здравей или довиждане америка?

  • 4 290
  • 31
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 818
Чакай и аз да кажа...не можеш да разбереш дали ще ти дадът виза докато не опиташ.Само не лъжете и не правете акробатики да кандидаствате поотделно,нали във формулярите пишете всичко...майка баща,брат,съпруг....Справка се прави веднага.Ако искаш да намериш много информация иди във форума на all.bg,питай там има хора явявали се на интервЮта и ще ти кажат как най-добре да се подготвиш,също има и линк към страницата на посолството със чата проведен с консула на САЩ,именно там той каза ,че се преценява на място дали да се даде виза или не.Събери информация,подгответе железни документи и отговори на въпросите и успех!

# 16
  • Мнения: 7 091
И не кандидатствайте един по един! Дадат или не дадат на първият с едното дете виза, данните на другият и другото дете ще са вече в компютрите, и ако дадат виза на пъприят и вторият се яви да кандидатства самостоятелно когато отговори на въпроса сам ли ще пътува с ДА, вече ще е излъгал и КРАЙ И ЗА ДРУГИЯТ, който може да се разходи до Щатите и да разбере че входната му виза е отменена.
Незаконно да влезете, вече не става!

Deb, аз си мислех, дали ако единия отиде на гости с едното дете , върне се и на следващата година отиде другия с другото дете на гости( не да лъжат и да отидат заедно, а просто да отидат два пъти поотделно), след това ако са им дали на всичките поотделни визи, ако са от тези 5-10 годишните В, нали на третия път няма да има нужда въобще да ходят в посолтвото, защото те са многократни?
Мислех си дали така няма да стане и шанса им да е по-голям. В крайна сметка, във формуляра никой не те пита кой друг от семейството ти има виза, а кой пребивава в САЩ. Вярно, че тези които кандидатстват втория път имат по-малки шансове от тези, които първия път, но все пак е вариант.  newsm78

# 17
  • Мнения: 2 254
пиши ми на лична ще ти обясня подробно ако искаш Laughing

# 18
  • Мнения: 1 147
Ей, голямо страшно в тая Америка и американското консулство...

Американското посолство отдавна дава визи на хората, които пътуват семейно. Последният случай са нашите кумове, които бяха на интервю на 6 юни, и които ще пътуват заедно. Които също като вас са жениени и имат дете. Нямаха никакви проблеми, минаха си интервюто съвсем нормално, единственото нещо, което са дали като документ е покана от мен (аз съм със зелена карта) и мъжа ми (американски гражданин). Дадоха им 5 годишна многократна виза. Не са представяли нищо дрего - семейни имоти, служебни бележки, т.н.

Няколко дни преди това на майка ми също й дадоха виза. Два месеца по-рано на родителите на съпруга ми също.

Не разбирам тия драми и чудеса.. имате си правата, кандидатствате си по каналния ред, явявате се, казвате каква е историята и толкоз. Няма никакъв смисъл да подавате отделно документи, защото всичко влиза във файла на баща ти, който ви кани и се виждат роднинските връзки между него и вас. Американците не са чак толкоз глупави..  като си дадеш името и при кого отиваш, ще знаят къде живее баща ти и дали си е плащал данъците.. Ако баща ти има проблеми тук, това е друга история. Всичко е ругулирано и за всичко си има причини и правила.  Изненадвам се как са отказали виза на майка ти, а на баща ти са дали зелена карта, но сигурно вие имате обяснени на причините. Ако ти откажат, значи имат сериозни основания. Само един съвет, не лъжи, защото това ще рефлектира и на теб, и на баща ти.






# 19
  • Мнения: 826
Има нещо м/у зелената карта на баща ти и отказите на майка ти,което не споделяш.След като той ве4е е легален жител,не е никъкъв проблем и майка ти да стане такава,ако разбира се имат закон брак и тя си е спазила визата първия път.
Другото-ако зелената карат на баща ти е ''полити4еска'',забравете за Америка,няма да ви пуснат. Sad Ако  е придобита 4рез работодател или 4рез лотарията,не би трябвало да имате проблем. PeaceОще пове4е ,4е и двамата сте ходили до там и сте си спазили срока за напускане.
Ако вси4ко около зелената карта на баща ти е нормално-отидете на интервю-в крайна сметка или губите 400$ или полу4авате визи.Аз ти пожелавам последното.  bouquet

# 20
  • Мнения: 2 254

 Нямате шанс семейно и с децата!

