На море в Турция - тема 57

  • 57 103
  • 783
  •   1
Отговори
# 510
  • Мнения: 287
Аз пак съм тука да се оплаквам Disappointed
Едни бързат да резервират, а после се чудят как да отменят резервацията, а пък аз от толкова чудене и умуване май накрая ще се откажа изобщо от идеята да се ходи по Великден. Писах на няколко хотела с въпрос за подгряването на външните басейни и отвсякъде отговорите бяха, че вече ще е лято и водата щяла да се подгрява от слънцето Rolling Eyes
Давайте мнение ходилите по това време (края на април-началото на май) ставаше ли за къпане - в басейните, в морето?!

# 511
  • София
  • Мнения: 1 436
Моля ви кажете разбира се ако знаете 😊 нещо за този хотел PINE BAY HOLIDAY Resort в кушадаси. Вече запазихме за септември месец, но все пак някой ако е ходел може да каже мнение

Отзивите са само добри, имайте предвид, че има денивелация и ако във вашата група има 120 кила тюлен като мене ще му е тегаво.
Относно отказа...отивате например 2-3 семейства, едното се притеснява /болести, смяна работа, смърт/ и си прави застраховка отказ от пътуване. Случва се случката, да не дава Господ, семейството си ползва застраховката, взима си парите....обаче другите трябва да отидат, нарушава се компанията, гадна работа е. Та ни е да направиш, ни е да не направиш застраховка.

Цитат
Давайте мнение ходилите по това време (края на април-началото на май) ставаше ли за къпане - в басейните, в морето?!
https://seatemperature.info/may/kusadasi-water-temperature.html
Това е за Кушадасъ - избери си курорт. Студ.

# 512
  • Мнения: 9 489
Това последното с няколкото семейства и застраховката не го разбрах...?

# 513
  • Мнения: 287
Цитат
Давайте мнение ходилите по това време (края на април-началото на май) ставаше ли за къпане - в басейните, в морето?!
https://seatemperature.info/may/kusadasi-water-temperature.html
Това е за Кушадасъ - избери си курорт. Студ.
Е, избрала съм, но съм си мислила, че сте ме запомнили Grinning За района на Анталия говорех, но понеже миналата година бяхме в Сиде, та гледах тая година за Белек и Лара, надолу към Алания не ми се слиза.

# 514
  • Мнения: 1 541

Сменете хотела за пърево ходене ще останете с лоши впечатления (та това не го искаме ) Simple Smile
малко + на бюджета и вижте поне Атлантик Холидей в Кушадасъ, като начало за Турция няма да е зле предполагам!..

Атлантик толкова ли е зле? Аз четох добри отзиви и даже резервирах...

# 515
  • Мнения: 57
Напротив , много си е добре хотела.Той Халим в този смисъл го е казал ... че като за начало на посещенията в Турция е добър избор.

# 516
  • Мнения: 213
Аз пак съм тука да се оплаквам Disappointed
Едни бързат да резервират, а после се чудят как да отменят резервацията, а пък аз от толкова чудене и умуване май накрая ще се откажа изобщо от идеята да се ходи по Великден. Писах на няколко хотела с въпрос за подгряването на външните басейни и отвсякъде отговорите бяха, че вече ще е лято и водата щяла да се подгрява от слънцето Rolling Eyes
Давайте мнение ходилите по това време (края на април-началото на май) ставаше ли за къпане - в басейните, в морето?!

Здравей,
Тъй като след много чудене и чакане на приятели да кажат, ще идват или не, ние май пак ще повторим Long beach resort and spa, тази година. Тъй като подробно им разглеждах конспекта за 2019, ни направи впечатление, че на някои от басейните/аквапарковете е описано подгряване месец Април/Май.
Виж го и ти, при описанието на аквапарк/ басвйните- отдолу със звезди. Но за сигурност и ако хотела ти харесва им пиши.
http://www.longbeach.com.tr/resort/konsept/2019-SUMMER.pdf

С корекция, виждам, докато съм писала, че  си пуснала нов коментар, че не ви се пътува до Алания. Извинявам се за спама /))

# 517
  • Мнения: 1 710
Валерко, чудесен е този сайт! Въобще не съм го срещала, но дава добра представа за температурата на водата. Иначе на въздуха още от април е добре, но водата е друг въпрос.

mistery, инфотуровете, на които ходя, обикновено се правят още на първия или втория полет за сезона, което значи в първите дни на май. Избрах няколко снимки, които съм правила, за да видиш колко хора има във водата. Хотелите са произволни, от Лара и Белек, като гледах да има повече видимост към басейна и морето.
Скрит текст:




Не са много хората в басейните, но все пак има Simple Smile

# 518
  • Бургас
  • Мнения: 202
Моля ви кажете разбира се ако знаете 😊 нещо за този хотел PINE BAY HOLIDAY Resort в кушадаси. Вече запазихме за септември месец, но все пак някой ако е ходел може да каже мнение

Скрит текст:
Ние миналата година бяхме в Пайн Бей. С деца сме на 6 и 12год., миналата година бяха на 5 и 11 год.Страхотно се забавляваха в аквапарка, макар да не е голям. Има 3 - 4 пързалки за големи, а на детските басейни е с пързалки за по-малките.
Огромна територия, много зеленина, което нас ни спечели всъщност. Денивелацията не ни беше никакъв проблем.Има си и голф колички , които обикалят по цял ден и ако не бързаш много, можеш да изчакаш за такава. Храната беше много добра в основния ресторант.
Имате право на 1 а ла карт ресторант. Ние избрахме рибен. Безплатно е. Там - огромни порции с риба/ избираш от няколко вида сьомга, лаврак. ципура и т.н./, салати, предястия, десерт, аператив. Половината не можеш да изядеш, на това което се дава.
С триста зора навих ММ тази година да отидем на друго място. Влюбени сме в този хотел.
Като минус отчитам климатика в стаите. Ние бяхме в къщичките. Доста е шумен и това малко дразни през нощта.

Това са нашите впечатления от 2017г. Всичко много ни хареса. За 2018г. нямам поглед. Но не мисля, че ще е било по -различно.
Ако нещо конкретно ви интересува, питайте Simple Smile

# 519
  • Мнения: 214
Моля ви кажете разбира се ако знаете 😊 нещо за този хотел PINE BAY HOLIDAY Resort в кушадаси. Вече запазихме за септември месец, но все пак някой ако е ходел може да каже мнение

Скрит текст:
Ние миналата година бяхме в Пайн Бей. С деца сме на 6 и 12год., миналата година бяха на 5 и 11 год.Страхотно се забавляваха в аквапарка, макар да не е голям. Има 3 - 4 пързалки за големи, а на детските басейни е с пързалки за по-малките.
Огромна територия, много зеленина, което нас ни спечели всъщност. Денивелацията не ни беше никакъв проблем.Има си и голф колички , които обикалят по цял ден и ако не бързаш много, можеш да изчакаш за такава. Храната беше много добра в основния ресторант.
Имате право на 1 а ла карт ресторант. Ние избрахме рибен. Безплатно е. Там - огромни порции с риба/ избираш от няколко вида сьомга, лаврак. ципура и т.н./, салати, предястия, десерт, аператив. Половината не можеш да изядеш, на това което се дава.
С триста зора навих ММ тази година да отидем на друго място. Влюбени сме в този хотел.
Като минус отчитам климатика в стаите. Ние бяхме в къщичките. Доста е шумен и това малко дразни през нощта.

Това са нашите впечатления от 2017г. Всичко много ни хареса. За 2018г. нямам поглед. Но не мисля, че ще е било по -различно.
Ако нещо конкретно ви интересува, питайте Simple Smile


Благодаря много за информацията 😊 и ние ще сме във къщичките 2ма възрастни и 1 дете как са им стаите освен климатика 😊

# 520
  • Варна
  • Мнения: 604

Long Beach е отличен вариант за семейства с деца. Освен това има по-голямо разнообразие на храни, напитки и услуги включени в цената в сравнение с Vonresort.
Silence също е подходящ за деца, но няма толкова много глезотии като Long Beach. В сайта на хотела има подробна информация. Пак от там можете да видите и концепцията. Основното е, че стаите в основната сграда не са реновирани, а тези във вилите около басейна са обновени. На първи и втори етаж във вилите са стаите с директен излаз към басейна, а на трети етаж са стандартните стаи, които нямат стълби към водата. Има няколко водни пързалки, но са по-малко и по-обикновени в сравнение с Vonresort Golden Beach и Long Beach. Има и лунапарк.
Vonresort Golden Beach и Vonresort Golden Coast са чудесни варианти за хора, които търсят отличен плаж на ниска цена. Щом не държите на плажа, моята препоръка е да помислите за другите алтернативи. Колкото до разликата между Vonresort Golden Beach и Vonresort Golden Coast, по-добри стаи, по-разнообразна храна и повече услуги има в Golden Coast.
Много благодаря за отговора.
А сега да попитам за още няколко, които компанията предлага, ако може вашите отзиви и за тях:
Crystal Admiral
Crystal Paraiso Verde
Alan Xafira Deluxe
И дали да не заменим Анталия с Кушадасъ:
Aqua Fantasy
Atlantique?

Всяко мнение ще ми е от полза, че команията иска вече да резервираме Simple Smile

# 521
  • София
  • Мнения: 6 011
Аз не мисля, че ще имате проблем с Емералд ако искате да смените хотела, не изцяло да анулирате резервацията
 Пишете им, или звъннете, че поради лошите отзиви искате промяна, не вярвам да откажат, а напротив, ще съдействат за нещо друго.

Относно планирани почивки и почване на нова работа - случвало ми се е, казах го на интервюто и ме наеха. Наскоро взех в екипа си човек, който имаше платен НГ пакет в чужбина, използва си го без никакъв проблем. Въобще не мисля, че предварително планираната и платена почивка ще спре който и да е работодател да наеме читав служител.

# 522
  • Мнения: 636
! Само да кажа, че от този хотел се върнахме отслабнали, което не вярвах, че е възможно за Турция Grinning Grinning Grinning Grinning


Този хотел тогава е за мен да не си похапвам сладко, че от миналото лято не мога да сваля кг Smirk

# 523
  • Мнения: 539

Milena Marinova 617829,
Aydinbey Gold Dreams в Алания също е по-добър вариант. Има малка територия и плажът е през пътя, но стаите са реновирани скоро, обслужването е на по-добро ниво, а за хигиената да не говорим. Има 3 водни пързалки, плажът е с чакъл и не е добър. От 17.05. цената за трима е под 1600 лв.



Здравейте! Марги е вътре в нещата, но аз само ще спомена преди години когато ходехме организирано от ТА на почивка имаше голяма група от Бургас в този хотел и бяха разочаровани. Някъде около хотела има канал или блато и стаите са им гледали на там имало е много комари и е миришело. Алкохола е бил разреден. С една дума не става. Не си давайте и малкото спестени пари за този хотел.

# 524
  • Мнения: 1 377
....Ще пътуваме двама възрастни след 25.09, смятам до към 05.10 начална дата за да съм спокойна, че ще топло; бюджетът от около 1500-1600 лв. със самолет от Варна вероятно ще стигне за 5-6 нощувки. Държим на спокойствие, чистота и хубава храна, с хубав плаж, не толкова аквапарк, ако и да не сме на първа линия.
Предвид късния период вероятно трябва да се насоча към Анталия, надявам се водата да е над 22-23гр. по това време, зиморничави сме.Simple Smile Там виждам, че препоръчвате Ефталиите, обаче ми се струва, че ще е голяма лудница там, не ми се иска толкова огромен комплекс... А има ли къде да се разходи вечер човек извън него? Или да погледна друг курорт, но къде е топло по това време?
Харесах и хотелите от веригата Numa, какви са ви впечатленията за тях?

Повдигам си въпросите, защото много се разчитам на информацията, която давате в тази тема.
Докъде я докарах: спрях се на Алания и Сиде заради климата през октомври и хубавите плажове.
Четох, че плажът на к-кс Ефталия не е много добър, освен откъм Вилидж. Marin излиза 1500лв от 09.10.
VonResort Beach 5* излиза около 1800лв от 08.10, как го намирате като цяло? Притеснява ме, че е късно (освен цената).
За Justiniano Club 4* агентката, която посетих днес каза "по-скоро не". Иначе е около 1500лв от 01.10.
Ще видя какво ще ми препоръча тя по горните критерии. Каза, че Емералд предлагат най-голям избор и ниски цени с полети от Варна, Тез тур и другите били ориентирани към по-скъпи хотели и повече нощувки.

Предвид горното обаче взехме да се замисляме за пътуване с личен транспорт като си разделим пътя
още една двойка. Съответно ми остава бюджет за по-добър хотел - до около 1200лв за двама ни. Пътя го смятам общо около 800лв от Варна. В този случай "безопасно" ли е да резервирам директно в сайта на хотела или някой от всичките посредници /травел републик и др. турски сайтове/, за които пишете, или като за първа почивка да си ползвам проверена тур агенция.

Знам, че са ми много питанките, но наистина ще съм благодарна за всякакви насоки.

Общи условия

Активация на акаунт