Преустройство на двустаен апартамент с една тераса

  • 6 033
  • 82
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 553
Етажерката да е без гръб, за да влиза светлина. Стъпаловидна. На първия ред 5 отделения, на втория 4 отделения и т.н.

# 16
  • София
  • Мнения: 38 527
Точно така!
Ние имаме отделена спалня и кът с диван, маса, тв за хранене и почивка.
Имах идея за нещо като трапезария, но минаването между двете маси стана трудно и залепихме високата до стената.

Ето снимки: [url]http://dilianavk.snimka.bg/properties/my-home.518960.all

# 17
  • Мнения: 553
Ние живеем с две деца на 7 и 9 в такова жилище. Децата са в спалнята, ние във всекидневната. Според мен не спете на диван. Всекидневната ви е голяма. Сложете легло спалня откъм терасата. Преградете с една етажерка, която да служи за параван и пак си имайте диван за вечерна почивка пред телевизора.
Това е решение, ама цял живот спаното ти бельо да мирише на манжди не е работа.
Кой с колкото разполага с това живее. Пък и не ни миришат дрехите. Проветрява се редовно и това е. Въпрос на поддръжка и добра хигиена.

# 18
  • София
  • Мнения: 38 527
Нищо не ми мирише! Аз съм маниак на тема миризми, душа всичко, държа много на дрехите си.

# 19
  • Мнения: 25 750
Моя мъж обича кюфтета на тиган, добре пържени. Имам супер аспиратор Фабер и пак не се виждам да си легна в стаята където съм пържила 3 тигана кюфтаци.


Кой с колкото разполага с това живее. Пък и не ни миришат дрехите. Проветрява се редовно и това е. Въпрос на поддръжка и добра хигиена.
Да, така е. Но аз съм човек който иска най доброто възможно.
Хората сега са взели имота, още няма акт 16, не е като да е свършен факт.

# 20
  • София
  • Мнения: 38 527
Разбира се, ако имам възможност, веднага го сменям!
Кухнята не ми пречи, обаче това, че всъщност нямаме стая, ме дразни много и ежедневно.

# 21
  • Мнения: 25 750
Разбира се, ако имам възможност, веднага го сменям!
Кухнята не ми пречи, обаче това, че всъщност нямаме стая, ме дразни много и ежедневно.
Вие скоро ще се разширите,  нали има надежда.

# 22
  • Мнения: 553
Единственият шанс е терасата да стане кухненски бокс, но тя няма покрив и сигурно има защо(отстояние от съседна сграда, максимална тежест, която може да понесе конструкцията) и е малко вероятно да бъде разрешено. Двустайните жилища са мъка. Който купува такова, трябва да му е ясно, че не се разширява и не може да стане тристайно. Компромис ще има със сигурност. И не е болка за умиране, когато има здрава семейна атмосфера Simple Smile

# 23
  • Мнения: 553
Ние сме в тристаен с две спални, но при още едно дете ще го преустройваме в четиристаен; и понеже холът и кухнята са разположени 1:1 като вашите, бих ви дала следната евтина идея:
1. Зазиждате вратата на кухнята както е сега, и правите нова срещу килера.
2. Градине нова стена така, че да стане като коридор между новата врата на кухнята.. тип “Стая в стаята”
3. На мястото на масата в дневната правите още една тухлена стена от прозрачни тухли и си обособявате спалня за вас - тя няма да има свой прозорец, но ще влиза достатъчно светлина от терасата на хола; а ще е шумоизолирана.
Тоест, холът разделяте на две и правите отделен коридор за кухнята. Малко е хамалогия носетето на храна от кухнята към хола, но при тези обстоятелства това би бил най-евтиният и бърз вариант. ИКЕА са царе на малкото пространство, от тях можете да почерпите много идеи..
П.С. Това до складът асансьорна шахта ли е? Искрено ви съветвам - не правете спалня там, кошмарно е

Тази идея ми харесва. Прегражда се бокс за готвене и се прави нова врата срещу килера или асансьора. Боксът няма нужда от дневна светлина. Само незнам аспирацията как ще е. Как ще се проветрява този бокс?
А ние спяхме в една стая до втората година на второто дете. Спалнята беше само с легла. Ужас беше, но мина Simple Smile

# 24
  • София
  • Мнения: 38 527
Като преграждате стаи, не забравяйте че трябва да мислите за отоплението им! Ние също имахме идея за стъклена стена, но отоплението ни спря.

# 25
  • Мнения: 5 478
Хубаво е бокс да се отдели, но няма как да се проветрява... Съвсем да не влезе въздух... Легло до прозореца в хола пак не става, има носещи колони, които са вътре в стаята и създават странна форма. Слагам снимка.
 
Скрит текст:
 
Може някакво падащо легло да се измисли за хола за нас, но това са още години без собствена стая...

# 26
  • Мнения: 12 048
Колко е разстоянието от прозореца до колоната? Този портал, който се образува е идеален за разделяне на две зони на хола. Монтирате стъклени врати и вечер затваряте, за да получите усамотение, а през деня ги отваряте. В такъв случай там може да обособите детската, а спалнята да остане за вас. На колко е детето?

# 27
  • Мнения: 25 750
Хубаво е бокс да се отдели, но няма как да се проветрява... Съвсем да не влезе въздух... Легло до прозореца в хола пак не става, има носещи колони, които са вътре в стаята и създават странна форма. Слагам снимка.
 
Скрит текст:
 
Може някакво падащо легло да се измисли за хола за нас, но това са още години без собствена стая...
Много тесен изглежда този хол. Ако е 30м2, значи е дълъг, което прави тъмно в кухненската част.
Ако изнесете вода до терасата в това отделено пространство? Така готвенето няма да пречи ако някой си лежи на дивана в другия край... newsm78

Това не е от особено значение. Отделен човек е.

# 28
  • Мнения: 12 048
Един тийнейджър може да иска достъп до кухнята по време, когато родителите са си легнали. В такъв случай може да е по-удобно на детето да се отдели ъгълче в хола, а родителите да се разполагат в спалнята.
Ако родителите са пушачи, обаче едва ли е разумно малко дете да спи хола.
Ако става въпрос за бебе или съвсем малко дете може да спи при родителите си в спалнята до 3-4 години, преди да се мисли за отделянето му. А през това време може да се появи възможност да заменят жилището с по-голямо или по-добре разпределено.
Ситуации най-различни.

# 29
  • Мнения: 15 619
Не знам дали има възможност заради ВИК-то, но на мен с тази квадратура, при тези две стаи, като най-читава възможност за обособяване на две спални, ми се вижда да се използва предвиденото за кухня пространство като втора спалня. Виждала съм го. направено с преграда тип гардероб, чекмеджета, ракла до една височина и лек параван нагоре, като в най-високата си част параванът е отворен към другата част на помещението и е лесно за проветряване.
Това ми се вижда ок като възможност за лично пространство все пак.
Другата възможност е разтегателен диван във всекидневната, но няма да има грам възможност за уединение.

Общи условия

Активация на акаунт