Искам да се разделим

  • 13 503
  • 257
  •   1
Отговори
# 60
  • Бургас
  • Мнения: 1 986
Чудно ми е какво ще постигнеш с един развод, освен да си пооправиш нараненото его. Разходите по децата растат правопропорционално с тяхното порастване, а как ще им осигуриш сама разходите по тяхното образование? Каква ще е тази свобода, съвсем сама, с две деца и непрестанна грижа да осигуряваш всичко по тях? Човекът ми изглежда на такъв, който ще се "погрижи" да плаща минимална издръжка, а ти ще трябва да си биеш главата сама с всичко останало. Това е България, тук разведените мъже плащат една мижава издръжка и с това се приключва тяхната грижа по децата. Ти искаш да го освободиш от всички задължения ли? Ако съм на теб си намирам вечерна работа, през деня си гледам аз децата, вечерта той. Или наемате бавачка. Като пораснат децата, ще станат по-самостоятелни, но разходите по тяхното отглеждане стават доста.
Освен всичко това, малко са градовете в България, където цената на жилищата е близка до тази в София / макар, че не знам от къде си/. и дори да продадете апартамента на родителите, парите може да не стигнат до никъде. Не трябва с лекота да  развържем мъжа и да го оставим да си "върти синджирчето", най-вече, когато  не го бива, но нямаме друг по-добър в момента. 

# 61
  • Мнения: 46 518
За свободата - когато човек не е подтиснат и смачкан психически, възможностите му се увеличават многократно. Когато се чувства зле, няма и желание за нищо.
А това, че разходите растели с децата не е така. На бебето не може да не дадеш мляко, ако не кърмиш, нито да идеш на работа, защото няма кой да го гледа. Голямото дете ходи на училище, съответно родителите могат да работят, боледуванията намаляват, вече не е нужно да си до тях за елементарните нужди.
Има и достатъчно добри държавни училища за добро образование, детето ако има желание за учене, ще се изучи.
Но най-вече това, че човек може да иде на работа. С бебе на ръце може и никакви разходи да нямаш, ако приеме, че е на кърма и пелени, но и не можеш да го оставиш само, за да осигуриш финанси. Разбира се има и професии, с които е възможно, но ако нейната беше такава, да го е направила досега.

Щом няма да имат грижи за покрива над главите, ще се оправят с една заплата и смешната издръжка от бащата.

Но разбира се всичко това след като се види, че не могат да живеят в нормални отношения, ако имат и двамата желание да променят връзката си към добро, това е идеалният вариант.

# 62
  • Мнения: 19 883
Е, те киселяците се тестват точно в бурни води.
Когато проима деца едно семейство и им лъсват дупетата. Жената да опъва, пък той кисел, раздразнителен и смачкан от живота, защото се налага да си размърда задника и да промени редуването  от дивана на работа и с приятелчета на риба, бира.
Живи да ги ожалиш такива.
Това са безотговорни хора, освен че са мързеливи по лош начин и им липсва всякаква емпатия.

# 63
  • Мнения: 25 620
Извинявам се, ако повтарям някого, не съм чела всички страници, но моят съвет е следният. Предложи му децата да останат при него, в къщата, да се грижи той за тях, а ти да ги виждаш или взимаш през почивните дни и ваканциите.
И ела да разкажеш за реакцията му.

# 64
  • Мнения: 18 530
Чудя се дали няма шанс за оправяне на вашето семейство, след като заработиш?. Помисли над това. Аз се разведох с три малки деца, но при мен вариант запазване не е имало грам. При вас няма намесен човек, има две супер малки деца - много е трудно, Да не каже някой, че си говоря ей така. И аз съм с родители далеч и със собствен живот и не помагащи и негледащи деца. Оправих се само защото в този период финансово бях добре и си имах свястна гладачка. Сама с две деца е труден вариант.

Ако обаче всичко е изгърмяло - ще се справиш.

# 65
  • Мнения: 3 250
Като чета поста на авторката ми прави впечатление, че тя е загубила желание и надежда, а мъжа ѝ не иска да се разделят. Аз не смятам, че сте прави да обвинявате мъжа ѝ за всичко. Той, че има вина има. Разбира се, нас вас жените ви е най-лесно така, той виновен, понеже аз имам чудесно оправдание - майка на 2 деца. Все пак авторката пита, какво ТЯ може да направи. Ако мъжа ѝ ме попита, на него ще дам други съвети. По нейни думи мъжа и осифурява финансите + къщата. Това не е нищо. Това не е малко. Това, че човека не мрънка като се прибере за работата си, не значи че работата му е лека. Недейте да я надъхвате, че ще вземе да направи глупостта да се разведе. Реално по-добър мъж от този едва ли ще намери, след като вече е с 2 деца и разведена. Да не говорим, че децата като израстват без баща имат сериозни психологични проблеми, които после цял живот си ги влачат.
От личен опит ли говорите?

# 66
  • Мнения: 316
От личен опит ли говорите?

Предимно на база лекции по клинична психология, но имам и известен личнен опит, предимно с мой приятели - мъже.

# 67
  • Мнения: 18 530
Ако родителите не се обичат вече, децата пак биха имали огромни проблеми.

# 68
  • Мнения: 25 620

Оксиморон. Дано като професионалист сте по-добър/а. А, дано, ма надали...

# 69
  • Мнения: 3 250
Добър добър, колко по-добър.
"Мой приятели"? Неграмотност или един приятел, в който живеят няколко души?
Нямаше да прави впечатление ако не беше афиша на клиничната психология.

# 70
  • Мнения: 19 883
Клиничната психология, ако си бяхте чели лекциите, щяхте да знаете, че не се занимава с изневери, мъжки мекотели от слабохарактерие, а с патологични случаи на личността, личностни разстройства и характеропатии.

# 71
  • Мнения: 3 542
Днес си 888, утре 007, тролска работа. Че и с претенциЙ - по собствен правопис.

# 72
  • Мнения: 316
Оксиморон. Дано като професионалист сте по-добър/а. А, дано, ма надали...

И за разлика от вас мили дами, аз съм мъж и мога да имам приятели мъже. И спете спокойно, психологията ми е хоби, имам си съвсем друга професия.

патологични случаи на личността, личностни разстройства и характеропатии.

Почти винаги тези личностти са произлезли от много нездравословна семейна среда.

# 73
  • Мнения: 25 620
психологията ми е хоби, имам си съвсем друга професия.

Личи си.
Зидаро-мазач или автотенекеджия?

# 74
  • Мнения: 18 530
"Личностти" също е малко сгрешено. Нездравословната семейна среда не е задължително една и съща в различните случаи.

Общи условия

Активация на акаунт