Разведена с деца - шанс за нова връзка

  • 36 450
  • 658
  •   1
Отговори
# 120
  • Мнения: X
bgtatko , ходя на кръчма, клуб, само когато детето е при баща си, т.е. два пъти в месеца. Това имах предвид с "гимназиална" връзка - редки и кратки срещи, които за зрели хора в нещо различно от връзка за секс, са крайно недостатъчни. Иначе при ходене на хижи, концерти на открито през лятото, съм със сина ми, както и приятелите ми. Имам желание да отговоря и на "чаршафа" отпреди 2-3 страници, но съм с детето и чета/пиша спорадично от телефон.
Не го мислете чаршафа. Ако имате някакви въпроси или искате уточнение - тогава, иначе ясно, аз също като съм с детето нямам време нито да пиша, нито да чета чаршафи. (докато пишех този пост цъфна и заяви, че иска "да ме нагуша", после искаше да се въртим на стола и така 15-20 мин. отидоха, а дълбоката мисъл да съм си на компютъра е да поработя след малко, колкото и да ме мързи)

По-важното - според мен 2 срещи в месеца са ОК за зрял мъж, който разбира ситуацията. Дали ще правите секс или не на тези срещи си е Ваша работа - би трябвало човекът да е галантен и да си личи дали ще има простотии и "очаквания" в края на срещите. Ако смятате, че не се сеща, може и директно да си кажете. За мъж, който не е самоцелен сваляч, това най-вероятно дори ще е повече отколкото обикновено излиза. Накратко - ако има мъж с когото да правите нещата, които по принцип Ви допадат (концерт на открито, заведение, филм, каквото там) - 2 пъти в месеца би трябвало да ОК за нормален мъж и да има търпението да стигнете до запознаването на детето.

Относно самото запознаване с детето не върви да давам акъли, защото не съм, а вероятно и няма как да бъда в подобна позиция (бях пускал тема в романа "крамър срещу крамър" където самотен татко си отглеждаше сина и имаше проблеми точно със срещите с жени), но като родител, мога да кажа че когато сме в компания, детето често е лигавено от други хора - мъже, жени, играят си с нея, някои имат подход, някои не толкова, някои наистина отделят много време с нея. Като уморени родители не отказаме ентуазиазъм от страна на бездетни приятелки или приятели (детните нещо не проявяват такъв ентусиазъм). И не виждам честно казано нищо лошо че детето ми помни и познава "чичо Иван", "чичо Гошо", "леля (или кака, ако съм в настроение за четки) Мария", "леля Уиуи" и т.н. Така че според мен няма някакво правило кога да бъде запознаването, когато почувствате желание и потенциалният партньор също прояви желание - тогава. Не е необходимо да бъде обявяван като "новия ти татко" или подобни смешки от филмите - просто още един чичо - щом ходите на хижа с компания, със сигурност детето е общувало с подобни "чичковци" от компанията - може да му направи впечатление че този чичко е особено мил и старателен и че доста си говори с (се върти около) мама, но надали ще му създадете някакви драматични трамви. Специално щом ходите по хижи - толкова е лесно там да се случат някакви неща или дори да приобщите външен човек към компанията без непременно ангажимент за нещо повече (хижата не е като да се наеме хотелска стая все пак) и без непременно да изглежда странно всичко това на детето. Можете да го помолите да не се целувате (засега) пред детето, ако нещо такова Ви притеснява. Така си мисля поне на теория, естествено много по-добре би било някой/някоя да сподели личен опит, но кой знае дали ще иска.

Но 2те срещи на месец би трябвало да са напълно достатъчни - изобщо не знам защо говорите за "гимназиална" връзка - ако имате предвид връзка, в която момичето се "пази" и го карат платоническо - то те може и всеки ден да се срещат. Ако е връзка само за секс също могат да са недостатъчни 2 пъти месечно (даже по-скоро биха били). Просто обяснявате ситуацията - нормален мъж ще разбере, независимо като какъв изглежда (това дори може да е "тест"), а тъпанар не Ви трябва. От там насетне нещата се развиват както решите, точно като при всяка друга връзка. Единствено не можете да очаквате да сте "ексклузивна" в подобни опознавателни отношения преди да има секс. Както трудно можете да очаквате да сте ексклузивна и на 20, дори да има секс Simple Smile

# 121
  • Мнения: 12 473
Сегашният ме атакува във ФБ..
2 седмици лудо писане и говорене по тел и накрая ме измъкна на среща.
И след това доста бързо се развиха нещата. Казах му, че синът ми ме е инструктирал - да не се сближавам и целувам преди поне 5-6 срещи и той ги подкара на конвейр..))
 Но не живеем заедно и засега никой не го иска. В момента и двамата имаме супер натоварени периоди, та чак като оцелеем след тях ще го мислим..
Аз поне още 1,5 г искам да си живея сама.
Който ме иска истински - ще може да чака.

