На море в Турция - тема 57

  • 56 985
  • 783
  •   1
Отговори
# 765
  • Мнения: 5 002
Те могат ли да ме задължат да платя с евро? Ако искам лири?
Ако е така, не е ли по-добре да си избера хотел с плащане с карта?

Ама от каде щт резервирате хотел на TLR да се сагласят доплащане на влизане..
това го правят само чуждите сайтове пък цените им са на валута?
Не ми става ясно.. Simple Smile

с обаждане самия хотел няма да го направи, %10 ви е касмета..
Пробвайте

Tatilbudur.Нещо съвсем се обърках. Кога се плаща, в какви пари и как?

# 766
  • Мнения: 775
Те могат ли да ме задължат да платя с евро? Ако искам лири?
Ако е така, не е ли по-добре да си избера хотел с плащане с карта?

Ама от каде щт резервирате хотел на TLR да се сагласят доплащане на влизане..
това го правят само чуждите сайтове пък цените им са на валута?
Не ми става ясно.. Simple Smile

с обаждане самия хотел няма да го направи, %10 ви е касмета..
Пробвайте

Tatilbudur.Нещо съвсем се обърках. Кога се плаща, в какви пари и как?

Там онлине %100 се заплаща
в Турските сайтове няма резервации без доплащанее..
Отварят стаята въвеждат данните дърпат парите от карта (ако успеят) и пращат на маил воучера..
вариант две : дават ибан на валутна сметка
и правите международен превод - има такса около 20-30 50 еур нз.. - то4но тука съдействам аз на искащите за доплащанията. И за минута се решава проблема
 
след  след ден два като я полу4ат превода довършват резервацията..
и сядаш да броиш Simple Smile
ЗА ТУРЦИ :
банката на картата дава разсрочено плащане на 6 7 8 9 такси.. и човека плаща почивката на таксити не на агенцията а на банката
 

# 767
  • Мнения: 5 002
Тоест плащам на място с карта? И ми дърпат лири? А дали ще ми е изгодно зависи от курса на момента.

# 768
  • Мнения: 775
Тоест плащам на място с карта? И ми дърпат лири? А дали ще ми е изгодно зависи от курса на момента.

тоест, не на място
днес реши да резервираш за след 3 месеца някои си хотел от турски саит..
плащаш днес на агенцията

**
нито една Турска  агенция не дава документ за навлизане на хотела (voucher) преди да е получил цялата сума
да имаш на ръка воучер от турска агенция тва значи че си платил хотела..
и това значи че няма да ти искат някое доплащане в рецепцията..

**
агенцията дърпа парите на тл
от вашата карта из4езват лева
и след три дева виждатане на info от какв курс се е из4ислил..
за там за курса, банката решава
ни виий ни агенцията..



след три месеца отиваш даваш воучер и влизаш на басейна Simple Smile

# 769
  • Варна
  • Мнения: 599
Мнения за Amara Prestige в Кемер? Ходили сме като беше а други собственици. Или да останем на вариант Long beach?

# 770
  • Мнения: 112
Ванилия,тази година още не съм проверявала,но предишните две години питах за Либерти и Бая Лара в Емералд,Ориет и Тез Тур за оферти със самолет,но ми казаха че нямат за тези хотели.Предположих че щом те нямат,значи и другите не го предлагат.

# 771
  • Мнения: 9 485
Ванилия,тази година още не съм проверявала,но предишните две години питах за Либерти и Бая Лара в Емералд,Ориет и Тез Тур за оферти със самолет,но ми казаха че нямат за тези хотели.Предположих че щом те нямат,значи и другите не го предлагат.

Аха, аз разбрах, че със собствен транспорт сте търсили.

Иначе гледам, че Baia го има в самолетните програми на Акватур и Емералд.

П.П. сега разгледах цените на Адалия за същия период и конфигурация както миналата година - разликата е към 300е 😬

# 772
  • Мнения: 112
Благодаря, ще погледна.Ние шест години пътуваме с Тез Тур, за Емералд наскоро четох отзиви на доста хора разочаровани от тяхното обслужване,аз още не съм набрала достатъчно смелост и опит за да организирам сама почивката ни.Предполагам че се изисква и много добро владеене на английски език за да не объркам нещо.

# 773
  • Мнения: 24 467
Наша приятелка всяка година почива с Емералд на хотел Миракъл, Лара с друга жена от Холандия и е много доволна. И двете са доволни. Запазва нашата позната оттук. Гостували сме й миналата година в техния хотел.
Аз, както споделих, съм бивала доволна от "Географски свят" и сега имаме получени вече оферти от тях  за цени със самостоятелно пътуване. Тях ги ползвахме за Дидим /отново с наш транспорт/ и също нямаме оплаквания.

# 774
  • Мнения: 9 485
Негативни отзиви за всяка агенция може да се срещнат, едва ли съществува някой със 100% доволни клиенти.
Емералд са утвърдени на пазара, аз поне не съм останала с впечатление да преобладават масово отрицателни колентари, които да бъдат повод за притеснение, не знам...

Ние сме пътували с тях, Турс клуб и Аква тук - нямам забележки към никой.

# 775
  • София, България
  • Мнения: 5 597
За Емералд да кажа и аз мнението си. На два пъти успяха да ни дадат най-добра цена за почивка със самолет ( от българските агенции), но пък клиентите за нищо ги нямат. Продължават да предлагат пълни коптори без скрупули само и само да вземат парите на хората. Това грижа за клиента, това честност, за нищо ги нямат.

# 776
  • EU
  • Мнения: 164
15-22 май  или 23-30 септември  е по-топла водата в морето в Бодрум?

Кой период бихте избрали?

Септември със сигурност. Но ако имате вариант изместете малко по-напред датите.

Ние сме били и по-късно след 25 до началото на октомври, беше топло, морето също. Но като се говори за Бодрум трябва да се уточни хотела. тези които са в най-издадената точка на полуострова са в по-открито  море и там е по-ветровито.

# 777
  • Димитровград
  • Мнения: 207
Да споделя моя опит със септемврийско море.Бяхме от 21.09.17 след 16,30 часа  не е много приятно за плаж,слънцето отслабва ,хавлиите бавно съхнат пясъка е влажен и не е много добре ако има малки деца.Иначе водата си е супер.

# 778
  • ВАРНА
  • Мнения: 3 995
Тоест - така като чета описанията в Бодрум е същия климат като Слънчев бряг....1 юни до около 20 септември.
  Извън тази срок - мръзнеш.

Като май месец дори 20 май е студено в Бодрум за къпане в морето и много ветровито? 
 - тоест май месец напълно се изключва?

# 779
  • EU
  • Мнения: 164
В никакъв случай не е като БГ климата. В края на септември дневните температури са над 30 градуса. Ние сме били в града и в района на Торба. Там е по- закътано и няма вятър

Общи условия

Активация на акаунт