Детски ясли и градини Варна - прием 2019/2020

  • 39 796
  • 1 005
  •   1
Отговори
# 150
  • Мнения: 25 760


В правилата пишеше, че едно дете може да бъде прието само в едно детско заведение...
Днес лично очи в очи разговарях с майка чието дете  е прието в Русалка и Иглика, няма да го записва.

# 151
  • Варна
  • Мнения: 25 257
Едно време имаше списъци с приетите, които бяха публично достояние. Ако сега има може да проверите. И на мен ми се струва невъзможно едно дете да е прието на двете места, класирането нали е централно, а не всяка ясла да си прави такова?

# 152
  • have faith and be patient ..
  • Мнения: 4 674
Пример : в нашата ясла има 8 групи със по.. Колко е максимума не знам, но поне 20-25 деца по списък ще има.. Сметнете колко места са годишно.. В градината до нас има 4 възрастови групи със по 2 отделни групи , около 30 деца по списък.. Големи градини и ясли, съответно и бройките растат.. Има логика

# 153
  • have faith and be patient ..
  • Мнения: 4 674


В правилата пишеше, че едно дете може да бъде прието само в едно детско заведение...
Днес лично очи в очи разговарях с майка чието дете  е прието в Русалка и Иглика, няма да го записва.

Ако е получила имейл за русалка - бъг в системата е. Писах по-рано, масово получихме имейли за приети деца в русалка , а дори не бяхме я писали второ желание, после получихме имейли за иглика и всичко е точно

# 154
  • Мнения: 25 760


В правилата пишеше, че едно дете може да бъде прието само в едно детско заведение...
Днес лично очи в очи разговарях с майка чието дете  е прието в Русалка и Иглика, няма да го записва.

Ако е получила имейл за русалка - бъг в системата е. Писах по-рано, масово получихме имейли за приети деца в русалка , а дори не бяхме я писали второ желание, после получихме имейли за иглика и всичко е точно
Русалка и е първо желание и номера и фигурира, детето е прието.

# 155
  • Варна
  • Мнения: 25 257
Добре де, и в Иглика ли фигурира? Ако е така очевидно е бъг.

# 156
  • Мнения: 25 760
Добре де, и в Иглика ли фигурира? Ако е така очевидно е бъг.
Да, и на двете места е прието.

# 157
  • Варна
  • Мнения: 25 257
Ами... общинската система се е бъгнала. Дано не направят подобна простотия с училищата, че сега ми е на дневен ред Crazy Бих се обадила в общината да питам как стават тези работи.

# 158
  • Мнения: 25 760
Това беше и моя въпрос, как едни са на 2 места и могат да избират, а други никъде.

# 159
  • Варна
  • Мнения: 25 257
Ами питайте в общината! Аз не съм видяла списъците с очите си, не мога да се обадя и да кажа "ми в бг-мама четох...". Обадете се и попитайте, против правилата е едно дете да е прието на две места.

# 160
  • Варна
  • Мнения: 4 221
Скрит текст:
Не съм правила статистика колко хора живеят, но със сигурност живеят достатъчно семейства с малки деца, за да не достигат градините. Аз живея в широк център, но детето ми ходеше на ясла и на градина в Младост, точно заради липсата на места.  Не смятам, че в кварталите има повече деца, с това свръхзастрояване в централните части нищо чудно да е точно обратното вече.
Колкото до местоживеене-месторабота - личното ми мнение е точно обратното. С предимство би трябвало да е местоработата. Или поне да са с еднаква тежест. Много по-удобно ми беше детето да е в ясла на 100 метра от местоработата ми.  Всички ясли в района ни по местоживеене бяха в посока от нас към морето и то на голямо разстояние, а и двамата с баща му работехме в Трошево - ЗПЗ. Ако трябваше да се влачим първо е едната посока до яслата, а после в обратната до работа - ми не, благодаря!
Уф, Месечинке... И така да е... Сигурно не достигат местата. И все пак този дисбаланс е ненормален.
Скрит текст:
Като знам какво е (може би вече е по-правилно да кажа "беше преди въвеждане на уседналостта") в училищата, съм сигурна, че ще има деца извън района. И мен са ме молили да помагам за настоящ адрес. Няма да кажа колко хора "живеят" по адресите на познати. В училищата обаче е малко по-различно, паралелките са повече, трудно дете от района може да изпадне. Докато с градините се случва. При това, очевидно, често.
колкото до това дали местоработата или местоживеенето да са с предимство... Не е въпрос на лично мнение, а на правила. Проблем е, че и работя в центъра...
Скрит текст:
Драмата ми е не толкова за конкретната градина... Но и в четирите посочени сме намсикоя резерва и шансът е почти никакъв. А имаме и бебе и воденето ще е проблем. При това догодина се очертава конфигурация от двама работещи от рано, дете на градина (нейде) и друго - на ясла (твърде вероятно, на съвсем друго място). Знам, че не сме първите или последните, просто се чудя как ще я къдрим.

И като споменах яслата... Кандидатствалите за такава тази година могат ли да ми кажат дали там има предимство от друго дете в същата ясла? И в какви случаи важи то, при положение, че децата обикновено преседяват там година и вероятността да се засекат е минимална. Т.е. важи само ако се застъпят или?
Предполагам, че в градините е така - малкото получава предимство, само ако по-голямото все още е възпитаник на конкретната градина...


Пример : в нашата ясла има 8 групи със по.. Колко е максимума не знам, но поне 20-25 деца по списък ще има.. Сметнете колко места са годишно.. В градината до нас има 4 възрастови групи със по 2 отделни групи , около 30 деца по списък.. Големи градини и ясли, съответно и бройките растат.. Има логика
Не споря защо местата в периферните ясли и градини са много, а се чудя защо те не се запълват за сметка на десетки резерви в два района. Все пак смятам, че при обявяване на местата там има някаква връзка с броя живущи.


Онзи ден говорих с позната, чието дете е ходило на градина в Звездица, след като живеят в широк център. В същото време познавам хора, които живеят в близко село, а детето им беше в най-централната ясла и сега е в също толкова централна градина. И не, нямат градско жилище в района.

Както и да е! Очевидно няма да решим проблемите тук. Всеки с късмета си.

# 161
  • Варна
  • Мнения: 25 257
beljata,
разбирам те напълно, но това е положението. Базата в центъра не достига. Ние просто имахме късмет, че по време на яслата и двамата, а по време на градината поне баща му работеше в онзи край на града. Иначе сигурно щяхме да влезем в някой филиал, ако изобщо влезем. А, освен това по мое време в яслите се кандидатстваше съвсем различно, по входящ номер. И ако се запишеш достатъчно рано влизането в ясла беше гарантирано. сега изпортиха страшно много нещата с мотива за "уеднаквяване на критериите и методите".

# 162
  • have faith and be patient ..
  • Мнения: 4 674
Сега за яслите е на принцип случайно число.. Което получаваш автоматично и после ги теглят като на лотария... Уж

# 163
  • Варна
  • Мнения: 25 257
Да, направиха го както е за градините. Лотария, колко да е лотария, после връзкарите някак случайно се озовават с числа 9990 и подобни Joy

# 164
  • Варна
  • Мнения: 4 221
beljata,
разбирам те напълно, но това е положението. Базата в центъра не достига.
...
Съгласна!
Ако не бяха множеството "врътки", обаче, щеше да не достига много по-малко.

Само като факт...
Обявените места в район Одесос са били 420.
В градините в Приморски местата са били 627.
От общо 1047 места незаети са едва 20. За сметка на това десетки деца са резерви. Не мога да кажа колко, защото там се дублират. Предполагам, че сумарно са над 100, ако изключим дублажите. Вероятно доста повече, ако съдя по броя на заявленията, като цяло.

И тук идва въпросът: Възможно ли е над половината, да не кажа 2/3 от децата на Варна да живеят реално в тези два района?
Защото приетите деца във всички останали градини в града са малко над 700. И в тях резервите се броят на пръсти...
Много слабо населени се оказаха Младост, Владиславово и Аспарухово...

ХадИ, молА ви сА!


П.П. За числото се бъркаш, май! Трябва да е по-малко.

Общи условия

Активация на акаунт