Безнаказаността и наглостта на циганите

  • 52 069
  • 1 169
  •   1
Отговори
# 165
  • София
  • Мнения: 5 883
Лесно няма.



А относно потребителя Тесла.. Вие майтапите ли се? Това е едно изречение, как се чете и възприема подобен текст?
Цитат
Както е вярно че има и 2-оен стандарт от медии и о-во когато жертвите са роми (което е нормално, човек винаги се отъждествява със себеподобните си, това съм го забелязал че изкореняват на запад с мощни анти-расистки кампании, например преди футболни мачове, не че това спря расисткият скандал в Италия заради който спряха първенството по коледа заради чернокожият футболист на единият отбор и последвалите сбивания между футболните агитки при които загина 1 човек а едната агитка се сби в защита на техният футболист (макар и чернокож) с другата агитка която го обиждаше и нападеше (себеподобните не винаги означава хора като теб а хора с които се отъждествяваш, аз например въпреки че съм бял не се отъждествявам с расистки изказвания спрямо даден етнос, защото съм против насилието във всичките му форми, иначе нямаше да имам сред приятелите си чернокож,  обаче нямам циганин, преди някой да ме обвини в пристрастност, въпреки че съм живял 10-на дни с цигани на море, в къща за отдих на огромно циганско сем. за които една лоша дума не мога да кажа, но е вярно че те не бяха цигани  ами бели хора, говореха правилен български, бяха образовани и всички работеха, къщата беше празна през деня, в нея бяхме само летовниците, а всяка вечер когато големият им син не ни водеше по дискотеките вдигаха банкети в наша чест, то бяха едни мезета, едни шведски маси, едно пиене и наздравици все за тяхна сметка и общо взето парите които им дадохме за летуването при тях, половината ни ги върнаха под формата на безплатно ядене и пиене в непрекеснъти вечерни банкети в които се събираха всички летовници и цялото сем. (баща, майка и 4 деца, 2 големи сина по 20, единият всяка вечер беше нон стоп с нас а другият си имаше жена и често го нямаше, имаше 1 по малко момиче на около 10, 12 и едно малко на 4,5 от тия всички хора не чух никой никога да се скара с другите или да повиши тон а  по принцип циганите са известни с кавги на висок тон, единствено му се караха на най малкото момиче което щъкаше на всякъде и обичаше да влиза по стаите ако не са заключени и да буди летовниците.

# 166
  • Мнения: X
Не ни харесва,но...ще изчезнем.

Е, що така песимистично? Пък уж истеричките и черногледките бяхме събрани в мигрантската тема Grinning
Българите са били два милиона и половина след Освобождението. И не са изчезнали. Да, тенденциите са обезпокоителни, но не са доведени до своя край. Винаги има надежда за обръщането им в друга посока при прилагане на правилните действия.

Що се отнася до Тесла, може да си отвори учебника за 4-ти клас, да си припомни уроците за запетайките, главните букви и подчинените изречения.
И да не се бърка логореята с качеството.

# 167
  • Мнения: 19 017
Мога да дам жив пример с ментор от същия произход на една голяма фирма за чистене в София,  супер интелигентна и културна жена...идваше да пита какви препоръки и оплаквания имаме от персонала...да не прозвучи расистки, но по-лесно щеше да обясни на метлите и парцалите как да чистят по-ефективно...

# 168
  • забравих си мисълта...
  • Мнения: 5 728
Аз прочетох всичко, което Тесла е написал. Мое лично мнение е, че той се опитва да успокои малко духовете на пишещите в темата. Опитва се да промени насоката на темата, да ни накара да се почувстваме виновни, защото има и българи, които вършат подобни престъпления като циганите. Върна се дори 20 години назад, за да ни го докаже. Вече се питам, за коя NGOs организация работи?
А вкарването на цигански персонал за обслужване на златните ни, това ще доведе до създаване на държава в държавата и накрая да си имаме и цигански представители в парламента, като че ли турците в парламента са ни малко.
Мое лично мнение е, че той надмина с хиляди пъти дори Vapor, която е майстор в опитите да обърне разговора в темата в съвсем друга посока.
Тук искам да обърна внимание на нещо, което ми направи впечатление. Въпреки, че в дългия си пост Тесла много повече критикува българските престъпления отколкото циганските, не виждам тук никой от нас да се е обидил, че той пише "българите". И защо??? Защото българските престъпления са в пъти по-малко и в пъти по-нежестоки от циганските и защото българите в по-голямата си част живеят спазвайки законите на държавата.. Самите цигани са се погрижили от хилядолетия да си извоюват лошо име. Всъщност не названието циганин е обидно. Обидно го правят действията им , начинът им на живот, отношението им към другите хора.
А по отношение на циганина от видеото, аз съм на мнение, че веднага щом този циганин се опита да прекрачи българската граница, трябва да бъде не задържан, а арестуван! Той заплашва едно цяло село да го подпали и да направи живота на жителите му ад. Също за подстрекаване към отмъщение и разпалване на още по-голяма вражда между българите и циганите в селото. Затова той трябва да бъде арестуван и съден, а циганката, която му припява и ни обяснява, че не сме българи, също да ѝ се потърси съдебна отговорност за обида и клевета и т.н., юристите знаят по-добре, какво още би следвало да се прибави към обвиненията срещу нея.

Последна редакция: сб, 12 яну 2019, 17:42 от Venetta

# 169
  • Мнения: X
Каракачанов: "Америка за България" хрантути цигански фондации, те я крадат

Скрит текст:
"Америка за България" и подобни структури хрантутят цигански фондация, те пък им крадат парите, констатира лидерът на ВМРО и военен министър Красимир Каракачанов в кулоарите на парламента.

Повод за заключението му стана намерението на представители на етноса да го дават под съд заради изказването му за наглостта на циганите.

"Вчера излиза някакъв да ме дава под съд, Ачо циганина, такъв му е прякорът, снимал се с турското знаме и портрета на Ататюрк. Днес някакъв друг младеж щял да прави протест и да ми иска оставката. Ами той е осъден 2013 г. , че откраднал 18 хил. лв. от "Америка за България"! Ето кой ги храни. Те пък им крадат и парите", възкликна вицепремиерът. "Америка за България и разни други структури такива хрантутят разни цигански фондации, те им крадат парите", заключи Каракачанов.

"Всъщност къде отиват тия пари, милиарди, къде е това включване?", попита той и заключи, че интеграцията не само у нас, но и в Европа се е провалила. 834 деца са родени от малолетни родители през 2013 г., докато през 2017 г. са 3300 - 4 пъти повече", цитира справка министърът. "Къде са всички тези правозащитници, хуманисти, чужди посланици, които защитават тези хора, които трябва да се интегрират?", попита той и се съгласи, че и правосъдието е бездействало.

Каракачанов е решен да внесе за гласуване в Министерския съвет националната програма за интегрирането им, защото повече не можело да се отлага.

"Националната програма ще я внеса формално в МС да бъде гласувана, повече не трябва да си затваряме очите", зарече се той. Относно бутането на незаконните постройки във Войводиново вицепремиерът призова и останалите общини да си направят програми за премахването на такива на тяхна територия. Попитан къде ще отидат хората, чиито къщи бутнаха, Каракачанов предложи да си наемат къщи, да работят, да си плащат наема, данъците, тока, както правят всички останали в държавата.

Той гарантира, че готвените протести във Войводиново няма да доведат до междуетнически сблъсъци, защото единият етнос вече се е изнесъл, населението е доволно, а протестиращите са го уверили, че само ще  изразят съпричастност с пребития на Богоявление командос.

Каракачанов не коментира защо другите министри от кабинета не са застанали зад него в позицията му по циганската тема, защото му стигало, че неговите хора от ВМРО и армията са зад гърба му.

Призна обаче, че харесва изказванията на половинката на Томислав Дончев по въпроса. Не бил видял последното й изказване, "но по принцип нейните становища ми харесват, защото предишния път се беше изказала правилно по темата. Тогава много я критикуваха", каза той за съпругата на другия вицепремиер, Светлана, която също каза, че държавата се е провалила с интеграцията на циганите.

http://kanal3.bg/news/bulgaria/parlamentarni-novini/91278-Karaka … GHMq66fZqnto91upg

# 170
  • забравих си мисълта...
  • Мнения: 5 728
Каракачанов не коментира защо другите министри от кабинета не са застанали зад него в позицията му по циганската тема, защото му стигало, че неговите хора от ВМРО и армията са зад гърба му.

А как да го подкрепят другите министри, като ако се заемат както трябва и този този проблем се реши, то няма да има помощи за интеграция и няма да има откъде, да се източват подарени пари.

# 171
  • Мнения: X
Докато разчитаме на соросоидните НПО-та да интегрират ромите, има да си чакаме... Whistling

# 172
  • Мнения: 920
Ако на циганите се даде власт, българите наистина ще изчезнем като нация. Имала съм колежки циганки, знам колко силно ни мразят и презират...

# 173
  • Мнения: X
Каракачанов не коментира защо другите министри от кабинета не са застанали зад него в позицията му по циганската тема, защото му стигало, че неговите хора от ВМРО и армията са зад гърба му.

А как да го подкрепят другите министри, като ако се заемат както трябва и този този проблем се реши, то няма да има помощи за интеграция и няма да има откъде, да се източват подарени пари.

Аз мисля, че ситуацията на останалата част от правителството е много деликатна. Не случайно ББ мълчи. Но гетото беше съборено, нали? И Каракачанов продължава да се вихри из медиите. Може ли той да прави тия неща на своя глава в държавата на Бат Бойко? Силно ме съмнява. Така че той действа с благословия отгоре. Но тая благословия няма как да се афишира, защото, нали, сме с хуманна Европа. Колкото и да има изменения, на власт (и то най-вече в Германия, с която сме свързани с пъпна връв) все още са либерални правителства със съответния либерален диктат по отношение на малцинствата. Ако му го направят на въпрос защо не си озапти министъра, той си има извинението: Какво искате? Да ми бутнат правителството ли?

Иначе не мисля, че управляващото мнозинство към момента има някаква файда от циганския електорат. Циганите гласуваха преди за БСП, а напоследък - за ДПС.

# 174
  • Мнения: X
👍Много точно!!!! 👍Venetta

и накрая да си имаме и цигански представители в парламента, като че ли турците в парламента са ни малко.
Мое лично мнение е, че той надмина с хиляди пъти дори Vapor, която е майстор в опитите да обърне разговора в темата в съвсем друга посока.
Тук искам да обърна внимание на нещо, което ми направи впечатление. Въпреки, че в дългия си пост Тесла много повече критикува българските престъпления отколкото циганските, не виждам тук никой от нас да се е обидил, че той пише "българите". И защо??? Защото българските престъпления са в пъти по-малко и в пъти по-нежестоки от циганските и защото българите в по-голямата си част живеят спазвайки законите на държавата.. Самите цигани са се погрижили от хилядолетия да си извоюват лошо име. Всъщност не названието циганин е обидно. Обидно го правят действията им , начинът им на живот, отношението им към другите хора.
А по отношение на циганина от видеото, аз съм на мнение, че веднага щом този циганин се опита да прекрачи българската граница, трябва да бъде не задържан, а арестуван! Той заплашва едно цяло село да го подпали и да направи живота на жителите му ад. Също за подстрекаване към отмъщение и разпалване на още по-голяма вражда между българите и циганите в селото. Затова той трябва да бъде арестуван и съден, а циганката, която му припява и ни обяснява, че не сме българи, също да ѝ се потърси съдебна отговорност за обида и клевета и т.н., юристите знаят по-добре, какво още би следвало да се прибави към обвиненията срещу нея.

# 175
  • Варна
  • Мнения: 36 605
Някъде мярнах, че прокуратурата се е самосезирала относно онзи със заплахите за палежи. Да видим дали е само пиар или наистина ще направят нещо.

# 176
  • Мнения: 47 986
Онези са се разкарали от там, но са отишли другаде. И просто другаде ще пропищят.
В София, само на няколко километра от парламента, от години протестират срещу виетнамските общежития, пълни с измет, ама Каракачанов си мълчи и хич нищо не прави. Никак не му вярвам и се съмнявам да направи нещо. Хвърля прах в очите на хората, с гръмки думи. И толкова.

# 177
  • Мнения: 19 017
Каракачанов си търси ново поле за изява, след като бежанците, които го вкараха в парламента, вече не идват у нас (или поне не знаем за това)

# 178
  • Мнения: X
Все пак е по добре от нищо. Човешкия фактор не може да се елиминира,нито злоупотребите и проблемите. Но и тия псевдонационалисти не предлагат решения, а само ще създадат проблеми с насаждането на омраза и агресия.
Както винаги хубав пост на Тесла, ама пък винаги така ме депресират...ами аз пък мисля, че почти няма какво да се направи за цялата Европа. Нещата са преминали критичната точка, исторически и логически погледнато е нормално развитие на нещата.  Не ни харесва,но...ще изчезнем.


Покрепям напълно. Интересен и съдържателен пост на Тесла.
Засега положението е действително отчайващо и депресиращо. Повечето знаци сочат натам, че сме допуснали фатални грешки в миналото и сме изчезващ вид.
И все пак, ако се борим, надежда има.
Аз мисля, че няма да е лесно и ще има много жертви от наша страна, но съм убедена, че ще просъществуваме.
Няма да сме същите като сега. Преди всичко нашият мироглед ще бъде променен. Ще се наложи, за да оцелеем.

# 179
  • София
  • Мнения: 6 308

Засега положението е действително отчайващо и депресиращо.
И все пак, ако се борим, надежда има.
 
Има, има. Simple Smile Аз съм го измислил. Ма нема кой да ми подкрепи платформата. Laughing
Или ше ме свитнат или ще трябва да се покривам. Joy
И тук не мога да го споделя, че няма да просъществува много или ще изям банана. /не че ме притеснява особено/. Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт