Безнаказаността и наглостта на циганите

  • 52 076
  • 1 169
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 14 635
Пък клоуна hahaha МаГарешки обвинява Каракачанов,че е допуснал да бъде бит военен.Всеки дърпа чергата към себе си. #Cussing outЕ,не са ли идиоти?

# 61
  • Мнения: 15 960
Има държави, които могат да се похвалят с закони и които се спазват от тези хора.
Извън България където да сме ходили не се страхуваш да излезеш и не говоря за Румъния - това е държава пълна само с подобно и нищо друго, все едно да отида в махалата им. И интегрирани са, да, но има закони. Никой не ги вързва, но пък те си знаят. Пак се водят цигани, пак си имат своите гета, но не си стоят в своята си част или ако я напускат, а те разбира се са съвсем свободни да си ходят където пожелаят, не правят подобни мизерии, които нашите правят,защото в нормалните държави законите са за всички и не се поощряват и не са с привилегии.

Алекс, кои са тия държави?
Че в последно време навсякъде имат трудности да интегрират едни специфични общности.
Чехия е една от тях, като живуща в нея мога да твърдя по наблюдения. Виж, в Словакия са все още голям проблем.
Какъв процент от населението са циганите в Чехия? Защото у нас вече май са милион.

# 62
  • Street of Dreams
  • Мнения: 13 473
Заболя ме главата от това видео с циганина. Толкова силно, че ми изчезнаха коментарите. Какви мерки ще се вземат сега за конкретните заплахи - какво да правят българите в селото, как да живеят? Нима са завзели селата вече и хората трябва просто да бягат другаде? И няма ли наказание за тази му реч, конкретни заплахи и подклаждане на насилие?

# 63
  • Мнения: X
Едва ли, той страда от дислексия и дисцеребрия (в превод - вижте си Mr. Green), плюс няколко психози и инвалидност 4-та степен.

# 64
  • София
  • Мнения: 4 328
няма да го гледам, 'щотоо...
сигурно беля е направил индивида. ше му дръпнат ушите виртуално и толкова.

# 65
  • Мнения: 25 620
Няма такива интегрирани цигани - никъде по света.

Напротив. Лично познавам такива. Но сигурно защото живея в Старозагорско.  Laughing

Иначе не отричам сериозността на проблема. Твърде наболял е и е крайно време да се вземат адекватни мерки, различни от „Циганите на сапун“ и “Те имат само права, но не и задължения“.
Истината е някъде по средата.
„Моята“ истина е една – образование. Образованият човек е друго качество човек, който се стреми да го осигури и за децата си, по възможност и повече.
Това е работещият вариант за мен. И не само относно циганите, но и т.нар. „уайт траш“, което е същото на практика, при все че се бият в гърдите, че са етнически българи.

# 66
  • Street of Dreams
  • Мнения: 13 473
Има ли наистина необразовани българи?

За мен да опитваш да образоваш хора, които не виждат абсолютно никаква необходимост от това, е недостатъчно.

Като цяло съм черногледа за това нещо, наречено интеграция и го смятам за абсолютна химера. Не защото аз не ги мисля за хора като нас, а защото те се мислят за различни. Това е тяхната идеология и нещото, което пазят с живота си - правото им да бъдат това, което са.
Остава да се намери начин да живеем на една територия, в паралелни светове и без ексцесии. И да гледаме да не стават повече от нас. Знам че никакво решение не е, но абсолютно не виждам как ще се осъществят възможните решения без насилие, в рамките на демокрацията и под зоркото око на ЕС.

# 67
  • Мнения: 25 620
Има ли наистина необразовани българи?


Колкото искаш, включително и във форума.
Това, което отличава дедите ни и нас днес, това е образованието и повишаването на жизнения стандарт. Извън техническия прогрес.
Ако не го осъзнаваш... Жалко.

# 68
  • Мнения: 12 302
Май трябва още по-строги мерки да се вземат,за да разберат циганите, че за всяко престъпление ще има и наказание.

Разрушаването на няколко постройки точно сега според мен в никакъв случай не показва, че за всяко престъпление има наказание - по-скоро показва, че ако случайно  прекалиш, където не трябва, е възможно да има отмъщение.
Ако за всяко престъпление имаше наказание/санкции/последствия, нямаше да има незаконни постройки, които да бъдат събаряни сега, а още по-малко щеше да има такива, които са опасни за живота.

Присъединявам се към мнението, че ключът е в образованието. И то не в самоцелното образование, а в такова, което е повече или по-малко обвързано с възможност за реализация и препитание. И това също не важи само за циганите.

# 69
  • Street of Dreams
  • Мнения: 13 473
Има ли наистина необразовани българи?


Колкото искаш, включително и във форума.
Това, което отличава дедите ни и нас днес, това е образованието и повишаването на жизнения стандарт. Извън техническия прогрес.
Ако не го осъзнаваш... Жалко.

Естествено, че го осъзнавам. А ти осъзнаваш ли, че е съществувало желание при нас и никой не ни е карал със санкции или със сопите на училище? Хората сами са се сетили защо им е необходимо образование и прогрес. Желанието прави разлика колкото от земята до небето. Променя всичко. Всяко циганче има право на образование - никой не им го забранява, напротив. Къде, според теб, е разликата?

# 70
  • Мнения: 25 620
Всяко циганче има право на образование - никой не им го забранява, напротив. Къде, според теб, е разликата?

Където и при българите – в родителите.
Както казах, познавам интегрирани цигани. Всички, до един, имат по 1, 2, максимум 3 деца. Защо ли?

# 71
  • Мнения: X
Ама, Сийке, по Татово време тези родители ги образоваха, но децата им сега са маргинализирани. Прадядовците ни едно време са били бедни точно като тях, но са продавали ниви и да късали от залъка си, за да учат децата им, без някой да ги подпомага с програми, бла, бла или да ги подкарва със сопата към училище, както написа съфорумката.

# 72
  • Мнения: 15 960
E, да, сигурно 1% от тях са интегрирани, така че заради тях да не слагаме под общ знаменател всички цигани. Аз познавам 2-3 интегрирани, но това не променя мнението ми за цялата им общност.

# 73
  • София
  • Мнения: 5 883
Разминаването вероятно идва от факта, че в България има различни групи цигани, да не ги наричам видове...Rolling Eyes
Дошли са на наша територия по различно време, говорят различни езици, някои са християни, други - мюсюлмани, едни са чергари, други са уседнали.

# 74
  • Мнения: X
Няма такива интегрирани цигани - никъде по света.

Напротив. Лично познавам такива. Но сигурно защото живея в Старозагорско.  Laughing


 А там ли живееш Innocent
Да, ще трябва да се извиня - има интегрирани цигани - малко, но има. И май-май изключенията не поддържат връзки с родата.
Но това не представлява нищо статистически.
За образованието и белите боклуци съм съвършено съгласна.
А докато образованието (ако изобщо се приложи, и как по-точно да стане това?) подейства, кво прайм? Защото това са поне 15-20 години в бъдещето.
Днес слушах образователния министър. Завалията, как се жалваше само! Как учителите ходели всеки ден по циганските махали да калесват циганките да си пращат децата, едва ли не идват да ги водят лично до училището. Че ги е страх за безопасността им, че децата напускат училище на 12, за да се женят и никой не може да ги върне (културни особености било това). Как по-точно могат да се накарат да ходят на училище, не ми е съвсем ясно.

Общи условия

Активация на акаунт