Някой може ли да ми го разчете

  • 5 716
  • 38
  •   1
Отговори
# 15
  • Остров Приятелство
  • Мнения: 648
Така и ще направя!
С талон или платено е при него?

Благодаря Ви за отзивчивостта и моля да се молите за нас Cry

П.С. добре де, този шев не е ли в средата на главата под фонтанелката, а не  в ляво или дясно?Как така е встрани, не е ли редно тези черепни плочки да са в средата на главата?Оххх много непрофесионално написано, но вярвам, че ме разбирате правилно какво искам да кажа Embarassed
Бърди ми каза следното "Припокриването на шевовете по детските главички е нормално нещо" или той или още някой ми каза, че е нормално при някои едната страна да израстне по бързо от другата/не знам дали се изказвам правилно, не мога да го цитирам, но беше в този ред на мисли/
Отново ви благодаря!

Последна редакция: пт, 23 юни 2006, 00:06 от s_sunny

# 16
  • София / Пловдив
  • Мнения: 8 119
........добре де, този шев не е ли в средата на главата под фонтанелката, а не  в ляво или дясно?Как така е встрани, не е ли редно тези черепни плочки да са в средата на главата?

.............Бърди ми каза следното "Припокриването на шевовете по детските главички е нормално нещо" или той или още някой ми каза, че е нормално при някои едната страна да израстне по бързо от другата

  Т.нар. коронарен шев преминава през горната част на главичката, почти от ухо до ухо, т.е. минава и в ляво и в дясно от фонтанелата. Вкостяването, ако го има, може да бъде едностранно, може и двустранно.
   
  Не е нормално едната страна на главичката да израсте по - бързо от другата, това говори за проблем именно с черепните шевове.
  А припокриването е нормално само при по - малки бебета /обикновенно това застъпване е следствие от раждането/. Но в първите месеци, с най - усиления растеж на главичката черепните части се изтеглят и наместват.

  При д-р Георгиев можеш да отидеш с направление от личния лекар за преглед при неврохирург. Иначе се плаща. Докторът е страхотен и като човек и като специалист, много е спокоен и обяснява всичко точно и на разбираем език. Можеш да му имаш пълно доверие!
 
  Не се навивай негативно предварително. Щом детенце няма проблеми с развитието до момента, всичко е наред!
  Стискаме палци! И да пишеш, като има новини при вас  Hug

# 17
  • Остров Приятелство
  • Мнения: 648
На всяка цена ще Ви пиша.
Благодаря и пак и пак и пак!

# 18
  • Остров Приятелство
  • Мнения: 648
Здравейте Бим Бам и catnadeen,
писах и на drYonov при което той ми отговори много бързо, за което съм му много благодарна, наистина много.
Хиляди поклони и браво на iskrica nadejda за тази идея да има такава връзка с лекар.Та той ми е отговорил това:
"Здравей съни,
Описваш ми абсолютно нормална находка при трансфонтанелна ехография. Можеш да бъдеш спокойна за детето си. Щом нервно-психическото и моторнот ому развитие е наред, не виждам причини дасе безпокоиш. Проблемите около раждането са налагали по-интензивно наблюдение първите месеци след раждането, ноявно всичко е нарад и баз медицина. Наслаждавай се на детенце и му се радвай.  Бъдете щастливи"
Моля за извинение, че Ви цитирам Blush

Да, все пак ще отида и при лекаря който който ми предложи Бим Бам  Peace
Мила, май не съм била ясна Sad
На Калоян ръбчето не е отстрани на фонтанелата, а ако това е фонтанелата 
                                     
                                                О <--- фонтанела
                                               /  <--- това е ръбчето където се намира, може би съвесем малко ама съвсем малко по-към центъра, т.е. така като го гледаш на монитора в дясно

Дано съм станала ясно и не толкова смешна Embarassed

# 19
  • София / Пловдив
  • Мнения: 8 119
  Не, не си смешна, разбира се, но не мога точно да разбера какво ми описваш... съжалявам.
 
