Свързване на полилей с двоен ключ

  • 3 079
  • 23
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 40 310
Искам да се допълня от вчера - дистанционното изглежда готина екстра, но на практика не върши работа. И без това има достатъчно дистанционни и телефони по масичката в хола и само още едно липсва Twisted Evil Освен това рядко се случва човек да си мени активно осветлението, в 99,9% от случаите като палиш лампата си я настройваш и после не я пипаш. Според мен идеята е заимствана от едни други качествени системи, при които с дистанционно управляваш до десет точки. Това става за голям хол с 2-3 полилея, 2-3 аплика, 4 секции лунички, различни стоящи и настолни лампи. Тогава може да се управлява всяка по отделно и да се запомнят 3 (такова съм виждала) комбинации. Това вече е удобно, защото се настройват и запаметяват конфигурация за гледане на ТВ, конфигурация за разговори и срещи, конфигурация за интимни моменти Sunglasses И с едно натискане на копчето ги сменяш. Идва гаджето на гости и я посрещаш в светъл хол да се наслади на интериора, по някое време пускаш филмче и щрак, затъмняваш, нещата се загряват и пак щрак - интимно осветление  Laughing  Но дистанционно за една единствена лампа в малък хол за мен е нещо ненужно. По-добре да се инвестира в марков уред, който да е от същата серия като всички други ключове и контакти в помещението.

# 16
  • Мнения: X
  Но дистанционно за една единствена лампа в малък хол за мен е нещо ненужно. По-добре да се инвестира в марков уред, който да е от същата серия като всички други ключове и контакти в помещението.
Определено съм съгласна.
То и крушките трябва внимателно да се избират относно амплитудите при пулсация.
видео:
Скрит текст:

# 17
  • Мнения: 40 310
Има и друго. За един от българските димери пише "Комплектът включва ръчен реостатен димер за стена и дистанционно, което има възможност, както за плавно регулиране на светлината, така и за процентна осветеност".  Регулирането с реостат е най-лесното, но и най-енергийно неефективното регулиране, защото каквото се спести от осветлението се разсейва като топлина в димера. А модерните маркови димери имат полупроводникови ключове които "отрязват" част от синусоидата на напрежението и така икономисват енергия при намаляване на осветлението.

# 18
  • Мнения: 45
Ключа работи със всяко едно дистанционно, незнам откъде ви дойде за ново дистанционно.
И още нещо , ключа е направен за работа с нажежаема крушка,тука имаше въпрос може ли да работи с LED, отговора е че може да работи но няма да може да се променя силата на светлината ,но иначе може да пускате и спирате осветлението със всяко едно дистанционно,и отделно когато се включи ключа има звуков сигнал което предотвратява дискотеката за които се говори по горе.
И последно една мисъл : Всяка машина дори и най модерната в ръцете на глупака е КУП ЖЕЛЯЗО.
Приятно прекарване на уикенда.

# 19
  • Мнения: X
имаше въпрос може ли да работи с LED, отговора е че може да работи но няма да може да се променя силата на светлината ,
И тогава за какво ѝ е на питащата този ключ?
Питането беше за сила на светлина - 2/3/5 бр. крушки,
а не за дистанционно включване/изключване
 Регулирането с реостат е най-лесното, но и най-енергийно неефективното регулиране, защото каквото се спести от осветлението се разсейва като топлина в димера. А модерните маркови димери имат полупроводникови ключове които "отрязват" част от синусоидата на напрежението и така икономисват енергия при намаляване на осветлението.
Мда  Peace
В момента има висяща лампа с една крушка.
Ключа в момента е с едно копче.
Какво трябва да проверя
Я проверете в конзолата, където е монтиран ключа колко кабела има?
(това, че е поставен единичен прекъсвач не води автоматично до извод, че са само два кабелите)

Последна редакция: сб, 12 яну 2019, 12:29 от Анонимен

# 20
  • Мнения: 45
Ами ще си сложи крушки с нажежаема жичка и ще си променя силата на светлината колкото си иска.
Елементарно .

# 21
  • Мнения: 40 310
Ами ще си сложи крушки с нажежаема жичка и ще си променя силата на светлината колкото си иска.
Елементарно .

Да, бе. Елементарно било. Носиш от девет дерета вода за да си направиш реклама на своя уред, че и приемаш лично критиките Mr. Green  Един голям полилей с 6 крушки по 60 вата е 360 вата. Ако са седем или осем минаваме на 480 вата. Поради това ако ще караме на нажежаеми крушки ни трябва димер от поне 400 вата за 6 крушки. Твоята машинка може ли го това? Именно за да не се гони такава мощност на димера, а и за икономия на енергия, хората си купуват ЛЕД крушки. И сега се изтъпанил някой да ми казва, че ако искам димиране да слагам нажежаеми #Crazy

П.П. Пет пъти превъртях сайта и не видях с каква мощност е този димер. Непонятно ми е как може да предлагате уред, за който не е дадена най-важният параметър???

Последна редакция: сб, 12 яну 2019, 14:27 от Черна станция

# 22
  • Мнения: 45
Ами ще си сложи крушки с нажежаема жичка и ще си променя силата на светлината колкото си иска.
Елементарно .

Да, бе. Елементарно било. Носиш от девет дерета вода за да си направиш реклама на своя уред, че и приемаш лично критиките Mr. Green  Един голям полилей с 6 крушки по 60 вата е 360 вата. Ако са седем или осем минаваме на 480 вата. Поради това ако ще караме на нажежаеми крушки ни трябва димер от поне 400 вата за 6 крушки. Твоята машинка може ли го това? Именно за да не се гони такава мощност на димера, а и за икономия на енергия, хората си купуват ЛЕД крушки. И сега се изтъпанил някой да ми казва, че ако искам димиране да слагам нажежаеми #Crazy

П.П. Пет пъти превъртях сайта и не видях с каква мощност е този димер. Непонятно ми е как може да предлагате уред, за който не е дадена най-важният параметър???
Не предлагам нищо , просто ползвам такъв уред от 15 години .
Имам във всички стаи 4 броя и съм много доволен.

# 23
  • София
  • Мнения: 8 272
Продукт на 20 г., работещ само с крушки с нажежаема жичка, отдавна бих изхвърлила, всъщност изхвърлен е. Имахме подобен на показаният от PAV, който е имитация на нашия (полски)... В дома ми общата мощност е под 300 W, като 1/3 се дължи на 2бр. халогени, за които не мога да намеря аналог и да ги заменя - същата осветеност при непроменена форма (мм са от значение)

Общи условия

Активация на акаунт