Разведена с деца - шанс за нова връзка

  • 36 446
  • 658
  •   1
Отговори
# 495
  • Мнения: 15 609
Теди

1. Когато БНД си намери нова половинка ще се успокои и ще стане много по-толерантен. Спокойно! Те всички са такива веднага след развода - озлобени, искащи да ти скапят живота и очакващи да се провалиш. Но един прекрасен сен се появява ТЯ и акэла им отива другаде. А те стават доста по-спокойни

2. Не то мисли. То сомо ще дойде, когато му е времето. Явно чисто психически не си готова още. Мъжете го усещат това.

3. Съвет от мен - не влизай в дадена връзка с мисълта, че това е сериозна връзка. Влизай с идеята за неангажиращи отношения, леки и приятни срещи от време на време, много забавления и много секс. Ако прерасне в нещо сериозно - супер. Ако не - не

# 496
  • София
  • Мнения: 62 595
Самото фокусиране върху "търся си мъж" вече по някакъв начин дава послание за уязвимост от всякакви смотаняци. Не ти трябват сайтове за запознанства и нарочни сгледи. Имаш си среда, най-добрите възможности са от познатата среда - приятел на колега, приятел на приятелка, общи събирания. Тогава хем можеш по-лесно да узнаеш нещо за човека, хем имаш някакви идея, че щом е познат или приятел на твои приятели е по-вероятно да излезе читав.

# 497
  • Мнения: 449
Е, не е проблемът в мъжете, моля да ме извиниш. Работата е в искам или не искам.
Сега може да дойдат пак господа ергени или дами самотни да обяснят, че не е толкова просто.

И да, и не, реално мъжете, с които се срещнах не бяха ок и не само, защото аз не знам, какво искам. Благодаря ти за острите коментари иначе!

Теди

1. Когато БНД си намери нова половинка ще се успокои и ще стане много по-толерантен. Спокойно! Т......

2. Не то мисли. То сомо ще дойде, когато му е времето. Явно чисто психически не си готова още. Мъжете го усещат това.

3. Съвет от мен - не влизай в дадена връзка с мисълта, че това е сериозна връзка. .......

БНД ми е с идеята, директно цитирам "аз жена не ща, кусах си", ама той да си мисли и иска, каквото ще...

И, да чисто психически може би не съм готова, хем ми се иска, хем не или пък нямам смелост. Иначе е ясно, че връзка не се почва със сериозни намерения, то просто няма как да е така и аз да съм, също ще избягам (а и го направих с едната си прословута среща) като разбера, че другия с тая цел изобщо се среща с мен.

Самото фокусиране върху "търся си мъж" вече по някакъв начин дава послание за уязвимост от всякакви смотаняци. Не ти трябват сайтове за запознанства и нарочни сгледи. Имаш си среда, .....

Мъж не си търся, а компания може би, но нямам доверие на непознати за мен, не съм от типа секс за една вечер.... Колкото до кръга, за съжаление го нямам, в последствие на "затворения" живот по време на брака, нямам много контакти, а тези които имам са ни общи и едва ли биха тръгнали да ме "сватосват".

# 498
  • Мнения: 17 407
Добре. Представи си, че намериш компания. Тази компания обаче си търси не просто компания, а много повече. Пак ще се наложи да решаваш.
Запомни! Винаги ще има нещо, което може да те откаже. От теб зависи.

# 499
  • София
  • Мнения: 62 595
Значи е време да си ги създаваш малко по малко тези контакти. Възползвай се от организирани събития, били те служебни, роднински, приятелски. Разбирам за какво говориш за затворения кръг, но вече си свободна и е време да го отвориш този кръг ей така, за кеф, за себе си, за да има други хора. Не за да те сватосват или ти да сканираш мъжете като потенциални партньори. Компания с други хора така, както си се събирала преди това - за да се повеселите.

# 500
  • Мнения: 449
Благодаря за съвета, разбирам го и това, обаче не е така лесно, колкото звучи за съжаление. Не че търся лесното, оказва се, че и не знам какво търся, но въпреки всичко смятам, че е почти невъзможно да срещна някой, който да прояви здравословен интерес. Объркано ми е явно, съжалявам за отнетото време.

Значи е време да си ги създаваш малко по малко тези контакти. Възползвай се от организирани събития, били те служебни, роднински, приятелски. Разбирам за какво говориш за затворения кръг, но вече си свободна и е време да го отвориш този кръг ей така, за кеф, за себе си, за да има други хора. Не за да те сватосват или ти да сканираш мъжете като потенциални партньори. Компания с други хора така, както си се събирала преди това - за да се повеселите.

# 501
  • София
  • Мнения: 62 595
Живей си живота! Свободна си! Разбираш ли, свободна си! Никой нищо не може да ти каже, никой нищо не може да очаква или да изисква. Няма нужда да търсиш.

# 502
  • Горна Оряховица
  • Мнения: 1 249
Отнело? С фенера ли го търси? Нещо положително сигурно би могла  да изцедиш от тези 7 години.
Simple Smile
Определено с фенер да.Явно според теб трябва да се хвърля на първия срещнат ли? А и свестни трудно се намират, по простата причина,че ги бъркат чуждите деца 😉

# 503
  • Мнения: 1 444
Теди, все още си под влияние на бившия. И не е необичайно, ти до вчера си била, както се казва, едно цяло с този човек, в семейния смисъл на израза, па и деца в добавка....Само тези, които напълно са се отърсили от бившите, могат да превключат бързо на нова вълна, при това уверено, спокойно и без никакви угризения от типа "ама как ще реагира бившия/та". По този начин действаше и моя бивш (завиждам му за което Simple Smile ) и много успешно превключи от семеен живот+любовница към нов живот, със съвсем нова жена. Но такава е била вътрешната му настройка, докато аз преживявах и преживявах това, което ми се стовари, той си продължи доволно и щастливо живота. Но пак казвам, това се случва, когато напълно си приключил с бившите и няма емоционален багаж,както тук обичат да казват съфорумките, от старата връзка.
Просто трябва време и също така, въпрос на щастлива случайност е да срещнеш подходящия човек. От моите разведени близки и познати, опитът е, че обикновено или някой ги е запознал по някакъв повод, или са хора от близкото обкръжение - колеги, клиенти на работа, нещо такова.С онлайн запознанствата е много, много сложно.
От друга страна, много хора, продължават и сами.И аз съм сама, но засега това е моят избор. Нямам и подходяща мъжка компания дори за по едно кафе, така че много добре те разбирам. Но в момента времето ми е доста запълнено откъм работа и ангажименти с по-малкото ми дете, така че не мисля за липсата на връзка. Ако е писано, ще се случи, това е.

# 504
  • Мнения: 35
Който търси намира-така започна живота си след развода една приятелка.Сменя,сменя,всички и се чудехме какво прави и накрая си намери своя човек с който е щаслива.

# 505
  • Мнения: 1 698
Теди М, искрено ме разсмяха думите на бившия ти съпруг. Като юрист ти казвам, че фактът, че отглеждащият родител - случая - ти, си е намерил пъртньор, или дори е сключил нов брак, по никакъв начин не е основание, неотглеждащият родител да поиска да отглежда децата. Т.е. той може да го направи, но това не е аргумент, който съдът би взел като основание. Още пък по-малко е основание да спре да плаща издръжка, защото при неплащане на две издръжки, можеш да сезираш прокуратурата и да започне наказателно преследване спрямо него. Можеш и да си извадиш изпълнителен лист и да си събереш парите принудително. А и едва ли две издръжки могат да изхранват и трето лице, имайки в предвид размера на издръжките в България. Минималната издръжка е в размер на 25% от минималната работна заплата. Т.е. тази година е 162, 50 лева.
С две деца е доста по-трудно от едно. Аз сама гледам двама близнаци на пет. Много е трудно, работа, деца, работа, деца. Почивам си, когато съм на командировка. Твоите поне са по-големи.
Правилни и нормални са страховете ти, но не си права, че всички мъже са еднакви. Има и добри, въпрос на време е да срещнеш един от добрите, което ти го желая.

# 506
  • Мнения: 17 407
То е достатъчно да я пече психически на бавен огън. Това е положението, който се развежда, си носи и последиците от решенията. Тоз целия процес, живота след това е добре да го управляваш ти, не той, не децата ти.

# 507
  • Мнения: 449
Теди М, искрено ме разсмяха думите на бившия ти съпруг. Като юрист ти казвам, че фактът, че отглеждащият родител - случая - ти, си е намерил пъртньор, или дори е сключил нов брак, по никакъв начин не е основание, неотглеждащият родител да поиска да отглежда децата. ..... Твоите поне са по-големи.
Правилни и нормални са страховете ти, но не си права, че всички мъже са еднакви. Има и добри, въпрос на време е да срещнеш един от добрите, което ти го желая.

Благодаря за коментара Nataka, напълно съм наясно, че правно основание няма и не ме притеснява това, че евентуално ще спре да плаща издръжка, аз му го и казах, да не си мисли, че аз с тия пари се издържам, смешно е. Мъжете знам, че не са всички такива, просто трябва време явно, надявам се някой ден да срещна някой, но не е наложително, нито ми е цел. Благодаря за пожеланието!

То е достатъчно да я пече психически на бавен огън. Това е положението, който се развежда, си носи и последиците от решенията. Тоз целия процес, живота след това е добре да го управляваш ти, не той, не децата ти.

Дренка, благодаря и на теб за коментарите, макар че през моите очи са малко груби и крайни, но ги приемам, отрезвяващи са донякъде. Точно "психическото печене" е проблема, а и беше и проблема, който ни разведе. Та последиците не от развода, а от лошия избор на съпруг (вече бивш) си нося. Колкото до процеса живот, вярно е че човек трябва сам да си го управлява, но все пак трябва и да се съобразява и с други хора, конкретно децата имам предвид и то само по конкретната тема.

# 508
  • Мнения: 17 407
Вземи я поеми тогава личната си отговорност за развода. Защото ако не е той, то деца и други близки все ще нсмерят за какво да те разкритикуват или обвинят.
И не е казано, че веднага ще намериш точния, но при заявка - искам, веднага да си отвръщаш с - няма да стане, просто сама се обричаш. Няма нужда да ми обясняваш, че не е просто, щото съм минала през това и не съм мислила кое колко е сложно, щото това го прави още по-сложно и невъзможно.
Моля за извинение, ако съзираш лична обида в думите ми, общуваме в писмена форма и се старая относително бързо
да ти изведа важното.

# 509
  • Мнения: 449
Вземи я поеми тогава личната си отговорност за развода. Защото ако не е той, то деца и други близки все ще нсмерят за какво да те разкритикуват или обвинят.
И не е казано, че веднага ще намериш точния, но при заявка - искам, веднага да си отвръщаш с - няма да стане, просто сама се обричаш. Няма нужда да ми обясняваш, че не е просто, щото съм минала през това и не съм мислила кое колко е сложно, щото това го прави още по-сложно и невъзможно.
Моля за извинение, ако съзираш лична обида в думите ми, общуваме в писмена форма и се старая относително бързо
да ти изведа важното.

Отговорността си я нося, смятам го за лично мое решение, въпреки някои обстоятелства покрай това. Проблема на мен ми е, точно както отбелязваш в "искам - няма да стане", просто съм такава, нямам много вяра в себе си ли не знам, свикнала съм на другите да им е добре, пък аз да съм на заден план, може би това ми е пречката, едната поне. Дали е сложно, колко е сложно, не зная, затова няма как да обяснявам, още повече на човек, който явно е минал по пътя. Не се обиждам от това, което пишеш, напротив.

Общи условия

Активация на акаунт