За тези, които четат любовни романи № 32

  • 64 650
  • 793
  •   1
Отговори
# 255
  • Мнения: 79
Здравейте прекрасни,
търся заглавието на една книга, която прочетох отдавна и искам да я препрочета, но не се сещам коя беше. Книгата имаше две сюжетни линии - на лелята и на племенника по отделно. Книгата започва в Англия, където ги отвличат от градината, както винаги причината е заради по-малко оставащи наследници. Двамата попадат на кораб който ги откарва на изток и на него са нападнати от пирати и така лелята се оказва в харема на шейх, а племенника започна да се учи за военен със сина на шейха. След години племенника е известен пират нападащ кораби поради което има награда за главата му и пленява англичанка - благородничка. Прави я своя, в неговия харем, а леля му й помага да избяга. Племенника я последва и бива заловен и хвърлен в английски затвор. Леля му напуска харема за да му помогне и накрая се връща отново в харема. Долу-горе това си спомням. Ще бъда благодарна ако ми помогнете с името на романа. Kissing

# 256
  • Враца
  • Мнения: 5 210
evencee, Новата книга на Сали Т е излязла на 29 Януари .... има да си почакам едно известно време докато я издадат на бг. /и е с неочаквано нисък рейтинг в ГР Flushed/
Защото е скууууууууууууучна (извинявай Красе, видях твоите звездички Hands V). Чаках я с такова нетърпение и заспах не знам колко пъти и в края вече прескачах страници. И писането и е много добро и самата история е добра, но не ми се получи на мен, вероятно и на други така.

# 257
  • София
  • Мнения: 28 838
Аз "Игри на омраза"(така ли беше на бг) хич не харесах.

# 258
  • Варна
  • Мнения: 716
Здравейте прекрасни,
търся заглавието на една книга, която прочетох отдавна и искам да я препрочета, но не се сещам коя беше. Книгата имаше две сюжетни линии - на лелята и на племенника по отделно. Книгата започва в Англия, където ги отвличат от градината, както винаги причината е заради по-малко оставащи наследници. Двамата попадат на кораб който ги откарва на изток и на него са нападнати от пирати и така лелята се оказва в харема на шейх, а племенника започна да се учи за военен със сина на шейха. След години племенника е известен пират нападащ кораби поради което има награда за главата му и пленява англичанка - благородничка. Прави я своя, в неговия харем, а леля му й помага да избяга. Племенника я последва и бива заловен и хвърлен в английски затвор. Леля му напуска харема за да му помогне и накрая се връща отново в харема. Долу-горе това си спомням. Ще бъда благодарна ако ми помогнете с името на романа. Kissing

Би трябвало тази да е книгата
https://chitanka.info/text/15540-vzemi-syrtseto-mi

# 259
  • Мнения: X
Някой спомена т.нар. "Булевардът на залеза". Зачетох я в Читанка, https://chitanka.info/book/5655-bulevardyt-na-zaleza
Превод Савина Манолова. Заинтригува ме и я свалих на английски https://www.goodreads.com/book/show/1158212.A_Glimpse_of_Stocking
Бях забравила как се превежда у нас.... потресаващо... Първа глава липсва изцяло и напълно. Втората е не много интересна сцена, прочетох я по диагонал. Третата я започнах - поне едни 25% са "икономисани". Неправилно преведени думи, например blacktop - "   ...stood on the blacktop under the starry sky." на български е преведено като "...стоеше на върха под звездното небе". И т.н...
Реших да споделя, дано не съм ви оттегчила, - книгата изглежда интересна, но не си губете времето да я четете в този осакатен позорен превод в Читанка.

# 260
  • Варна
  • Мнения: 2 350
Прочетох Империя на бури от Сара Дж. Маас  и някой който е чел последната ще ми каже ли
Скрит текст:
Роуан ще намери ли и спаси Елин или тя някак си ще се спаси.
Какво става с Елада и Лоркан.
Изобщо не разбрах кога Лоркан извика Маеф  newsm78
Елин нали няма да умре накрая.
Иначе книгата ми хареса.

# 261
  • София
  • Мнения: 30 208
Прочетох "Розата на любовта". Определено ми хареса.

# 262
  • Мнения: 79

Благодаря много Flowers Bouquet Вече бях загубила надежда, че ще я намеря, но тук всички сте невероятни и много благодаря за помощта. Ще я препрочета с удоволствие! Kissing Smiling Eyes

# 263
  • Варна
  • Мнения: 2 942
Прочетох Империя на бури от Сара Дж. Маас  и някой който е чел последната ще ми каже ли
Скрит текст:
Роуан ще намери ли и спаси Елин или тя някак си ще се спаси.
Какво става с Елада и Лоркан.
Изобщо не разбрах кога Лоркан извика Маеф  newsm78
Елин нали няма да умре накрая.
Иначе книгата ми хареса.
За Маас
Скрит текст:
Роуан намира Айлин, освобождават я. Елида и Лоркан се сдобряват, ще се женят. Като цяло е много хубава книгата

# 264
  • Варна
  • Мнения: 2 350
Прочетох Империя на бури от Сара Дж. Маас  и някой който е чел последната ще ми каже ли
Скрит текст:
Роуан ще намери ли и спаси Елин или тя някак си ще се спаси.
Какво става с Елада и Лоркан.
Изобщо не разбрах кога Лоркан извика Маеф  newsm78
Елин нали няма да умре накрая.
Иначе книгата ми хареса.
За Маас
Скрит текст:
Роуан намира Айлин, освобождават я. Елида и Лоркан се сдобряват, ще се женят. Като цяло е много хубава книгата
Благодаря. Нямам търпение да я издадат на български.
Ще почвам Кулата на зората дано е интересна, че нямам никакви очаквания.

# 265
  • Мнения: 48 052
Кулата е малко мудна, особено в началото, но е приятна
След края на Империя от бури обаче, и чакане 2 години, ми идеше да изям последната книга веднага щом излезе
Ужасно чакане беше Joy

# 266
  • Варна
  • Мнения: 2 942
Чаках само 5 месеца и пак ми се видя цяла вечност.
На Холи Блек третата от The cruel prince, така ме прецака, цяла година докато излезе ще чакам, а как свърши втората!

# 267
  • София
  • Мнения: 30 208
Някой да даде отзиви за "Греховно предложение" на Сара Маклейн? Заслужава ли си да се купи, че е доста нова?

# 268
  • в сърцето на един мъж...
  • Мнения: 10 814
Някой да даде отзиви за "Греховно предложение" на Сара Маклейн? Заслужава ли си да се купи, че е доста нова?

На мен лично ми хареса, тя е от поредица. Чакам с нетърпение четвъртата

# 269
  • Мнения: 276
Някой да даде отзиви за "Греховно предложение" на Сара Маклейн? Заслужава ли си да се купи, че е доста нова?

Вече я има в електронен вариант. На мен ми хареса повече от втората.

Общи условия

Активация на акаунт