Априлски бебета - тема 4

  • 60 014
  • 725
  •   1
Отговори
# 345
  • Мнения: 4 660
Будят ли се вашите бебета с плач? Вчера 1 час след като заспа се събуди с плач, посреднощ вдигна температура. На сутринта температурата беше 37 градуса, дадох Панадол през нощта и сутринта. Дойде ни на гости 4 годишно дете което леко каляше онази вечер. Много се ядосах, но какво да кажа те вече влязоха у дома. Как да ги изгоня къмове ни са. Просто нямам думи, аз никога не бих ходила на гости при бебе когато моето дете кашля. Бебета по трудно понасят инфекциите тъй като имуната им система е по слаба.

# 346
  • Варна
  • Мнения: 769
Будят ли се вашите бебета с плач? Вчера 1 час след като заспа се събуди с плач, посреднощ вдигна температура. На сутринта температурата беше 37 градуса, дадох Панадол през нощта и сутринта. Дойде ни на гости 4 годишно дете което леко каляше онази вечер. Много се ядосах, но какво да кажа те вече влязоха у дома. Как да ги изгоня къмове ни са. Просто нямам думи, аз никога не бих ходила на гости при бебе когато моето дете кашля. Бебета по трудно понасят инфекциите тъй като имуната им система е по слаба.
Нас пък ни бяха поканили на гости без да кажат, че бебето им кашля, но слава Богу нямаше последствия. За съжаление, има и такива несъобразителни хора! Иначе се случва да се буди с плач като е сам в стаята или в кошарата (свикнал е да спи на спалнята).
Аз да питам дали някой може да препоръча лего/конструктор за 1+год. Обмислям това да е единия подарък, но все още оглеждам какво се предлага и е подходящо за тази възраст.

# 347
  • Мнения: X
Да бе, няма да направя забележка ли..

# 348
  • Мнения: 4 660
И да направя забележка каква е ползата, влезе ли в стаята е вече свършен факт. Кумата хем е медицинско лице ....
В пика на грипа я държах изолирана, но какво стана пак се разболя от баща си.
Не знам вече имам чувството ,че всеки месец или се разболява или вдига температура .Вируси ли са зъби ли са незнам....

# 349
  • Мнения: X
Аз изобщо не се притеснявам да правя забележки, защото имаме проблем и един грип може да ни донесе много проблеми. И го казвам направо, да се почувства неудобно другия, а не аз и детето ми.

Последна редакция: пн, 25 фев 2019, 17:55 от Анонимен

# 350
  • Мнения: 648
Мами моето момче се събуди преди няколко дни с плач и не заспиваше ! Установих , че носът му е запушен! Много се притесних (цяла нощ не спа) , заведох го при лекарката рано сутринта! Прегледа го много обстойно и каза, че детето е абсолютно здраво просто му никнат 2 резеца отгоре ( вторите ) и в повечето случаи се получава хрема , защото лигавицата в носа набъбва! Каза , че ще вдигне темп ! Така и стана вечерта беше с хрема и темп.37,4 започнах да слагам капките , които изписа и на другия ден нямаше помен от хремата ! За температурата дадох Нурофен и всичко приключи ! Едва днес видях , че двете зъбчета се белеят, но все още не са пробили! Никога не съм мисли , че от зъби може дете да има хрема ! Нали всичко майки казват - кисел от зъби, кашля от зъби, хрема от зъби , темп от зъби ! И аз си казах да бе да всичко Пт зъби , ама явно може! Сега сме добре , ама дупето пак ни е зачервено:(

