Къде в Пловдив??? - 79

  • 51 575
  • 759
  •   1
Отговори
# 45
  • о`майна лунна нощ е
  • Мнения: 5 537
Египетска стая на загадките за 10 годишни подходяща  ли е?Благодаря!

Дано не ти е късно за отговор - да, подходяща е. През декември бяхме на рожден ден там на момиченце, което празнуваше точно 10 г.. Забавляваха се хлапетата. Залата беше много близо до ПУ.

Къде в Пловдив продават маратонки Umbro?

Точно срещу халите на главната има магазин на костюми Мороа, една стъклена вертикална витрина с маратонки е отпред на входа. Слиза се в подземие - там е магазин за аутлетни дрехи, обувки и маратонки. Купували сме много неща от него и сме доволни. Има на Умбро със сигурност. Синковецът успя да израсте, без да скъса един летен чифт на Умбро.

Последна редакция: вт, 15 яну 2019, 15:20 от `ТуиГ

# 46
  • Пловдив
  • Мнения: 3 536
Трябва ли да нося акт за раждане при подновяване на лична карта?

# 47
  • о`майна лунна нощ е
  • Мнения: 5 537
Не. Ако няма промени, не носиш друго освен старата карта. Печатат заявлението на място, проверяваш, снимат евентуално, плащаш с карта и чакаш да стане.

# 48
  • Пловдив
  • Мнения: 3 733
Навсякъде ли вече може да се плаща с карта на гише в районното, за подмяна на лични документи? Ако е така, крайно време беше.

# 49
  • Пловдив
  • Мнения: 3 536
Миналата година за паспорт, както и днес - за лична карта платих на гишето с карта.

Последна редакция: ср, 16 яну 2019, 20:13 от miraluba

# 50
  • до едно тепе
  • Мнения: 6 623
Още преди 3г платих на децата паспортите с карта. Огромно удобство е. Особено както бяхме с бебе на 10м и 4 годишно.

# 51
  • Пловдив
  • Мнения: 467
Скоро ми предстои да си подменям ЛК и шофьорска книжка. Каква е процедурата и кога се ходи (колко дни или месец преди датата на изтичане)?

# 52
  • Мнения: X
Скоро ми предстои да си подменям ЛК и шофьорска книжка. Каква е процедурата и кога се ходи (колко дни или месец преди датата на изтичане)?
Удобното в момента е, че може в РПУ-то да пуснеш едновременно подмяна и на двата документа. Искат само да им оставиш ксерокопие на книжката и талона, но пак от КАТ ще си я получиш, заедно с новия талон. Проверяват за наличие на неплатени глоби. Могат да ти откажат двойната поръчка, само ако сменяш постоянен адрес, от една административна област в друга и трябва да ти се прехвърли досието.
Може и да не изчакаш последния момент, обикновената поръчка става за месец, но не чакай, всичко става.
Аз имах разлика от шест месеца между книжката и личната карта, смених ги едновременно.
Не забравай, че ти трябва медицинско за книжката.

# 53
  • о`майна лунна нощ е
  • Мнения: 5 537
Срокът за издаването на документ при обикновена поръчка е 1 месец. Почти винаги е готов по-рано, но за да не останеш без редовна книжка или л.к., не ги оставяй за последния момент. За шофиране без свидетелство за управление свалят нормата на колата за 6 месеца. Не си го причинявай.

# 54
  • Мнения: X
Може ли да ме ориентирате, как да стигна до зеленчукова борса Първенец от Тракия, напр. Форума?
И някоя дама знае ли откъде мога да си купя черен каял (вид молив за очи). В София напр. съм купувала от магазин Зоя, вариант е да го поръчам от нета, но ми се иска да спестя чакането и доп.такси Simple Smile

# 55
  • Пловдив
  • Мнения: 2 877
Скоро ми предстои да си подменям ЛК и шофьорска книжка. Каква е процедурата и кога се ходи (колко дни или месец преди датата на изтичане)?
Удобното в момента е, че може в РПУ-то да пуснеш едновременно подмяна и на двата документа. Искат само да им оставиш ксерокопие на книжката и талона, но пак от КАТ ще си я получиш, заедно с новия талон.
Пак от районното се получава книжката. Не от КАТ.Simple Smile

# 56
  • о`майна лунна нощ е
  • Мнения: 5 537
2017 г. ме накараха да ходя до КАТ да си я взема, но пуснах подмяната през районното. Бях със златен талон и вероятно това беше причината.

# 57
  • Мнения: 1 191
Може ли да ме ориентирате, как да стигна до зеленчукова борса Първенец от Тракия, напр. Форума?

От Форума тръгваш към гарата, на кръговото свиваш на дясно по ул.Цар Симеон, караш само направо до като стигнеш до Асеновградско. Там на ляво, минаваш надлеза, стигаш отбивката за околовръстното- на дясно по него и само направо до светофара на Коматево. Завиваш на ляво и след 3- 4км си там. Пада ти се от дясно.
https://www.google.bg/maps/dir/%D0%A4%D0%BE%D1%80%D1%83%D0%BC+%D … d42.0872085?hl=bg

Последна редакция: ср, 16 яну 2019, 15:09 от Сийка*

# 58
  • Пловдив
  • Мнения: 2 877
2017 г. ме накараха да ходя до КАТ да си я взема, но пуснах подмяната през районното. Бях със златен талон и вероятно това беше причината.
Да, вероятно заради златния талон. Аз се отказах от него доброволно Joy, защото в РУП казаха, че ако държа на него, задължително трябва да ходя в КАТ.

# 59
  • Мнения: X
Благодаря, Сийка Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт