На море в Турция - тема 57

  • 57 109
  • 783
  •   1
Отговори
# 525
  • Мнения: 1 710

Milena Marinova 617829,
Aydinbey Gold Dreams в Алания също е по-добър вариант. Има малка територия и плажът е през пътя, но стаите са реновирани скоро, обслужването е на по-добро ниво, а за хигиената да не говорим. Има 3 водни пързалки, плажът е с чакъл и не е добър. От 17.05. цената за трима е под 1600 лв.


Здравейте! Марги е вътре в нещата, но аз само ще спомена преди години когато ходехме организирано от ТА на почивка имаше голяма група от Бургас в този хотел и бяха разочаровани. Някъде около хотела има канал или блато и стаите са им гледали на там имало е много комари и е миришело. Алкохола е бил разреден. С една дума не става. Не си давайте и малкото спестени пари за този хотел.

Благодаря за споделеното. Аз приветствам всеки, който дава информация и се радвам, когато има повече мнения. Моите впечатления не са на професионалист и оценката ми за даден хотел в известна степен е пречупена през моя поглед и предпочитания. Така че колкото повече хора се включват, толкова по-полезна ще е темата.

Може би и друг път съм споменавала, но на няколко от инфотуровете бях в компанията на жена, която няколко години е била управител на хотел в Слънчев бряг, а сега работи в агенция. Нещата, за които тя питаше, които на нея й правеха впечатление и които тя проверяваше, на никой друг дори не му хрумваха. Нейната оценка за хотелите е супер обоснована и наистина професионална.
Та мисълта ми е, че щом не сме професионалисти, мнението на всеки от нас е субективно и подлежи на проверка. Това, което аз пиша не прави изключение.

# 526
  • Мнения: 9 489
Saudade, за Ефталия ще ти отговоря - плажът е лош, ако държите предимно на него, го изключете като вариант.
Между него и Вон - по-добре втория.

За транспорта вече вие си преценете, щом сте без деца и си имате компания, не ви притеснява пътя - по-добре да вложите разликата от пътя в по-хубав хотел.
За резервациите няма никакъв проблем да резервирате през сайта на хотела, принципно всички, които до сега съм разглеждала имат много удобни системи за резервации и почти постоянен клиентски съпорт. Затова, ако имате някакви въпроси или колебания може да им пишете, отговарят много бързо и отзивчиво.
За другите сайтове доста се изписа напоследък, прочетете малко назад и гледайте в сайта важат ли цените за ЕС.
Халим предполагам също ще се включи, ако имате нужда.

# 527
  • EU
  • Мнения: 164
@ Saudade
ние сме от Варна и пътуваме  с кола. Излиза около 200 евро , а в момента може и по-малко да е. Ако се раздели на 2 ви излиза към 100 евро на двойка. 
Бих ви препоръчала Кушадасъ  или Бодрум,  като по близки дестинации. Били сме и на двете места в края на септември началото на октомври Времето е били приятно, не горещо, морето също беше ок . Басейните и те . Единственият недостатък е , че е възможно част от услугите в хотела да не се предлага и менюто да не е толкова разнообразно като през август.
Не ви съветвам да избирате хотел 4*  в края на сезона .
Относно цената за 300 евро (за двама) сме почивали последната седмица на септември в Бодрум ето тук
https://www.voyagehotel.com/

# 528
  • Sofia
  • Мнения: 3 853
[цитат на quote author=Мaрги link
Та мисълта ми е, че щом не сме професионалисти, мнението на всеки от нас е субективно и подлежи на проверка. Това, което аз пиша не прави изключение.

Субективно, колко да е субективно!?
Лично аз, за себе си предпочитам да се доверя на проченето тук, отколкото на някой много хитър представител на ТА, който всячески се опитва да ми 'пробута" точно определен хотел, с който е договорил най-добрите цени! Маржът е супер, предполагам и печалбата за агента също си я бива Да му мислят излъганите. ☹️ За съжаление у нас все още има агенции, които са на принципа" ден година храни"
Изобщо не се замислят, че излъганото" камилче" няма да се мине втори път!
Още ми държи влага от един много прехвален от ТА агенция хотел - е нямаше такава мизерия!

# 529
  • Мнения: 539
Моля, ако някой е почивал или пътувал с резервация от ТР да пише отзиви. Моля да  е отзив за вече осъществено пътуване / почивка.

Ние сме почивали с резервация през ТР. Питайте какво ви интересува.

# 530
  • Пловдив
  • Мнения: 2 045
Iseto6 Кой беше хотела?

# 531
  • EU
  • Мнения: 164
@tedizonova Интересува ме ако платим сега да не стане така, че като отидем на място в хотела да кажат, че нямаме резервация . А след това от ТР да ни настанят в някой друг хотел... или да ни карат да доплащаме . ба

# 532
  • Sofia
  • Мнения: 3 853
Slavey4e, хотелът не беше в Турция, а в Сицилия, може би не е тук мястото да пиша за хотел извън Турция, но същият много убедително ми бе хвален от агента.
Не съм от много претенциозните, не търся лукс, но и хижа на Витоша би изглеждала по-добре 😀
Най-лошото е, че това не ни беше първото пътуване с този агент и същият много добре знаеше, че най-много държим да е чисто!

