Азиатска козметика и грим 7

  • 45 162
  • 748
  •   1
Отговори
# 270
  • Мнения: 1 795
Момичета, имам пратка на Митница от 13.01. В пощенския клон още нямам дошло митническо известие. Казаха ми, че в Митницата сменяли софруера и имали проблеми. Дали ще мога без известие да си взема пратката в такъв случай? Някоя получавала ли си е пратката от Митница тия дни?
Сменят наистина нещо в митницата и всички са пропищяли, че има голямо забавяне. Как разбра, че ти е задържана пратката, ако нямаш известие? По тракинга ли?
Мисля, че на тях им трябва номера на самото известие, за да обработят документите. Пробвай да звъннеш в понеделник на телефона на пощите при митницата и ще ти кажат може ли само по име и номер да ти я освободят.

Последна редакция: сб, 19 яну 2019, 16:39 от Viola Tarakanova

# 271
  • Мнения: 1 167
Момичета, имам пратка на Митница от 13.01. В пощенския клон още нямам дошло митническо известие. Казаха ми, че в Митницата сменяли софруера и имали проблеми. Дали ще мога без известие да си взема пратката в такъв случай? Някоя получавала ли си е пратката от Митница тия дни?
от кой сайт?

# 272
  • София
  • Мнения: 1 936
Пратката ми е от Розата. По тракинга разбрах, че е задържана. Преди време съм получавала без митническо известие, ходеше се на едно гише и стещу заплащане по име и адрес ми изкарваха известие на момента, с което си я вземах.
Но сега ако действително имат проблем е възможно да не могат да ми извадят известие и да я освободя.
А питах тук защото намереноето ми беше в понеделник преди работа да отида. Но при това положение май нама много смисъл.

# 273
  • Мнения: X
Пратка от митница съм взимала без известия. От DHL получих позвъняване, те изготвиха всички документи и взех пратката от посреднически офис, който се намира до митницата и не съм се занимавала с номера, известия и не съм била лично до митница, за да взема пратката. Четох преди време, че и пощата правят тази услуга.

# 274
  • Мнения: 1 795
Пратка от митница съм взимала без известия. От DHL получих позвъняване, те изготвиха всички документи и взех пратката от посреднически офис, който се намира до митницата и не съм се занимавала с номера, известия и не съм била лично до митница, за да взема пратката. Четох преди време, че и пощата правят тази услуга.
Теди, това е когато не е обикновена пощенска пратка и DHL са ти куриера и те наистина се грижат за цялата документация (мисля, че само ги опълномощаваш веднъж). Когато си е стандартен k-packet, получаваш известие, че имаш задържана, но ти трябва сам да отидеш или да си пратиш по мейл документите. Бг пощи могат да те представляват срещу 12 лева във връзка с подаването на митническата декларация, иначе трябва сам да я попълваш.

Lodsi, виж ако искаш в темата за iherb има много коментари за ситуацията на митниците в момента, но нищо не ти пречи в понеделник да звъннеш един телефон да ги питаш заслужава ли си разкарването.

# 275
  • Мнения: 6 618
 След няколкократно ползване на маските на  Mediheal  или по-точно  влизам да ги похваля .В началото усещането е за много тежък серум , но си попива и хидратира чудесно .Остава доста течност в пликчето , използвам го следващите два дни като хидратиращ серум .Мисля да си взема и хидратиращият им крем .
Пяната на Benton по-скоро не ми хареса , не изсушава и наистина оставя кожата освежена  ,но много люти като попадне в очите  .Morning Gel по ми харесва .
- на първо четене ми харесват , ще видим при препрочитане как ще са Simple Smile
 
Препоръчайте ми нещо за 13 годишен пубер , излизат му вече пъпки .

Последна редакция: сб, 19 яну 2019, 19:39 от iliana__

# 276
  • Мнения: 3 118
Ще ми препоръчате ли добър ретинолов или от производните му корейски продукт.

# 277
  • София
  • Мнения: 4 307
И аз се интересувам от ретинолов продукт. На iope кремът само съм пробвала, но не е нещо уау. Имам мостри с олиото на Isa Knox, но още не съм ги отворила. А и са само 3, така че няма да имам реална представа

# 278
  • Zagreb CROATIA
  • Мнения: 94
Здравейте момичета,

Все не мога да намеря време за по- подробен пост ... 😃
Моята “любовна история” с корейската козметика започна на едно летище, където по препоръка на продавачката на щанда си взех Sulwhasoo Overnight Vitalizing Mask EX . След неочаквано добрия ефект само след едно ползване се разтърсих из нета , открих вас иии ... така вече трети месец се опознаваме с корейските тубички и бурканчета по метода проба - грешка ... грешките ми носят едни хууубави и големи червени пъпки, но от както се осланям на компетентните ви съвети и препоръки, грешки се случват доста по рядко ... Благодаря Ви !😘❤
Кожата ми е суха, 40+, склонна към пигментации и с този арсенал успявам да удържа положението

 , но от сега си зная, дойде ли март-април и губя битката ...
Ето и останалите маски, с които не се разделям

[

След Sulwhasoo най- любима ми е Dr. Jart+ Firming Sleeping Mask
BRTC Vitalizer whitening Sleeping Pack и V10 Multi- Lift ползвам едва от седмица , но вече ги обичам, особено лифтиращата - преобразява ми лицето осезателно 😊
Понеже ми е ключова фотозащитата, съм наредила скромна бройка от поне 4 марки ...



Фаворит за зимата ми е Centella Green Level Safe Sun spf 50 ++++ прави много добра бариера срещу студа ... , Innisfree не е отворен още  и нямам впечатления, взех го по ваши препоръки .
Почиствам двустепенно , ексфолиране два пъти седмично, киселинни падове- един път в седмицата :


Стикчето на Neogen Green Tea Real Fresh Cleansing Stick  не ме впечатли особено, омазвам се неприятно до ушите с него и не ми разтваря напълно грима ако съм с вечерен такъв  , но ми е удобно за пътуване . Scioris Day by Day Cleansing Gel измива перфектно и не пресушава кожата, като например Hada Labo Gokujyun Super Hyaluronic Foaming Wash Cleanser ,
трябваше половин опаковка да измия, за да разбера, че ми докарва пъпки !!!😡

Ето и няколко маски , които мисля, че са удачни за суха кожа :


Maruara Pure Collagen Mask и Mamonde Pomegranate Lively Flower Lab Essence Mask са хранителни и кожата ми е една гладка и уплътнена след тях 😊.
Стана ми дългичък поста😮, ще продължа с останалите стъпки следващия път .




# 279
  • Мнения: 1 795
LOTUS, ех, че хубав пост Simple Smile
Ще чакам с нетърпение втора част!

# 280
  • Русе
  • Мнения: 681
Lotus какви са впечатленията ти от измивната пяна на Klavuu?
Заглеждам я за следваща покупка!

# 281
  • Мнения: X
LOTUS, благодаря за ревюто.
В момента ползвам Hada Labo Gokujyun Super Hyaluronic Foaming Wash Cleanser, вече втора седмица, дано не ми докара проблеми за сега е отлично при мен.
Също така мога да дам положителни отзиви и за Mentholatum - Hada Labo Goku-Jyun Premium Hyaluronic Acid Lotion, усещам кожата доста по-плътна и сочна след дву седмична употреба. Също така съм вкл. и Mentholatum - Hada Labo Goku-Jyun Super Hyaluronic Moisturizing Cream във вечерната грижа.
Определено с комбинацията от тези продукти виждам само положителни резултати поне за сега.

# 282
  • Zagreb CROATIA
  • Мнения: 94
Sissi 81, измива ми много добре, оставам с усещането за идеално чиста кожа . Сега от студа кожата ми се е дехидратирала допълнително и я усещам леко опъната след измиване, но компенсирам с обилна хидратация( няколко слоя тонер , втори тонер, ампули и високо хидратиращ крем) и нямам проблем ! 🙂Имам едно еликсирче,безценно ми е за хидратация , лицето ми става като облаче ...😊 https://m.shop.nordstrom.com/s/whal-myung-skin-elixir/4585687?or … ts&color=none


T.E.D.I , не е лош продуктът, кожата ми не е за него. Ползвам го , но не всеки ден . Измива чудесно,  за налято ще е по - подходящ при мен ...🙂

Последна редакция: сб, 19 яну 2019, 21:02 от LOTUS

# 283
  • Zagreb CROATIA
  • Мнения: 94
LOTUS, ех, че хубав пост Simple Smile
Ще чакам с нетърпение втора част!

Viola, благодаря!
Скоро, скоро ... другия уикенд , мейби ...😃

# 284
  • Мнения: 135
Скрит текст:

Aomame, добре дошла Simple Smile
1. BB крема достатъчен ли е като слънцезащита или трябва друга под него?- Не е достатъчен, защото, за да има добро покритие като филтър трябва да нанесеш количество, което ще изглежда зле върху кожата. Задължително се съчетава със слънцезащитен продукт. Става за подновяване на фактор защита през деня.
2. Banila Clean It Zero Sherbet Cleanser ползвал ли е някой и как ви се стори? Хубав продукт, като цяло много подобен на Heimish all clean balm, но аз лично предпочитам втория.
3. Мешахте ли поне в началото азиатските продукти с европейски или всичко отведнъж сменихте? Имам почти пълен флакон La Roche-Posay Micellar Foaming Cleanser, мога ли според вас да го ползвам като втора стъпка докато свърши или има разлика? Също и един околоочен крем на Filorga ми се иска да довърша.
Няма проблем да съчетаваш азиатска и западна козметика стига да си структурираш правилно рутината.
4. През лятото не ви ли се потят лицата под толкова много мазила? Аз, като почнат жегите, лъсвам от всичко, дори най-елементарен BB крем не мога да сложа Sad
При правилно подбрана грижа тя не се усеща като "много продукти" и не би трябвало да има никакъв дискомфорт. Ако има голямо омазняване, или "стичане", лепнене, и тн, и като цяло неприятно усещане означава, че не се ползват правилните продукти, не е добре структурирана рутината или се ползват твърде много продукти. По принцип при правилната грижа през по-голямата част от времето кожата е "невидима", т.е все едно няма кожа - нищо не сърби, щипе,пари, опъва, мазнее и тн.
Viola, много благодаря за подробното обяснение, явно ще се поръчва и слънцезащита Simple Smile
От тези, които е снимала LOTUS бях хвърлила око на Neogen и Purito. Коя според вас е по-подходяща за 40+ годишна, смесена, сравнително светла кожа със склонност към зачервяване?
На Heimish balm-а го записвам за следващия път, вече поръчах Banila-та.
Днес сутринта ми пристигна известие за пратка в пощата, но не кварталната, а на Гурко 7. Видях, че там е офис на ЕМS Bulpost. Предполагам, че е от Yesstyle, но не съм сигурна, може и от Розата да е. Често ли пристигат там пратките и това означава ли, че е прескочила митницата? Flushed

Общи условия

Активация на акаунт