# 122
  • Мнения: 7 927
Аз имам "практически" въпроси към жените, намерили нов сериозен партньор:
1. Къде се срещнахте?Работим в една фирма, познаваме се от над десет години
2. Колко често се виждахте? Кой гледаше децата ви, докато сте с него?майка ми тогава живееше при мен. Или излизах, когато децата бяха при баща си.
3. Колко време продължите да се виждате да по няколко часа и как той приемаше това (ако наистина е било нарядко за кратко време).месеци наред, той приемаше всичко с разбиране и  търсеше уверение от моя страна, че срещите ни не ощетяват децата
4. Кога казахте на децата за него и какво точно? Кога ги запознахте? може би на третия месец или четвъртия. Казах им, че има човек в живота ми, който ми носи светлина и доброта и че искам да ги запозная с него. Отидохме на ресторант с него и неговия син
5. Как преценихте, че е човекът за вас и бихте минали към съвместно съжителство? Имаше ли някакъв по-обнързващ период, който да не е просто срещи и ресторант и какъв точно?този път действах с ума си. Размишлявах , преценявах и не бързах. Познавам го отдавна и винаги съм харесвала неговия стил, характер и поведение, макар никога да не съм си представяла, че можем да бъдем заедно. Минаха над 6 месеца, преди да станем любовници. При една ужасна трагедия с мои близки, когато аз бях напълно извън контрол, той пое нещата в свои ръце и се погрижи за всичко, което можеше да се направи. Усетих, че не съм сама. Бях наясно, че търся мъж за себе си и баща за децата си или поне пример, достоен за подражание
6. Ако децата ви не са го харесвали какво направихте?дъщеря ми го прие от ден първи :"има добро сърце и добри очи" . Синът ми, подковаван от баща си, може би след няколко месеца го прие напълно. Сега като се прибере от училище гушка мен, гушка и него
7. Имате ли конфликти по повод на децата? не, макар вече да живеем заедно. Той се грижи за тях стократно повече от баща им

# 123
  • Мнения: X
bgtatko, това за децата въобще не е толкова лесно, колкото го описваш. Поне с моето тролче. Детето ми е супер комуникативно със всякаква възраст хора, но излезем ли заедно (през деня на заведение) и в компанията на приятелите ми има мъже, които не познава, става малък ревнив звяр. Гледа ги подозрително, държи се безумно и направо се вкисва и казва, че иска да си тръгва Laughing Последния път извиках баба му да си го прибере като толкова иска да си ходи..На дискотека като разбра, че съм ходила, докато е бил с баща си почти се разсърди. Но аз упорито го тренирам ...

# 124
  • София
  • Мнения: 24 839
Бе Анджелина Джоли и със 100 деца да е, пак ще я взема Wink

Има си причина мъжете на 30, 40+ да харесват по-млади жени и това е енергията, която те излъчват. От там и идва израза че се чувстват по-млади с млади жени.
Не говорим да ти отварят чакрите, но с млада жена ще изживееш едни неща, със зряла с деца ще изживееш други...

Същото важи и за жените, младите мъже и "улегналите", с тази разлика, че напоследък валят оплаквания, че с мъже по на 35- 40 трудно се получават изживяванията.......

# 125
  • Мнения: X
А ти ако ме срещнеш мен , прехвърчат искри , и разбереш че живея сам с двете си деца , ще има ли втора среща или веднага ще ми сложиш хикса ?
Не съм авторката, но ще ти отговоря от сходна позиция и преживяла сходна ситуация.
Най-вероятно- не. Може да съм разведена с дете, но не ми се занимава с татковци и други деца, ангажирани на почти 100% с тях. Срещнах един такъв татко, отдаден на двете си дъщери/на 6 и 9/. Интелигентен, прилично изглеждащ мъж, но някак не виждах толкова мъжкото в него. Предимно говореше за дъщерите си /коя какво обичала, коя какво направила в училище, как украсили стаите си, снимки, истории/ - взе да ми писва още при първоначалната комуникация, все едно съм на среща с комшийката. Покани ме на втора среща, даже ако съм искала да взема сина си и той щял да вземе децата, излет дрън-дрън  /въобще не си го представих това...нацупеният ми пубер в тая компания Laughing , после да слушам пак за училищни проблеми и момичешки неволи, мерси/. Може би ако привличането беше по-силно, децата по-големи, знам ли...Но на този етап нямам тези нерви, не виждам перспектива, по-скоро излишни проблеми.

# 126
  • Мнения: X
Срещнах един такъв татко, отдаден на двете си дъщери/на 6 и 9/. Интелигентен, прилично изглеждащ мъж, но някак не виждах толкова мъжкото в него.
Хаххаха, отървал се е човекът Simple Smile) Мъжкото в него - да тропне с крак, да изгони жената и децата ѝ от къщата СИ и да си налее две ракии и да се поразпищоли Stuck Out Tongue

Аз лично с жена, за която знам, че е с дете/деца, но не говори изобщо за детето си, не бих излязал и на 1 среща.

# 127
  • Мнения: X
Да, това е малко шизофренично. Как да се избяга от стереотипа на "женчо" или "булгарише мачо"?
Наистина някои жени не знаят какво искат.

# 128
  • Мнения: X
Мъжкото в него - да тропне с крак, да изгони жената и децата
Елементарно заключние и напълно погрешно. Нищо сексуално няма в мъж, който с разкази и излъчване си го представяш по скоро в пеньоар през печката. Второ - аз говоря достатъчно за сина си, но интересите и комуникацията ми не се изчерпва само  до там. А с един мъж, потенциално и интимен партньор, бих желала да говоря за повече и различни неща от деца, болести и училище. Може и от притеснението на първата среща да е забил в най-познатата и безопасна тема, но сега като се замисля говори и за бившата си и как се е стигнало до това положение и то все неща, които не подобриха положението. Просто не става, на този етап, ако трябваше да бъда честна, защо му отказах втора среща, трябваваше да кажа: "Виж, татенце - ти си отдаден баща, който много обича дъщерите си - вижда се от километри, не е нужно  да говориш само за това, отблъсква. Също така мисля ,че не си преживял раздялата с бившата и изневярата й - не си готов за връзка, имаш все още депресирано и измъчено излъчване на мъченик и майка-героиня и не ме привличаш и грам, а и едва ли някоя друга, ако не промениш нещо". Но мисля, че щеше да го досъкруши, та го пожалих.

# 129
  • Мнения: 18 575
Ама няма смисъл да се занимаваш като не ти допада човека, то е ясно!

# 130
  • Мнения: X
А с един мъж, потенциално и интимен партньор, бих желала да говоря за повече и различни неща от деца, болести и училище. Може и от притеснението на първата среща да е забил в най-познатата и безопасна тема, но сега като се замисля говори и за бившата си и как се е стигнало до това положение и то все неща, които не подобриха положението.

Просто не става, на този етап, ако трябваше да бъда честна, защо му отказах втора среща, трябваваше да кажа: "Виж, татенце - ти си отдаден баща, който много обича дъщерите си - вижда се от километри, не е нужно  да говориш само за това, отблъсква. Също така мисля ,че не си преживял раздялата с бившата и изневярата й - не си готов за връзка, имаш все още депресирано и измъчено излъчване на мъченик и майка-героиня и не ме привличаш и грам, а и едва ли някоя друга, ако не промениш нещо". Но мисля, че щеше да го досъкруши, та го пожалих.

Първо на мен ми се вижда нормално хора с "дисаги" да си говорят за дисагите. Точно вероятно е сметнал, че темата е достатъчно безопасна.

Второ "говорене за бившата" и "говорене за децата" са тотално различни неща.

Трето убеден съм че дори с анонимен ник в анонимен форум, дори с двойно анонимно участие, не сте съвсем честна за причините да не искате втора среща с него, които със сигурност не са изброените и основното е "не ме привличаш и грам", но най-вероятно това сте го знаели още преди срещата или в първите ѝ минути (ако е била blind date), така че приказките за децата са просто повод/оправдание. Не че не е възможно да си вярвате.... Но ако мога да продължа примера на DonJon - ако DonJon е на среща с Анджелина Джоли ще приеме втора, дори Анджелина нон стоп да дрънка за 10те си осиновени и 5-6 собствени деца (a Анджелина не знам за какво друго би дрънкала на подобна среща. Може би и малко астрология, тай чи, и кунг фу. Със сигурност няма да дрънка за РАБОТА, въпреки че нейната работа е нашето хоби).

Та и при Вас нещо подобно си мисля.

Четвърто, няма гаранция че темите интерсни на една жена, ще са интересни и на един мъж и обратното. Аз примерно се интересувам от аниме, финансови инвестиции, и няколко други много специфични неща, които не искам да изброявам, че наистина са много специфични. Няма жена, която да се интересува от това или са много много редки. Ако съм на среща с някоя жена ще говоря за каквото от нейните интереси мога да се закача, ако няма интереси или не ги споделя или е надуто-пасивно-агресивна, чакаща мъжът да свърши цялата работа покрай срещата, ще си говоря за каквото ми е интересно на мен, като насреща ще имам типичния телешки поглед и коментари от типа "аааа ти се занимаваш със СЛОЖНИ неща" или "аааа ти си МАТЕМАТИК" (всичко по-сложно за някои хора е МАТЕМАТИКА). Ако особено много я харесвам или особено много искам да не направя лошо впечатление, ще говоря за децата си Simple Smile)

Последно - няма нужда да се оправдавате - просто не създавайте у хората впечатлението, че един мъж НЕ ТРЯБВА ДА ГОВОРИ ЗА ДЕЦАТА СИ, защото ще изглежда "татенце", "мунчо" и няма да привлича достатъчно някоя си анонима, която и без това е вероятно със супер ниско либидо. Ето така се създават у мъжете някакви тъпи очаквания какво е "мъжествено" да правят и какво не. Най-мъжественото нещо на света е да ти пука за децата ти и да си поел отговорност за тях дори след раздяла с партньорката. Ако бях жена - щеше да ми направи супер добро впечатление въпросния. Като мъж - пак казвам, че бих очаквал една майка да говори за детето си и това е тема, по която като баща мога да се включа, интересна ми е искрено и честно казано редовно си говоря с по-близки или далечни познати по подобни теми, единствено избягвам да давам съвети и оценки, за да не си разваля бизнес отношенията (за хората от компанията по-малко ми пука - там си давам акъли).

Но татко говорещ постоянно за децата си - евала, ако бях жена веднага го взимах, като мъж ще го водя на бира и ще го запозная с поне 10 млади жени без деца, които веднага ще го лапнат, не му берете гайлето.

# 131
  • Мнения: 18 575
Всеки си говори за каквото си иска. Аз съм говорила и за децата, и за бившия, и за още 100 неща. Не съм си правила план, както е вървял разговора - така.

# 132
  • Мнения: X
Последно - няма нужда да се оправдавате - просто не създавайте у хората впечатлението, че един мъж НЕ ТРЯБВА ДА ГОВОРИ ЗА ДЕЦАТА СИ, защото ще изглежда "татенце", "мунчо" и няма да привлича достатъчно някоя си анонима, която и без това е вероятно със супер ниско либидо.
Не се оправдавам, нямам намерение да споделям и нищо повече. Също така, реципрочно -  мъж на първа среща с жена, която почти през цялото време говори за децата си, би завършила по сходен начин. Какво толкова се палиш и задълбаваш, не ми е ясно...Първо, второ, трето - то пунктуалност, то разбор...
п.п. Последно - моето либидо си е много наред. Ама виж, от теб и тоя чаршаф ми падна от първото изречение...Laughing

# 133
  • Мнения: 77
Много мнения са се натрупали, съжалявам, че не успявам да отговарям навреме. Почвам от кучето - нямам все още куче, но една сцена се е запечатала е съзнанието ми: с мъжа ми и децата си правим зимна разходка по плажа, ние сме в най-мрачния си период преди раздялата и напрежението се усеща във въздуха. В същото време се разминаване с по-възрастна двойка, които се държат за ръце, говорят си нещо тихичко и си разхождат лабрадора. Тогава ми се сви сърцето, че не сме като тях и за мен това е символът за тихата любов и зрелостта...
И когато излязох на първата си интернет-среща (с чужденец) двамата много си допаднахме, разчекна ми се устата от смях и в края на срещата той ме държеше под ръка. Разминахме се с двойка с куче и той ме попита: "Представяш ли си ни и нас така след години, хванати за ръце? С теб, не с кучето" - направо ме уцели в сърцето. Както и с това, че три години беше гледал сам двете си деца и не излизал на срещи. Много ме впечатли. В крайна сметка си замина за страната си, поддържахме връзка известно време, но тя приключи в един момент. Та, отворена съм към връзка с чужденец, но чисто логистично е по-трудно. Езиковата бариера за децата също е фактор. Но определено не е имало предразсъдъци, че съм с деца, напротив - харесваше му, че съм грижовна майка. Не сме говорили само за децата си, разбира се, а на най-различни теми.
Дали бих излязла с татко с деца - ако ми хареса човека - да, отговорен родител дава бонус точки. Ако ги гледа сам ще е по-трудно да отдели време за мен, но пак зависи от много неща.
Благодаря на TafTaf  за анкетата, която пусна и на всички, които са отговорили! Извинявам се за дългия пост.

# 134
  • Мнения: 17 407
Офелия, откровено казано, присещаш ме за едновремешното Адрес 4000.
За съветите на бг татко - мисля, че може да ги издаде в книга, ако се разведе и се зажени за многодетна, с малка къща в китно селце Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт