Отговори
# 285
  • Мнения: 18 530
Искам да видите ако искате това клипче, около 3 минути е. За самотната майка Румяна отпреди няколко години, неграмотна жена, която сама е гладувала, за да може детето да се храни. Вижте в каква мизерия живеят и колко добре изглежда детето въпреки това! Тази жена е героиня и добре, че се намериха хора да й подадат ръка, а не да й вземат детето.

https://www.youtube.com/watch?v=Ek0sL9I9Q-w

# 286
  • Мнения: X
Не вярвам да е ФАС синдром. Това значи майка и да пие повеЧе от 30 г. Та тя да се беше гътнала до сега. А тя си е здрава, права . Струва ми се, че бабата пие от близките няколко години. Нямаше вид на деградирала алкохоличка.
Явно си имат някакъв генетичен проблем в семейсгвото, щом и брат и е така.

# 287
  • Мнения: 142
Откъде се реши, че майката е умствено изостанала или има ФАС? Това се пуска тук във форума, но никой не го е твърдял официално? Такива неща не се диагностицират във форум.

Аз си мисля, че ако детето е набелязано за осиновяване, схемата ще я разкрият бързо. По принцип, такива схеми съществуват, така, че не бих се изненадала. Надявам се да се разбере скоро.

МамаРу,
Скрит текст:
детето го гледахме и го гледаме аз и мъжът ми. Да, това играе голяма роля, че не съм сама, мъжът ми е до мен, но и момичето не е сама, има голямо семейство са от майки баби, братя. Освен това и той абсолютно нищо не знаеше за отглеждане на деца.

 Имали сме и детегледачка, когато синът ми стана на 20 дена, за около месец идваше между 3 и 4 часа вкъщи в работните дни. Това не е защото не сме могли да си гледаме детето, а за да имаме възможност да вършим задачи.  След което мъжът ми реши, че не иска детегледачка,  а аз пък се подразних на момичето, защото на няколко пъти  ме подведе и не дойде без да ме предупреди  и решихме, че е по-лесно без. По празниците вече я бяхме уволнили. Карахме без помощ близо година, въпреки,  че сме искали да си наемем, но все не се организирахме. Накрая преди месец вече се наложи и сега пак идва жена за по 5 часа в работни дни, но не защото не можем да си гледаме детето, а за да можем да работим.

Бианка, точно това имам предвид! Момичето отчаяно иска да бъде майка, тя вече обича това дете, защо да не й бъде помогнато на нея, тя, която обича и иска детето, а да бъде плащано на приемно семейство, което е никакво на това дете? Вече ако жената наистина има диагноза някаква, тогава разговорът е друг. Но защо да се разбиват сърца на толкова много хора и дефакто да се вземе дете, без да е даден никакъв шанс на майката да бъде такава.

# 288
  • Мнения: 25 749
А защо се преценява, че детето е в риск? Защото не знае, че трябва да се преварява водата? Ами те на село сигурно всички майки са се скъсвали да преваряват. Направо си представям прабаба ми как е преварявала водата. Защо да не й се обяснят нещата и тогава да се види дали тя ще ги прави и дали има възможност и желание да се учи да си гледа бебето? Когато синът ми се роди, не знаех нищо за гледане на деца, никога не съм се интересувала, нямахме баби, имахме уот то експект уен ю ар експектинг и бях заръчала на мъжа ми да я чете, защото аз имах много работа, а той щеше да взима бащинство.
Та за изписването не знаех, че трябва боди и дрехи, бях взела само ризка и панталонки без боди, не знаех, че бодито е като бельо. също така нямах педиатър за детето, говорих с педиатърката от болницата, в която раждах, на изписване.
Тя дойде на следващия ден в нас и синът ми беше без чорапки, тъй като аз не бях съобразила, че трябват и чорапи. Ние сме много калени и при нас беше студено, ние по къс ръкав, бебето и то по къс ръкав без чорапки, вече поне май бяхме взели бодита, след като акушерките ни бяха обяснили.
Педиатърката всичко ни обясни. Хубаво е чорапки, хубаво е еди колко си да е температурата (тук аз не съм съгласна с нея, тя е зиморничава), за пъпчето ни обясни и тн и тн. Точно като на идиоти. Дай сега да дойдат някакви социални да ни взимат детето, защото не сме знаели неща, които няма как да се знаят от човек не гледал дете. С памперсите в началото и двамата сменяхме един памперс и пак не ставаше.
Така, че не знам защо толкова се критикува това момиче, на което не й е даден шанс да се научи да бъде майка.
Между другото, в началото педиатърката беше много подозрително настроена към нас. Simple Smile)

Е не, не мога да повярвам, че има толково неадекватни майки. Нямали идея от отглеждане на бебе,. а от провене имате. Защо изобщо сте го направили, като сте нямали желание и интерес от появата му.  9 месеца  ти е дала Природата да се  подготвиш.
Абе защо се давате за пример, не ми е ясно.
И стига с това как бабите са гледали децата. В 21 век нито едно дете не трябва да живее в коптор.
Гледах интервюто с майката. Абсолютно неадекватна и съм сигурна, че детето ще бъде в риск с нея. На мнение съм, че на всички родители с умствена изостаналост трябва да им се отнемат бебетата, а на тях да се извършва превенция от други бъдещи бременности.
най обичам като дойдат от чужбина да наливат акъл, как трябва да се отглежда бебе. Иди в някой африкански форум да пишеш, ще те харесат.

