Априлски бебета - тема 4

  • 60 210
  • 725
  •   1
Отговори
# 645
  • Пловдив
  • Мнения: 183
Честит рожден ден на Антоан, нека е жив и здрав, да радва мама и тати и безгрижно детство му желая!

А за кукуто и ние сме до никъде... Cry
Смених кукуто, купих по ниско, най обикновеното и неще, тръшка се, плаче много силно...


Момичета, вие давате ли фрешове на бебоците?! Аз съм давала само ябълка разредена с вода, днес дадох портокал, много не му хареса Simple Smile Утре ще комбинирам ябълка и портокал да видим...

# 646
  • Монтана
  • Мнения: 273
Какви са ритуалите за прохождането по вашия край?

При нас когато детето направи първите си самостоятелни крачки се меси питка. Редят се предмети на стол или ниска масичка, бебето се пуска да отиде към тях и се търкулва питката между крачетата му. Ние сложихме пари, апарат за кръвно, зъболекарски инструмент, калкулатор и учебник. Някои слагат микрофон, лъжица и т. н., като се смята че с първото за което се хване си избира професия. Малката хвана калкулатора 😂 в нашата фамилия ни върви на счетоводители.

# 647
  • Мнения: 4 660
Когато проходи месим питки , раздаваме на роднини ,комшии и приятели. Питката е със сирене вътре и мед отгоре ( както е солен и сладък живота мисля че това символизираше)

# 648
  • Мнения: 635
Моето диваче прави 3-4 крачки и преплита краката и пада. Прощапулник ще правя когато започне стабилно да прави крачки.
От Р.Д се научи да сочи с пръст Grinning .
Сутрин се събуждам и я виждам на колене в кошарата си и се държи за решетките , или е седнала в поза като жабка. Виждам я как се опитва да се изправи но все още неможе.
И да се похваля вече и на обяд заспива самичка в кошарата, но да не ви казвам в какви пози я заварвам Grinning

# 649
  • Русе, България
  • Мнения: 1 491
С гърнето и у дома сме наникъде, даже вчера го прибрах от банята в килера, да не ме е яд, като го погледна. Казвам си, хайде да се стопли още малко и да не съм под пара всеки преди обед с училището на баткото - може би ще се получат нещата тогава.

Със заспиването - не мога да си представя малкият да легне сам и да си заспи. То е въртене, бърборене, какво ли не - дори когато е много уморен! Пълзи из леглото, полягва по възглавниците, но пуска някоя дяволита усмивка и пак тръгва. А пък ако изляза от стаята, започва рев или слиза директно от леглото и тръгва след мен.

Много отдавна успява да седне от легнало положение, но не е проходил и не очаквам скоро да се случи. Иначе големият, като проходи, и аз правих прощъпулник и питка като D.*.

# 650
  • Мнения: 69
И моето дете от много отдавна от легнало положение сяда, но не е проходил. Слиза и се качва от леглото нон стоп, прави 3 крачки и гледа да се захване  някъде.И той се тръшка и реве ако не стане на неговото.  Притеснявам се че го разглезвам.

# 651
  • Мнения: 4 660
Прохождането не става от днес за утре.
И моето от няколко дена прави 3-4 крачки от масата към дивана и обратно.
Когато са готови ще проходят.

# 652
  • Мнения: X
Не се притеснявайте за прохождането. Кикаирче, до 2 седмици малката ще припка.
Ако обувчетата и чорапите не са удобни това затруднявало.

# 653
  • Лайпциг / Перник / София
  • Мнения: 1 036
Момичета, спешен въпрос. Когато правихте ПКК на бебетата на 1 година, какви бяха стойностите на хемоглобина? Днес пуснахме на малкия ПКК и хемоглобина излезе 84 при реф. стойности 105-131.
Обадихме се на лекарката и тя каза веднага на спешен кабинет да ходим! Много е нисък хемоглобина!
Звъняхме на още няколко педиатри, те не бяха толкова истерично обезпокоени, като нашата лл и в общи линии казаха, че трябва да се пуснат още едни изследвания - желязо и ЖСК, за да се видят стойностите на желязото и да стане ясно дали има желязодефицитна анемия.
След което да се предприеме лечение с Малтофер и диета обогатена с желязо.
Как беше при вас? Има ли подобен случай сред вас?
Благодаря предварително!

# 654
  • Русе, България
  • Мнения: 1 491
Angelaaaa, хемоглобинът при моето бебе беше 99. ЛЛ предписа всеки ден месо, през ден - жълтък, повече спанак, коприва, лапад. Други желязосъдържащи храни са просото и лещата. Аз реших да купя и готова бебешка каша (по принцип давах домашни досега), обогатена с желязо. Спазваме тази диета от десетина дни, но не е ставало дума за контролни изследвания.
Действително само хемоглобинът не е индикатор за желязодефицитна анемия, правилно са ви казали за още изследвания. С капките и храненето би трябвало да се коригират нещата.

# 655
  • Мнения: 4 660
Хемоглобина и беше 124 яде всеки ден месо и през ден цяло яйце. Любимата и закуска е омлет със сирене.

# 656
  • Варна
  • Мнения: 769
Ние пускахме преди 1.5мес, защото малкият беше болен и тогава хемоглобинът беше близо до долна граница, но в референтните стойности. Лекарката,която разгледа изследванията каза,че е нисък,но не обърна особено внимание,тъй като той тогава приемаше АБ и целта на изследването беше друга. Вчера пуснах профилактичните изследвания (без да съм давала нищо за хемоглобина) и вече е в норма.
Но нисък хемоглобин може да се дължи не само на ниско желязо,но и на Витамин Б12.

# 657
  • Лайпциг / Перник / София
  • Мнения: 1 036
Благодаря момичета! Малкия беше настинал леко миналата седмица - първия ден вечерта имаше 37.2 температура, но след банята я свали и повече не вдигна, след това само запушено носле, което още борим. Давах осцилококцинум и витамин Ц. Левкоцитите обаче бяха в норма, а сега ново 20 - през ноща в 1:00ч имаше 37.1 Т, в момента меря и е 38.3 Sad
П.С. Сега пак премерих Т - 37.5. Беше завит и може затова да е била по-висока преди малко. Аз веднага щом се събуди я премерих.

Последна редакция: сб, 04 май 2019, 05:19 от Angelaaaa

# 658
  • Мнения: 635
А има ли други признаци като кашлица или червено гърло. Да не би да вдига т. от зъбче?.
При нас същите симптоми ги имаме но е заради кътник който проби вчера най после. Иначе хемоглобина и беше 130

# 659
  • Варна
  • Мнения: 769
Сега успях да прочета последните публикации, та да се включа и аз по въпроса за прохождането - върви като го държа за двете ръчички, но е нестабилен. Всички ми повтарят откакто е проходил , държейки се за мебелите ( което беше преди 4 месеца), че скоро ще проходи Grinning.. еее това "скоро"не е дошло при нас и според мен има още време докато малкият се почувства сигурен и се пусне.  Относно прощъпулника се прави питка от майката ( ако може, разбира се), която се търкулва по платното, по което минава детето,за да отиде до предметите,които са наредени, и после се раздава на най-близките, които присъстват. Мисля,че ритуалът е горе -долу идентичен навсякъде.
Зъбите ги мием като се сетя, но мисля скоро да се посъветвам със стоматолог кога е хубаво да се заведе за първи път детето на зъболекар и относно миенето. Има 3 зъба долу и 3 горе.

Общи условия

Активация на акаунт