Аз като ще ходя, ще отида сама. Съпруга и детето ще оставя тук  Rolling Eyes
е как ще да се отделиш от тях  Thinking

# 21
  • Мнения: 2 254
мен пък друго ми е интересно ThinkingКакъв е тоя зор за Америка.Пишеш че сте били вече там.Баща ти е с документи,сиреч може да си идва и да ви вижда.То да искаш да ходиш там е или ако не си добре в БГ да работиш там като луд за уж по-добър живот(вие -казваш сте супер в БГ),да отидеш ей така да разгледаш или за да се видиш с хора които нямат документи и не могат да се приберат за да се виждате(уви ,пак не е вашият случаи....).

нещо не вдявям newsm78

# 22
  • Мнения: 7 837
tinahris, накара ме да се разсмея. Много си навътре в нещата, да знаеш  Laughing

# 23
  • Мнения: 2 254
tinahris, накара ме да се разсмея. Много си навътре в нещата, да знаеш  Laughing
аз се взех насериозно да давам съвети нещо Rolling Eyes
а после чета пак по-внимателно и кво да видя:те били тук  по 100 пъти и са в час Tired

# 24
  • Мнения: 261
благодаря на тези, чиито съвети ще са ми от полза,другите тъпотии не ги коментирам
ако някой смята, че ей така отиваш на интервю и получаваш виза много се лъже,нещата стоят далеч по-сериозно
tinahris а що се отняса до това къв е тоя зор за америка, ами зор си е имам деца,които биха искали да видят нещо по-различно от една България и Европа,та защо да не отидем след като имаме тази възможност, при това сме и с доста голям имот там, на който аз съм съсобственик, така че определено има доста причини за желание за пътуване
БУБА аз зная ,че сама бих могла да получа виза без абсолютно никакъв проблем, но искам да отидем цялото семейство, затова и пуснах темата, за да видя има ли подобни случаи и има ли поне малка промяна в тази насока т,е, някаква либерализация, чепреди годинибеше доста строго а, вие защо не опитате
twins_mama бъди убедена ,че споделям всичко иначе нямаше да се захвана , ако имаше нещо нередно
не съм толкова тъпа за да бия барабана просто хей така
имах прадядо, който е през 1945 година напуска българия по политически причини, през всички години между нас е имало връзка, майка ми в тоталитарно време е пътувала 2 пъти, той си дойде 1989год и почина след няколко години тук
след това те заминаха за уреждане на наследството и останаха, това може би е тяхна грешка, но и тяхно решение
никой нормален човек няма да реши да инвестира 100 000 долара в българия, просто ги получа в америка и идва с тях в бедната българия, все пак става дума за периода след 89 - 90година, смомняш си колко трудно беши
те направиха там инвестицията като купиха имот и от тук може би възникна проблемът за майка ми
около документацията с наследството и покупката на нов имот се запознаха с американец юрист, които предложи своята помощ за уреждане на неговият статут, излезе им доста солено и затова не предвижиха нещата на майка
смятаха, че при положение, че се е върнала в срок и че има имот на свое име няма да има проблем с пътуванията си , но уви преди пет години тя получи откази няколко поредни и се отказа, примири се и каза, че тук има имоти,внуци и дете и реши да спре с опитите си
иначе дядо ми таткото на татко беше и се върна наскоро
таке, че момичета не мисля, че тези неща които написах допълнително касаят пряко моето пътуване и затова не ги написах в началото,но поради мнителността на някой реших да ви доинформирам
благодаря но зора тя ми вдъхна надежда

# 25
  • Мнения: 7 091
Тя и Кейси те пита в другата тема, но и аз да питам- в крайна сметка баща ти със зелена карта ли е или е с американско гражданство? И в двата случая майка ти няма нужда от виза, просто трябва да се придвижат нейните документи за което ( казвам само информативно ако все още има желание).
А иначе, който не е минал през трудностите с издаване на виза, той не знае за какво става въпрос. И аз познавам хора, на които е супер нелогично даването на такава, но факт е, че има хора, които вземат без проблеми и за цяло семейство, а има семейства, които с години стоят разделени заради това, БЕЗ ОБЕКТИВНА причина за отказите( моето е такова).
ПОжелавам ви късмет и дано сте от тези, които нямат проблеми и не са се сблъскали с отношението, което имат в посолството.  bouquet

# 26
  • Мнения: 2 254
благодаря на тези, чиито съвети ще са ми от полза,другите тъпотии не ги коментирам
ако някой смята, че ей така отиваш на интервю и получаваш виза много се лъже,нещата стоят далеч по-сериозно
tinahris а що се отняса до това къв е тоя зор за америка, ами зор си е имам деца,които биха искали да видят нещо по-различно от една България и Европа,та защо да не отидем след като имаме тази възможност, при това сме и с доста голям имот там, на който аз съм съсобственик, така че определено има доста причини за желание за пътуване
БУБА аз зная ,че сама бих могла да получа виза без абсолютно никакъв проблем, но искам да отидем цялото семейство, затова и пуснах темата, за да видя има ли подобни случаи и има ли поне малка промяна в тази насока т,е, някаква либерализация, чепреди годинибеше доста строго а, вие защо не опитате
twins_mama бъди убедена ,че споделям всичко иначе нямаше да се захвана , ако имаше нещо нередно
не съм толкова тъпа за да бия барабана просто хей така
имах прадядо, който е през 1945 година напуска българия по политически причини, през всички години между нас е имало връзка, майка ми в тоталитарно време е пътувала 2 пъти, той си дойде 1989год и почина след няколко години тук
след това те заминаха за уреждане на наследството и останаха, това може би е тяхна грешка, но и тяхно решение
никой нормален човек няма да реши да инвестира 100 000 долара в българия, просто ги получа в америка и идва с тях в бедната българия, все пак става дума за периода след 89 - 90година, смомняш си колко трудно беши
те направиха там инвестицията като купиха имот и от тук може би възникна проблемът за майка ми
около документацията с наследството и покупката на нов имот се запознаха с американец юрист, които предложи своята помощ за уреждане на неговият статут, излезе им доста солено и затова не предвижиха нещата на майка
смятаха, че при положение, че се е върнала в срок и че има имот на свое име няма да има проблем с пътуванията си , но уви преди пет години тя получи откази няколко поредни и се отказа, примири се и каза, че тук има имоти,внуци и дете и реши да спре с опитите си
иначе дядо ми таткото на татко беше и се върна наскоро
таке, че момичета не мисля, че тези неща които написах допълнително касаят пряко моето пътуване и затова не ги написах в началото,но поради мнителността на някой реших да ви доинформирам
благодаря но зора тя ми вдъхна надежда


Спокойничко Stop
Всеки е написал по-нещо с наи-добри чуства:)изказали сме мнения.
Ето и от тази ти публикация се вижда,че ти си знаеш май най-много по въпроса Wink
Хайде ,отивайте на интервю и пиши следващият път от Америка.  bouquet

# 27
  • Мнения: 826


twins_mama бъди убедена ,че споделям всичко иначе нямаше да се захвана , ако имаше нещо нередно



Ти питаш-ние отговаряме.Никой няма лоши 4увства към теб!  bouquet
Ако вси4ко е наред с документите на татко ти-(последно той със зелена карта ли е,или с ам.паспорт?),майка ти не би трябвало да има проблеми да вземе зел. карта(не виза).Затова реших 4е не споделяш нещо-за да и откажат има някаква при4ина!
Знам колко е трудно-два пъти съм била на интервю,имам един отказ,дадох много пари и изхабих много нерви,за да дойда и да остана!
Желая ти успех!

# 28
  • Мнения: 179
родителите ми заминаха за  чикаго преди 10 години, татко успя да уреди своя статут и вече е със зелена карта,
Не съм чела още тази тема ( отговорих ти в другата, във форум "Родители в чужбина " ), но имам въпрос към теб - тук казваш, че баща ти вече има зелена карта, а в другата тема, че вече има американско гражданство  newsm78  полседно каква на практика  е ситуацията ?

# 29
  • Мнения: 261
в другата тема не съм казала, че е с американски гражданство, минал е цялата процедура все още е без паспорт, било въпрос на месец
така че , чакаме
засега сме със зелена карта
когато стане американец ще пиша

Общи условия

Активация на акаунт