Две деца с голяма разлика

  • 1 489
  • 24
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 897
Баткото ще стане на 21, каката е на 19, а малката е на 4. Wink
Никакви проблеми, големите са само в помощ. Laughing

# 16
  • Мнения: 4 733
Нямам две деца, но имам брат, с когото разликата ни е 7 години ( той е по-малкия ). Някак и на двамата ни се иска да поддържаме по-близка връзка, но просто не се получава, незная защо...може би заради разликата в половете...просто дойде един момент във времето, в който разликата в годините взе превес. Когато беше малък аз помагах в грижите за него,когато поотрасна аз вече бях в по-горен курс, когато стана съвсем зрял аз вече имах свое семейство и някак все се догонвахме във времето и все се разминавахме...Аз също бих искала да имам две деца, просто момиченцето ми е вече на 8 години и някак май изтървах момента.... Sad

# 17
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
В подобна ситуация на Kasidy съм. Мисля, че за майката е по-добре да е голяма разликата, но за децата не е. На моите разликата е 7години и ми е много добре, няма ревност, играят си все още, малката направо се разтапя щом види брат си. Мога да разчитам да му я оставя за 10-15 мин. Аз имам по-малък брат с 9години. Е, така и не се получава близка връзка по между ни. Той си е с едни интереси, аз с други и нямаме допирни точки, иначе като малка много съм помагала на майка ми с гладене, разходки, вземане на кухнята и др. подобни.
И все пак е по-добре да са повече от едно децата според мен.

# 18
  • Мнения: 2 353
 Сетра ми е по-малка от мен с 12г. За майка ми беше много по-лесно, отколкото с мен, защото много й помагах. И досега не мога да й се начудя как е оставяла двумесечно бебе на 12-годишно дете за по няколко часа. Веднъж се задави и посиня. Не ми се мисли какво можеше да стане ако не бях прочела всички бебешки книжки. За съжаление все още гледам на нея като на дете, въпреки, че е на 19. Но умирам за нея Heart Eyes "Брат брата не храни, не горко му, който го няма." Каквато и да е разликата ще намерят начин да се обичат! А и голямото дете се научава на много неща.
  Успех!

# 19
  • Мнения: 56
При нас разликата е голяма - баткото на 12 години малката на 1,6 месеца.Аз също се чудех как ще бъде с тази голяма разлика, но нещата се подредиха от самосебе си. Малката обожава батко си и постоянно му досажда и той я о бича много.Помага ми много и всичко е ок. Решавай се и не се замисляй.

# 20
  • Мнения: 843
Аз самата имам разлика с брат си 9 години.Simple Smile))  И много ми липсва...../  това е др. тема/
 Голямото ми дете е на 20 г. и 6м. Малкото дете ми е на 1 г. и 3м. не съм точно пример..., защото голямото ми дете  се оправя само. оест  няма нужда да се адаптира.  Споко,  природата  го прави.,  Големият съзнава, че тази мръвчица  му е сестричка  и добива такова нежно изражение.  невероягно.  В началото , не беше така..., колкото повече расте мъникът, баткото се влюбва в нея.  Не съм виждала толкова нежност в очите му..  никога. Обичат се. тепърва се влюбват. Предстои им да се разхождат.. да се учат и говорят заедно-. И да се научат да се оправят без мен, когато мене  няма  да ме имаSimple Smile)))

# 21
  • Bristol
  • Мнения: 9 364
Щом искаш второ не му мисли, а действай по въпроса Wink Моите са само с 8 години разлика и нямам много опит как ще се развият нещата, но за момента и четиримата сме много щастливи  Heart Eyes
Анджелина, при нас баткото много искаше да си имаме бебе. Казахме му за бременноста още преди да е потвърдена от лекар и той беше на седмото небе. Май и до сега си мисли, че имаме бебе, защото той така е искал  Laughing Той идва с мен на първите изследвания, да потвърдим факта, а после и на двата видеозона.

# 22
  • sofia
  • Мнения: 8 938
Няма проблем, само да не се вмени на голямото ролята на детегледачка.
Аз и сестра ми имаме 7 год. разлика в моя полза.
Мъж ми и е с 18 по-голям от брат си (има и сестра с малка разлика)....по едно време направо си бяхме осиновили брат му....

# 23
Мерси момичета, друго си е да имаш мненията на преживяли дилемата. Аз редя за и против от известно време, но ..... вие имате опита.
Най- важното, след като прочетох мненията ви вече имам аргументи ЗА (везните натежават натам, страховете останаха по-малко).
Поздрави!

# 24
  • Мнения: 5 475
Щом ти се иска второ дете, действай. Тайка де, отлагаш ли, разликата ще е още по-голяма. Аз ли4но не виждам нищо лошо в голямата разлика.

 Peace  И аз така...

Общи условия

Активация на акаунт