699
# 700
  • Мнения: 501
Аз съм със задължителни консултации, но според мен ако няма някакви проблеми няма смисъл да се ходи преди 36 седмица.

# 701
  • Мнения: 1 694
И на мен ми се струва, че пия една шепа хапчета- Биозин Мама, витамини Пренатал, Магнерич 3х1, пробиотик Прокомбо Прегна и Аспирин протект заради мисед миналата година, според мен скоро ме чака и желязо, че с предната бременност много ми беше паднал хемоглобина и сега натам отиваше предния път. Момичета, пийте пробиотици за гъбичките, аз преди постоянно имах, кажи-речи при всеки цикъл, но откакто пия редовно пробиотици (заради други проблеми) и нося само памучно бельо не съм имала. Кожата ми на лицето се изчисти супер много от бременността, няма и помен от пъпка, само много ми изсъхва по ръцете. Иначе много ми станаха рехави косъмчетата по ръцете и краката Simple Smile веднъж на няколко седмици се налага да епилирам, много готино Simple Smile

# 702
  • Мнения: 2 534
Аз миналата бременноат ходих на кардиолог. Имам козметичен дефект - пролапс на митралната клапа, мисля че затова ми е доста ускорен и пулса 80-9 удара в мин.
Сега ми излезнаха изследванията. Хемаглобин 117, мисля е супер. Но глюкозата е под реф. стойности и е 3.24, както и имам левкоцити в урината 25 микрона на литър.  Другото е ок. Сега се чудя пак ли трябва да ходя до док другата седмица или да изчакам поне за контролата за гъбички. При вас как са тези стойности?
Поръчах си ацедофилус пробиотик, дано помогне и той.

# 703
  • Мнения: 6 633
Моята кожа и коса бяха мазни, а сега станаха нормални, даже косата я мия на 4-5 дни вече и съм много доволна.
Иначе и аз пия доста хапчета - Огестан, Магнерот, Биозин мама, Вит. Ц (отделно, защото го няма в огестана), доскоро и желязо пиех, но беше за 30 дни и свърши. Сега ще ми пускат контрола на хемоглобина и дано се е качил, че от това желязо ме хваща запек.
Аз също мислех да ходя на кардиолог, защото понякога имам сърцебиене, но АГ каза, че е нормално.
Elsi86, няма ли начин по телефона да се консултираш за резултатите? Аз на моята пращам на вайбъра и ако има нещо тогава ме вика.

# 704
  • WonderLand
  • Мнения: 3 895
maiathebee, малко странен въпрос, ама в София ли си? Аз когато съм в София трябва да 2 дни да мия косата, а когато съм в родния град веднъж на 5 дни е достатъчно.

Мен на кардиолог не са ме пращали, но аз и нищо по-усобено не усещам, осевн, че по-бързо се задъхвам, но това е защото нямам много движение. Вие как се раздвижвате? Ходите ли на йога, плуване? Аз съм само на разходки през почивните дни.

Общи условия

Активация на акаунт