# 533
  • Варна
  • Мнения: 604
Да се самоцитирам, че трябва до утре да реша къде ще е Simple Smile
Скрит текст:

Long Beach е отличен вариант за семейства с деца. Освен това има по-голямо разнообразие на храни, напитки и услуги включени в цената в сравнение с Vonresort.
Silence също е подходящ за деца, но няма толкова много глезотии като Long Beach. В сайта на хотела има подробна информация. Пак от там можете да видите и концепцията. Основното е, че стаите в основната сграда не са реновирани, а тези във вилите около басейна са обновени. На първи и втори етаж във вилите са стаите с директен излаз към басейна, а на трети етаж са стандартните стаи, които нямат стълби към водата. Има няколко водни пързалки, но са по-малко и по-обикновени в сравнение с Vonresort Golden Beach и Long Beach. Има и лунапарк.
Vonresort Golden Beach и Vonresort Golden Coast са чудесни варианти за хора, които търсят отличен плаж на ниска цена. Щом не държите на плажа, моята препоръка е да помислите за другите алтернативи. Колкото до разликата между Vonresort Golden Beach и Vonresort Golden Coast, по-добри стаи, по-разнообразна храна и повече услуги има в Golden Coast.
Много благодаря за отговора.
А сега да попитам за още няколко, които компанията предлага, ако може вашите отзиви и за тях:
Crystal Admiral
Crystal Paraiso Verde
Alan Xafira Deluxe - никъде не видях БГ отзиви, а от компанията го харесаха (цената му е доста ниска)

И дали да не заменим Анталия с Кушадасъ:
Aqua Fantasy
Atlantique?

Всяко мнение ще ми е от полза, че команията иска вече да резервираме Simple Smile
[/quote]
Уф, то да бяха 20 хотела, да избирам, ами от толкова много да се чуди човек .

# 534
  • Мнения: 539
@tedizonova Интересува ме ако платим сега да не стане така, че като отидем на място в хотела да кажат, че нямаме резервация . А след това от ТР да ни настанят в някой друг хотел... или да ни карат да доплащаме . ба


От ТР винаги дават крайна дата до която да платите направената резервация. След като платите сумата от ТР Ви издават Ваучер, който( предоставяте в хотела. Ние никога не сме питали хотелите дали имаме резервация. Отиваме в хотела предоставяме ваучера и никога не сме имали проблем. Може би преди да резервирате трябва да погледнете дали това не с9а цени за UK граждани.
Според мен няма как  да Ви настанят в друг хотел. На ваучера пишее за кой хотел сте, колко нощувки и каква стая сте избрали.

# 535
  • Димитровград
  • Мнения: 207
Аз искам да попитам колко е меила получавате,като направите резервацията.Аз получих един ,да чакам ли втори като потвърждение?

# 536
  • Мнения: 683
Много е сложно с тоя голям избор и ограничен бюджет 😆 За това набелязвам 4-5 места и избирам от тях. За следващата година съм избрала Sueno Delux, но тая ще се примиря в Kamelya Fulya. Ние сме и с приятелско семейство с две деца и където стайте са ок за нас, за тях не са и обратното (за тях запазих К клуб). Но все още чета и се питам дали не е грешка.

Няколко пъти сме пътували с тур оператори, но никога не съм им се доверявала за хотел-отивам с няколко избрани и това е. Имам чуството, че гледат да си продадат определени хотели пък каквито ще да са. Освен това при тях чуваш мнението на един човек, което колкото и да е, си е мнение. По различните сайтове пишат стотици хора и по можеш да придобиеш представа.

# 537
  • Мнения: 327
Здравейте!
Не знаех, че има такава полезна тема! Опитах се да изчета поне 1-2 теми, но не успях, макар да е доста интересно и пълно с полезна информация! Решихме тази година да почиваме в Турция! За първи път ще  ни е ! Обърках се от агенции, хотели с, без транспорт и всякакви екстри.
Бих помолила за препоръка за почивка в Турция през септември. За 2 възрастни и дете на 9 г. с техен транспорт. Пътували сме до Одрин, но не ни се рискува с дълго пътуване! Единственото, на което държа, е да е чисто в хотела и да има анимация или аквапарк за детето. Не сме нито от пиещите , нито от ядящите !

# 538
  • Мнения: 1 710
smile29, за момента аз се въздържам да препоръчвам хотелите от веригата Crystal. За всички хотели има отрицателни мнения в края на сезона, което значи, че нещо им куца. Те по принцип се стремят да предложат повече за по-малко пари и винаги са били много удачен вариант за не много скъпа почивка при доста добри условия. Може би им се е отразил срива на турската лира, може и нещо друго да е, но след като има няколко последователни негативни коментара, според мен има риск почивката там да не е добра.
Смятам, че по-удачен вариант са хотелите, за които питахте преди това.

# 539
  • Варна
  • Мнения: 604
Много благодаря, значи отпадат. А за този Alan Xarifa Deluxe можеш ли да ми кажеш нещо, че аз за пръв път го чувам, а май ги харесаха него (защото е и по-евтин сигурно Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт