Тичане (5)

  • 38 365
  • 771
  •   2
Отговори
# 690
  • Бургас
  • Мнения: 4 669
Ти много тичаш, аз още 3 км не мога да пробягам. Ама поне ще се надъхваме заедно Blush

# 691
  • Мнения: 260
Аз бягам сутрин,но не на гладно.Приемам една доза БЦА преди бягането и една след.Може и два яйчни белтъка,доза суроватъчен протеин или извара.Понякога ползвам и една стара комбинация-грейпфурт с кафето.Ключовия момент тук е леко хранене и ако се поемат въглехидрати да не са бързи,защото ще дигнат нивата на инсулина..Хората си мислят,че като не са закусвали нищо и в организма няма въглехидрати, и  почваме да горим мазнините на макс.За съжаление човешкия организъм не  гори толкова ефективно мазнините,колкото ни се ще на нас и естественото му гориво са въглехидратите или по-точно глюкозата.Сутрин нивата на глюкозата в тялото са ниски и организма търси откъде да си я набави.И когато сутринта преди бягането не сме приели въглехидрати,а тялото има нужда от глюкоза ,то започва да разгражда мускулна маса ако не сме приели нищо.В другия случай ползва аминото или въглехидратите за енергия в началото,а след това почва да гори мазнините.
Това е моето мнение по темата.

Апропо,винаги ми е било странно,когато треньори по бягане тръгнат да теоретизират за бягане и мускулна маса.Когато тренирах спринт в университета..последната грижа на моите треньори е била мускулната ми маса,интересуваха ги резултатите ми на 100 и 200:)
Добре е да се разграничава и кой за какво бяга.Повечето жени,които пишат тук..надали ще стигнат до маратони и някакъв състезателен елемент,а по-скоро ги интересува да отслабнат.А да отслабнеш и да отслабнеш красиво са две различни неща.За второто...е добре да минимизирате загубите на мускулна маса,докато бягате за отслабване.

Последна редакция: вт, 12 май 2020, 21:53 от Не се сърди, човече

# 692
  • София
  • Мнения: 12 040
Аз бягам сутрин,но не на гладно.Приемам една доза БЦА преди бягането и една след.Може и два яйчни белтъка,доза суроватъчен протеин или извара.Понякога ползвам и една стара комбинация-грейпфурт с кафето.Ключовия момент тук е леко хранене и ако се поемат въглехидрати да не са бързи,защото ще дигнат нивата на инсулина..Хората си мислят,че като не са закусвали нищо и в организма няма въглехидрати, и  почваме да горим мазнините на макс.За съжаление човешкия организъм не  гори толкова ефективно мазнините,колкото ни се ще на нас и естественото му гориво са въглехидратите или по-точно глюкозата.Сутрин нивата на глюкозата в тялото са ниски и организма търси откъде да си я набави.И когато сутринта преди бягането не сме приели въглехидрати,а тялото има нужда от глюкоза ,то започва да разгражда мускулна маса ако не сме приели нищо.В другия случай ползва аминото или въглехидратите за енергия в началото,а след това почва да гори мазнините.
Това е моето мнение по темата.

Чувал и си за глюконеогенеза?

# 693
  • Мнения: 10 033
Аз парадоксно тренирам на яйца, рядко на ВСАА. Не ми пречи през по-голямата част на годината.

Също пулсът е много важен. С по-нисък си гориш мазнини, над определен пулс гориш гликоген.
В мускулите имаме достатъчно запаси, а при дълго бягане винаги можеш да мушнеш нещо малко.

# 694
  • Мнения: 260
Змия,аз за много неща съм чувал,за други не съм..В тая тема пиша,за да си общувам с хора,които обичат да бягат,а не, за да ги кофтя или прецаквам.Така че ако имаш нещо да споделиш по темата-пиши..ще е полезно за всички.
Дези,ти какво тренираш всъщност,че ми стана интересно:)?Явно не е само бягането при теб...

# 695
  • Мнения: 10 033
Ricko, бягането е примарно  за мен.
Тренирам бокс, но не се състезавам.
Там ме научиха, че е важно и да тичам, и да работя с тежести.
Йогата ми е също любима.

# 696
  • София
  • Мнения: 12 040
Змия,аз за много неща съм чувал,за други не съм..В тая тема пиша,за да си общувам с хора,които обичат да бягат,а не, за да ги кофтя или прецаквам.Така че ако имаш нещо да споделиш по темата-пиши..ще е полезно за всички.
Дези,ти какво тренираш всъщност,че ми стана интересно:)?Явно не е само бягането при теб...

Глюконеогенеза е процес, при който организмът изработва глюкоза от макронутриенти, които не са въглехидрати.
https://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%93%D0%BB%D1%8E%D0%BA%D0%BE%D0% … D0%B5%D0%B7%D0%B0

# 697
  • Мнения: 260
Дези,при теб нещата са бая тежки-добре ще е да си вземеш повечко суплементи.
Змия,това  го знам...пиши по-конкретно какво имаш предвид точно във връзка с бягането на гладно:)
Да ти дам жокер....глюконеогенеза се осъществява примерно,когато тялото си набавя глюкоза от аминокиселините Simple Smile

# 698
  • Мнения: 10 033
Рико, попълненията ми тази седмица:


Не съм веган, нито веге. Не мога млечни в никаква форма.

# 699
  • Мнения: 260
Много добре-доста билдери ще ти завидят:)Доволна ли си от тоя креатин?Как го усещаш...като хидратация и растеж на сила?

# 700
  • Мнения: 2 855
Аз тичам за удоволствие и за поддържане на форма, противно на всякакви правила, тичам сутрин след като съм хапнала малко шоколад или бонбони 😊 Така се чувствам най - добре. След тичане гледам да не ям определено време... Основно живея на сладко, зеленчуци и малко месо. Млечни продукти ям, но много рядко.

# 701
  • Мнения: 10 033
Много добре-доста билдери ще ти завидят:)Доволна ли си от тоя креатин?Как го усещаш...като хидратация и растеж на сила?

Днес го пих за първи път, не знам кога ще усетя нещо. Притеснява ме задържането на вода, но така го хвалят този креатин, че реших да експериментирам.
Никога досега не съм пила.

# 702
  • Мнения: 260
Dancer,браво..то банан не трябва да се яде,ти направо шоколад си хапваш за по-голям лукс:)
Дези,всъщност обема на клетката се увеличава.Би трябвало силата ти да се качва иначе.Добре е да го пиеш в комбинация с алфа - липоева киселина или декстроза за по-добър ефект.Надали ще има проблем...само ако случайно те заболят бъбреците го спри.

# 703
  • Мнения: 2 855
Ricko7  за това уточних че е против всякакви правила 😊 но така се чувствам най- добре.

# 704
  • Мнения: 10 033
Аз качвам мазнини като луда от захар. Позволявам си меките  желе бонбони супер рядко при много дълги тичания.
Въобще захарта има пагубен ефект върху мен.
Овесът обаче ми се отразява добре, което е много интересно.

Тичане на гладно не ми пречи, ако не е темпо, спринтове, и повече от средно дълго.

От някои силови на гладно ми става много лошо, и ме държи няколко часа след това.
Бокс на гладно или безвъглехидратно е ужас и половина. Глюкогенезата не работи при мен.

Общи условия

Активация на акаунт