Априлски бебета - тема 4

  • 60 232
  • 725
  •   1
Отговори
# 360
  • Мнения: 4 660
Дадох кекс ,защото видя и си поиска. Даже не бях го направила аз ,а комшийката. А да не говорим, че беше на 8 месеца. Моето е друг чешит голям мерак да дъвчи, научи се докато ни гледа как ядем. А какъв поглед изтрелва ако не и дам....

# 361
  • Мнения: X
С кекса направи попарка с АМ.

# 362
  • Лайпциг / Перник / София
  • Мнения: 1 036
По твоя преценка. Може да дадеш, а може да изчакаш. Wink

# 363
  • Мнения: 4 660
С кекса направи попарка с АМ.
Аз го надробявам и заливам с кисел. Иначе само кисел не яде.

# 364
  • Варна
  • Мнения: 769
Момичета, моето момче има няколко дати с имен ден и се чудя кога да празнуваме....някой беше ми казал,че в такъв случай се празнува на датата, която е най-близко до рождения ден. Има ли нещо вярно?

# 365
  • Мнения: 22
Момичета, моето момче има няколко дати с имен ден и се чудя кога да празнуваме....някой беше ми казал,че в такъв случай се празнува на датата, която е най-близко до рождения ден. Има ли нещо вярно?

Завършила съм Богословие и по въпроса мога да кажа, че можете да го празнувате на която дата си решите, но това не значи че на другите дати няма имен ден. 😊

# 366
  • Мнения: X
Mushuna, ако някой от родителите ( или и двамата ) не е кръстен, може ли детето да се кръсти?

# 367
  • Мнения: 22
Mushuna, ако някой от родителите ( или и двамата ) не е кръстен, може ли детето да се кръсти?

Може, важното е кръстника да е кръстен.

# 368
  • Мнения: X
Ние не сме избрали кръстница за бебето, но бебетата не ни траят. Може ли съвет за нещо специално да направим, като ритуал квързан с кръстница и кръщене

# 369
  • Мнения: 22
Ние не сме избрали кръстница за бебето, но бебетата не ни траят. Може ли съвет за нещо специално да направим, като ритуал квързан с кръстница и кръщене

Самото тайнство Кръщение и действията в него са с дълбоко съдържание. Няма други ритуали, а и не е нужно да се прави нищо допълнително.
Кръстниците са поръчителите пред църквата, представят детето пред Бога и го въвеждат в християнската вяра. И връзката между тях трябва да е здрава и силна.

# 370
  • Мнения: 648
Да! И би трябвало в трудни моменти да ФО напътстват и да му помагат, ама като че ли вече се прави само за хапване и пийване и хората не вникват в думите изречени от свещеника и в самото тайнство!

# 371
  • Мнения: X
Аз съм много близка с моята кръстница.Наистина ми е като втора майка.

П.П.Има ли бебчета, които спят по веднъж на ден?Моята отдавна се опитваше да намали броя на дремките и вече от няколко дни спи по веднъж, но доста кратко.Понякога 30 минути, а понякога 1 час, но трудно.

# 372
  • Мнения: X
През деня оставям бебето да спи когато си иска, но вечер  времето и ритуалът е непоколебим.

# 373
  • Мнения: 4 393
Малчо напоследък заспива трудно. Като го сложа да легне, веднага става и заревава като заклан. Днес спа добре навън в количката, но само за час. Той беше спокойно и поспаливо дете, а напоследък е кошмар спането, а и проявява характер и инат. Дано е временно явление.

# 374
  • Лайпциг / Перник / София
  • Мнения: 1 036
Честита Баба Марта!!! Да са ни дечицата живи, здрави, румени, засмени! А и ние покрай тях така, че да си ги гледаме и да им се радваме ❤

Общи условия

Активация на акаунт