  Дано д-р Йонов е прав и нямате никакви проблеми  Praynig

  Аз обаче не се разтревожих от резултатите от ТФЕ, а от ръбчето, което описа. И при дъщеря ми в нервно - психическото и моторно развитие, слава Богу, всичко беше и е наред, но имахме проблем с шевовете  Sad.
  Това не значи, че и при вас е така. Даже, по- скоро ми се струва, че нямате този проблем, защото ако той беше налице, щеше да има някаква промяна във формата на главичката на детенце и това да направи впечатление на педиатъра, който ви следи.
  Но ръбче по черепната повърхност не е нормално явление /въпреки че може да е напълно безобидно/  и просто трябва да го проверите от какво е, за да сте напълно спокойни  Hug


П.П....съжалявам, че не ти отговорих по - рано, но съм изперкала в работата тези дни.

# 20
  • Остров Приятелство
  • Мнения: 648
Да, разбирам те, че не е редно та, нали и аз заради това потърсих мнение от педиатър.
Но, аз също така си спомням, че той много се удряше в таблата на леглото си когато искаше да стане, ма наистина много.Като заудря тази глава луда ставах, даже каска исках да слагам.Пак подчертавам, че не става въпрос за цицина, защото от както го открих го следях и ако беше такова, то щеше да намалее, но уви.Просто по-скоро си мислих, че може да се е вкостило от непрекъснатото удряне, но както и да е прегледа е задължителен
Няма изменение във формата на главичката, но той има и много коса и не знам дали ни пречи да забележим ако изобщо има изменение.

Благодаря, че все пак погледна, и извинявай, че те накарах!  bouquet

# 21
  • София / Пловдив
  • Мнения: 8 119
..............по-скоро си мислих, че може да се е вкостило от непрекъснатото удряне...................
Няма изменение във формата на главичката, но той има и много коса и не знам дали ни пречи да забележим ако изобщо има изменение.


  Не, не може да се вкостило от удрянето /ако въобще това е проблемът при вас/.

# 22
  • София
  • Мнения: 418
Хм, сега и аз се притесних. Още почти от втория месец на сина ми едната страна на главата отзад - вдясно е малко по-сплескана. Спеше само на тази страна и според Джи Пи-то ни това е била причината.

Сега като чета това би могло да е белег за проблеми ли? Иначе фонтанелата му е голяма и все още не се е затворила също. На ТФЕ го заведох преди седмица в Педиатрията, защото е роден секцио след прееклампсия. Няма отклонения в психо-моторното си развитие, слава богу. На практика диагнозата му от нея е като на Съни - лека асиметрична вентрикулна дилатация вляво. Ще ходим на консултация с невролог, за всеки случай, но трябва ли и неврохирург да го види, заради формата на главата???

# 23
  • София / Пловдив
  • Мнения: 8 119
  Ей, не се психясвайте, бе хора!

  Щом спи на едната страна, нормално е да се сплеска главичката. Слагай го по - често да спи наобратно и нещата ще се оправят много бързо.

  Аз за съвсем различна деформация във формата на главичката говоря.

  pisho, не си навличай излишни притеснения!   bouquet

# 24
  • Остров Приятелство
  • Мнения: 648
Да, недей си образувай страхове както казва Бим Бам.
Едното няма общо с другото и да, вярно е, че просто трябва да сменяш положението на спане т.е. един път спи на едната и на следвашия на другата страна и проблема ще се оправи, поне до сега винаги е било така Simple Smile

# 25
  • Мнения: 462
Съни, да си кажа и аз каквото знам...макар че една голяма част от нещата, които ще кажа ги видях вече изписани. Можете много лесно да установите дали става въпрос за кранеостеноза (това срастване на ръбчетата на главичката) като направите рентгенова снимка. Но преди да подлагате детенце на излишно облъчване просто го заведете при д-р Георгиев в детска неврохирургия...той наистина е много добър в тази област. Той с опипване на самото ръбче ще прецени дали има смисъл да се прави рентгенова снимка или няма смисъл. Пожелавам ти всичко да е наред с детенце и да не се налага операция. Ако обаче случайно се наложи такава интервенция, още от сега искам да те успокоя, че обикновено тези операции нито пречат на развитието на децата, нито пък им повлияват много стресиращо. Не е приятна, но то коя ли операция е приятна?  Praynig всичко да е наред и ще стискам палци да си останете само с притесненията за това ръбче Simple Smile

# 26
  • Мнения: 462
Съжалявам, но като съм забраванка ще се включа още веднъж...

pisho, не си внушавай разни неща излишно. Съвсем нормално е когато малчо спинка на едната страна повече отколкото на другата, тя да се деформира повече. Все пак детските главички не са все още с кост а с хрущялче, което е много податливо...

# 27
  • София
  • Мнения: 418
Благодаря Ви, момичета, за милите думи... Прави сте, разбира се, че се самонавивам излишно. Извинявам се за глупавите въпроси... Всъщност благодарение на Вас преди седмица разбрах, че обстоятелствата около раждането на Анджи са били рискови за евентуални неврологични проблеми - секцио, предхождаща прееклампсия, в епикризата му е записана "забавена кардиорестираторна адаптация в първите часове и кислородотерапия"... Допреди да ви чета никой не беше ми обърнал внимание на всичко това. При тази ситуация ТФЕ е била задължителна още след раждането, евентуалното наблюдение от невролог в първите месеци след раждането - също, повишено внимание от личния лекар - без съмнение... Но нищо от това не беше налице. И затова сега съм малко по-тревожна за всякакви такива знаци. Благодаря ви отново и целувки на малките ви слънчица   bouquet

# 28
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
Благодаря Ви, момичета, за милите думи... Прави сте, разбира се, че се самонавивам излишно. Извинявам се за глупавите въпроси... Всъщност благодарение на Вас преди седмица разбрах, че обстоятелствата около раждането на Анджи са били рискови за евентуални неврологични проблеми - секцио, предхождаща прееклампсия, в епикризата му е записана "забавена кардиорестираторна адаптация в първите часове и кислородотерапия"... Допреди да ви чета никой не беше ми обърнал внимание на всичко това. При тази ситуация ТФЕ е била задължителна още след раждането, евентуалното наблюдение от невролог в първите месеци след раждането - също, повишено внимание от личния лекар - без съмнение... Но нищо от това не беше налице. И затова сега съм малко по-тревожна за всякакви такива знаци. Благодаря ви отново и целувки на малките ви слънчица   bouquet
[/qu
Благодаря Ви, момичета, за милите думи... Прави сте, разбира се, че се самонавивам излишно. Извинявам се за глупавите въпроси... Всъщност благодарение на Вас преди седмица разбрах, че обстоятелствата около раждането на Анджи са били рискови за евентуални неврологични проблеми - секцио, предхождаща прееклампсия, в епикризата му е записана "забавена кардиорестираторна адаптация в първите часове и кислородотерапия"... Допреди да ви чета никой не беше ми обърнал внимание на всичко това. При тази ситуация ТФЕ е била задължителна още след раждането, евентуалното наблюдение от невролог в първите месеци след раждането - също, повишено внимание от личния лекар - без съмнение... Но нищо от това не беше налице. И затова сега съм малко по-тревожна за всякакви такива знаци. Благодаря ви отново и целувки на малките ви слънчица   bouquet

аз да те успокоя - повечето ти изводи са грешни
правено ти е секцио заради прееклапсията! само заради това
прееклапсията - високо кръвно и др съпътстващи го нещо е опасна за бебето - затова се следи майката и най-вече развитието на бебето и ако се налага малкото се вади в момент когато преценят, че организма на майката вече застрашава детето
ако бебето ти са го извадили по-рано от термина - възможно е било да е било на кис.палатака - по принцип доста от децата са първите часове на кис.палатка за да разгънат добре дробчетата-  вече предполагам ако е било повече от ден-два - тогава е имало някакъв малък проблем
също така при прееклапсия и ранно раждане може да има усложнения и да се следи бебето, но при твоето положение - било е ДОСТАТЪЧНО но НЕОБХОДИМО да се следи неврологичното развитие на бебето. ДОСТАТЪЧНО защото ако прееклапсията беше дала някакво отклонение в детето - щеше да се хване по-рано

само да ти кажа, че има изкл тежки случаи на прееклапсия и пак никакви последици за детето - затова споко и не се притеснявай!
и чети по-малко тук, че ще луднеш Wink

# 29
  • Мнения: 3 537
И аз родих с прееклампсия,но на Анелия нищо и няма. LaughingНе се притеснявай! Hug

Общи условия

Активация на акаунт