Детски ясли и градини Варна - прием 2019/2020

  • 39 847
  • 1 005
  •   1
Отговори
# 300
  • Мнения: 25 788
И аз това се чудя, удобни са ми 3-4. Да попълвам ли бройката до 10 за спорта и как ще я караме, ако вземат да го приемат на другия край на града?
Миналата година всички с които говорих ги приеха по първото им желание, така че не виждам смисъл да се пишат 12 ясли.
Аз ще пиша 3, като третата ще е далече но с добри отзиви. С кола съм, не ми пречи да я карам поне за ясла.

# 301
  • Мнения: 6 917
Не пречи да си ги изредите и до 10, в крайна сметка ако го приемат на н-то желание може да не го запишете, подавате си ново заявление и така. В Аспарухово и във Владиславово приемат всички май, там бях гледала и с по десетина точки.
Иначе моето го приеха веднъж на второ желание.

# 302
  • Мнения: 2 013
А такъв график, но за детски градини има ли публикуван?

Този е само за ясли: https://newkg.is-vn.bg/documents/Grafik_DQ_VARNA_2020.pdf

Кога се открива процедурата за кандидатстване за детски градини във Варна?

# 303
  • Мнения: 10 908
https://dg.is-vn.bg/garden/info
Това е сайта за детските градини. Виж в менюто, трябва да има график на класиранията.

# 304
  • Мнения: 25 788
Тъй като не обичам да съм в неведение реших да прозвъня желаните от мен ясли. И 3те директорки ми казаха, че няма места и до голямото класиране през май няма да приемат. От ДЯ Иглика пък ми казаха, че най рано през август ще постъпват деца при тях.
Обадих се и във Владиславово, и там са с пълни групи.

# 305
  • Варна
  • Мнения: 3 896
Значи дават инфо по телефона? Е какво толкова сложно има да съберат данните и да ги качат на сайта, вместо всички да звъним? Ще взема и аз да звънна в Моряче, тя ни е най-близо.

# 306
  • Варна
  • Мнения: 4 221
Логично е да няма места за класиранията преди голямото. В крайна сметка къде да отидат тези деца, като няма места в градините? Пък и повечето хора предпочитат да изкарат до лятото в яслата и след него да се прехвърлят в градина. В това отношение родените в първата половина на годината са привилегировани, тъй като могат да останат в ясла и след навършване на 3 годишна възраст.
Скрит текст:
Нашето дете напусна яслата на 2 години и 10 месеца (даже трябваше месец по-рано, но една карантина отложи нещата), а в същото време имаше деца, които останаха там до 3 години и 9 месеца.
Лошото е, че това не дава възможност в тази половина да постъпват масово нови деца.
На 5.02. ще обявят свободните места, а заявленията могат да се подават и коригират до 16.02., така че ще може да се реагира спрямо наличните бройки.
Аз искам малката да постъпи лятото и се чудя дали да подавам сега, ама пък знае ли човек от коя трънка ще изскочи заекът? Като знам какъв кошмар изживяхме с ДГ на баткото, не ми се иска да изпускам нито една възможност...

# 307
  • Мнения: 25 788
Значи дават инфо по телефона? Е какво толкова сложно има да съберат данните и да ги качат на сайта, вместо всички да звъним? Ще взема и аз да звънна в Моряче, тя ни е най-близо.
Обадете се, да си знаете.

Понякога се отписват деца или се местят в градина, може пък да има и преди голямото класиране някъде места.

# 308
  • Варна
  • Мнения: 3 896
Интересно. Като беше баткото в ясла, отписваха на навършени 3 г., можеше до май да се отлага. Лятото останаха само деца на под 3.

# 309
  • Мнения: 25 788
Интересно. Като беше баткото в ясла, отписваха на навършени 3 г., можеше до май да се отлага. Лятото останаха само деца на под 3.
Сега отписват децата август месец. Септември започват градина (ако са приети).

# 310
  • have faith and be patient ..
  • Мнения: 4 674
И сега е така, децата родени преди август, когато и да да навършат 3 стоят до август, а тези родени след август стоят до деня преди рожденния си ден.. Или точно до рожденния си ден

# 311
  • Варна
  • Мнения: 4 221
Именно затова се случва някои да напускат яслата (възрастово) с година по-рано от други. Родените декември и родените януари в една година са именно в такава ситуация.
Родените преди август остават до тогава, родените след това - до рождения си ден.
В нашата ясла дете, родено януари, напусна на 30.08. (седмица, преди да стане на 3г. и 9 мес.) и от 2.09. беше на ДГ. В същото време, въпреки че можехме да оставим сина в яслата до рождения му ден през декември, трябваше да го прехвърлим в ДГ през септември, защото така повелявала наредбата. Всяко забавяне след 30.09. трябва да се оправдае с медицински или друг документ. В нашия случай не можеше да се премести заради карантина от варицела и изчакахме до изтичането ѝ в средата на октомври. Ако се бе удължила, щяхме още да закъснеем, но иначе трябваше да е в ДГ на 2г. и 9 мес.

# 312
  • Мнения: 218
Здравейте, има ли съществени разлики между яслена група в одз и чиста ясла? Искам детето да започне да посещава когато навършва две години на есен, кога би трябвало да кандидатствам? Благодаря

# 313
  • Мнения: 1 977
Пуснах аз от 01.05 да се върти

Последна редакция: пт, 10 яну 2020, 12:02 от Little Miss Ratatouille

# 314
  • Варна
  • Мнения: 3 896
Някой успя ли да се регистрира? Стигам до детски заведения, натискам Продължи и нищо....

Редактирам се, успях с друг браузър. Сега за полудневен прием същата регистрация ли ползвам?

Последна редакция: пт, 10 яну 2020, 11:41 от svetli

Общи условия

Активация на акаунт