# 289
  • Мнения: X
Ооо, не така плоско, ако обичаш!
Къде съм писала нещо за чужбина, би ли посочила?
Айде да не ми сочиш къде да пиша, да не съм на баща ти у форума!

# 290
  • Мнения: 142
Също така, защо нито едно дете не трябва да живее в коптор, но е ок цяло семейство възрастни да живеят в коптор, с пенсия 125 лева? Върховно лицемерие и безсърдечие. Извинявам се за клишето, но ограбиха народа, обрекоха сума ти хора по провинцията на нищета и дегенерация, а сега изведнъж това не са ок условия за отглеждане на дете. Ами то и за пенсионер не са ок условия, и за момичето, което сега е на 26, а неотдавна е била непълнолетна, също не са ок условия. Разтурена, разграбена, обезкървена държава, но вече и децата на бедните взимат, за наказание, че живеят в коптор.

Евана, много си агресивна!  Не знам защо смяташ, че ти е мястото да нравоучителстваш, явно имаш вътрешна потребност, но поне го прави малко по-спокойно.

# 291
  • Мнения: 9 662
Е, айде сега, отчаяно искала да бъде майка. Кога го е решила, че иска - след като са й взели детето. Просто е забременяла случайно от мъж, който дори има съмнения дали той е бащата, явно не са имали връзка, не му казвам аз на това отчаяно да искаш да си майка.

# 292
  • Мнения: 142
мунривър, ами след раждането е искала да бъде майка именно на това дете.  Неутешима е от месеци, изцяло с разбита психика от това, което се е случило. Не спира да плаче! Това, че е забременяла от някого си, нищо не значи. Това е природа, няма по-жестоко нещо от това да се вземе на родилка детето й. Няма! Изключително варварство.  Родилката и детето по природа, заради хормони и знайни и незнайни механизми, имат много силна връзка. Дори на енергийно ниво и духовно ниво.

Господ всичко вижда и всичко се връща, убедена съм в това. Гавра с най-беззащитните, а в случая майка и дете, никога не остават безнаказани. 

# 293
  • Мнения: X
Аз много дълго си чаках детето, но като се роди и нищо не знаех - ревях че трябва да му мия дупето, а не знам как да то хвана и ме бе много страх. От суеверие нямах нищо купено.Кой каквото подарил.
Купувах вода в бутилки с розова капачка,не знаех че се вари. Като ревеше бебето не знаех какво да то правя.
И аз в един момент, като ме питаха колко е голямо не знаех, и казвах, ами, роди се еди кога.

 Много алкохолици си имат деца. В училище най-добрата ми приятелка беше така, много добро дете и човек е.

# 294
  • Мнения: 19 025
Детето сте го гледали двамата с мъжа ти, плюс детегледачка и тъщата, било е здраво, и пак бяха вопли за помощ. Е, сега си представи да беше самотна майка, ама да нямаше интернет, да нямаше капацитета да търсиш и да научиш това, което не знаеш, и пр. Как щеше да се справиш?

Пенсията на бабата на родилката била близо 400 лева, майката работела на черно, получили са за отопление още 300+ лева, еднократни помощи за раждане и бременност, ежесемечна помощ по еди-кой си член от 50 лева и т.н. Ако изкарат ТЕЛК на сина, още едно 200 лева ще взимат поне. Не че са много, ама не са 125 лева за 5-има възрасти, на колко хора им ги дават тези пари, без да работят?

За съжаление, не мисля, че проблемите на Симона ще се оправят с пари, не че не им трябват пари, но съм силно скептична, че ако я оставят да живее самостоятелно с 4-цифрена сума на месец, тя ще се оправи и ще може да гледа дете. А алкохоличка, ако се види внезапно с готови пари, каквито вече текат от даренията, най-много да почне да пие още повече и да е още по-неадекватна, защото вече няма да има нужда, поне докато не свършат парите, да  е трезва, за да ходи да работи.

# 295
  • Street of Dreams
  • Мнения: 13 474
Може нещо да съм изтървала, но откъде сте сигурни, че бабата е алкохоличка? Много пъти го видях в мненията, но до сега не видях източник.

# 296
  • Мнения: 19 025
При положение, че дъщерята се е изпуснала, че пиела всеки ден, социалните са писали в доклада, че е била пияна по обяд и кметът също казва, че пие, ще се учудя, ако не е алкохоличка. Алкохолът не е особено дискретен порок, в малките населени места се знаят много добре местните алкохолици.

# 297
  • Куциндрел
  • Мнения: 24 542
Майката сама каза, че живеели всички в една стая, но щели да й освободят стаята за нея и детето. А бабата се жалваше, че на центъра на Арда е известна, че прави скандали и пие.

# 298
  • Варна
  • Мнения: 10 493
Ами тя и Симона гледала през прозореца детето и един единствен път го е пипнала ама на, тук казаха, че е плакала месеци неутешимо и отчаяно искала да бъде майка.
Тук някои са майстори на късия разказ, признавам.
Мама Ru си пише съвсем смислено и май е една от малкото с адекватно мнение по темата.
А за незнанието за боди и за обуването на чорапи ме втрещи. И аз не съм супермайка и определено не е било целта на живота ми да се отдам на майчинството, но докато съм била бременна съм попрочела туй онуй и съм влязла в някой и друг бебешки магазин.

# 299
  • Street of Dreams
  • Мнения: 13 474
Пропуснала съм го в доклада явно, благодаря. Ще се върна по-късно да чета.

Общи условия

Активация на акаунт