# 351
  • Мнения: 69
П
Будят ли се вашите бебета с плач? Вчера 1 час след като заспа се събуди с плач, посреднощ вдигна температура. На сутринта температурата беше 37 градуса, дадох Панадол през нощта и сутринта. Дойде ни на гости 4 годишно дете което леко каляше онази вечер. Много се ядосах, но какво да кажа те вече влязоха у дома. Как да ги изгоня къмове ни са. Просто нямам думи, аз никога не бих ходила на гости при бебе когато моето дете кашля. Бебета по трудно понасят инфекциите тъй като имуната им система е по слаба.
Нас пък ни бяха поканили на гости без да кажат, че бебето им кашля, но слава Богу нямаше последствия. За съжаление, има и такива несъобразителни хора! Иначе се случва да се буди с плач като е сам в стаята или в кошарата (свикнал е да спи на спалнята).
Аз да питам дали някой може да препоръча лего/конструктор за 1+год. Обмислям това да е единия подарък, но все още оглеждам какво се предлага и е подходящо за тази възраст.
Влади много си играе с лего, неговото му го подариха за коледа . Иначе в хиполенд гледах ето тези : https://www.hippoland.net/lego-duplo-moyat-parvi-zabaven-pazel-10885 и https://www.hippoland.net/lego-duplo-moyata-parva-konstruktsiya-mickey-10898

# 352
  • Мнения: X
Янита, и ние бяхме така, страшна работа.
Аспиратори за нос купих два вида, Низита за пръскане, физиологичен разтвор, а личната даде Цинабсин, та с него отдъхнах.

# 353
  • Варна
  • Мнения: 769
Здравейте мамчета, кога смятате да въвеждате белтъка? Вярно ли е,че трябва да бъде въведен преди да се бие ваксината за морбили? Аз мислех да го въведа след като навърши 1 год. както се препоръчва.

# 354
  • Мнения: X
Аз го въвеждам в печива.
Тази сутрин правих омлет ( обезсолено сирене, кисело мляко, яйце малко масло) - във формичка за мъфини, изпичам го.
Разрязвам го на половина и го оставям бебето само да го яде.
Използвам момента да го запозная с  думата "топло, пари".
Правя също принцеси със сирене обезсолено, яйце и масло върху филийка - много се харесва.

# 355
  • Пловдив
  • Мнения: 183
Правя също принцеси със сирене обезсолено, яйце и масло върху филийка - много се харесва.


И аз съм мислила за принцеси да му правя. Колко филийки даваш, много ли препичаш?! Понеже се притеснявам да не му дразни венеца.

# 356
  • Лайпциг / Перник / София
  • Мнения: 1 036
И аз веднъж правих такава филийка с яйце (жълтък само) и сирене. Много я хареса, но пък не смея често да му правя филии. На умерена фурна не се препича много, само до златист загар, за да е сигурно, че яйцето се е изпекло.

А днес му направих филийка с домашен пастет. Не знаех, че отглеждам такъв хищник 😃 много му хареса.
За пастета - сварих малко пилешко бонфиле и малко морков. После пасирах с малко от бульона и малко масло. Стана много вкусно, даже и аз хапнах 🙈 а малкия направо така я атакува тази филия...
Дали защото е нещо разнообразно от овесени ядки с банан или попара или осесени палачинки, но... е факт, че му хареса доста!
И все пак, не мисля да му давам често за сега.

# 357
  • Мнения: X
Идеята с пастета е супер!
 Веднъж в седмицата правя яйчени принцеси, кикаир тук беше с споделила, че топли ги завивала и омеквали, аз захлупвам тавата, докато са топли и после стават мекички, тя ги увиваше в найлонче.
Моето дете яде малко и никога не изяжда една филия.

Последна редакция: ср, 27 фев 2019, 12:11 от Анонимен

# 358
  • Мнения: 4 660
Белтък въведох със кекс, после и правих бъркани яйца, а сега правя принцеси за закуска. Краве мляко дадох със нишесте. Не е много по млечните, обожава месце банан и круши. Може всеки ден да яде банан. Вчера и дадох киви хареса и беше меко и сладо изяде едно.

# 359
  • Мнения: 648
Ее значи мога да му дам от кекса който правя?

Общи условия

Активация на акаунт