Интериорен и екстериорен стил по аматьорски - тема 60

  • 71 429
  • 772
  •   1
Отговори
# 315
  • В градината...
  • Мнения: 15 930
Тюркоаз - любим за мен цвят. Море и простор. Ако, разбира се, му се даде дължимата почит, а не просто така да се пльосне на стената само за фон.

# 316
  • тук и там
  • Мнения: 11 531
peneva_a, как ти се вързва със ламинат?
Изтеглих си снимката със тюркоаза от предния ти пост. Благодаря! Да, и със сиво е хубаво(падам си по сивото явно).Само този ламинат ми бърка тюркоазената картина!Мне,не е във сивата гама ламината.Топъл цвят-като паркета на първия етаж.Нямам снимка на тюркоазената детска,тази е на другото дете,но цвета на ламината е еднакъв .Не че си личи нещо от снимката..
Скрит текст:

     

Последна редакция: пн, 18 фев 2019, 12:04 от Kaisia

# 317
  • Мнения: 8 077
И на зелените стени, и на "тонга" (наситен телесен цвят... според светлината ту е спокойно бежово, ту карамел, ту розовее...), и на светло кремаво... все с белия перваз Simple Smile Пода ми е дъб натур, но е тъмничък.  И на тавана съм сложила бял корниз/фриз.

ПП: Сега видях снимката... Ами то не е някакъв жълтеникав/оранжевикав цвят ламината. Много си е спокоен цвета, много добре ми се вижда с всякакви нюанси на синьото - от тюркоаз до бледо сиво-синьо Thinking Оставяй го с този перваз, кафяво с тюркоаз, защо не!?!
Дърво и тюркоаз е много добра комбинация, не е нужно всичко до тюркоаза да е бяло
Скрит текст:

Последна редакция: пн, 18 фев 2019, 12:32 от peneva_a

# 318
  • тук и там
  • Мнения: 11 531
Нови первази няма да слагам.Друго ще трябва да мисля..

# 319
  • Мнения: 8 077
За тюркоазените стаи... много нежно перде, като за момичешка стая съвсем в палитрата, която пусна perunika Simple Smile

Kaisia, дописах в предишния пост за первазите Simple Smile

# 320
  • Мнения: 499
Много ми хареса това и на мен:

Но дали с бяло ще изглежда добре?

# 321
  • Мнения: 8 077
Да, виждала съм го на живо... в плата има и бяло Hands V
(разглеждах ги заради десена в зелено, още ме е яд, че не го взех Sad )

# 322
  • тук и там
  • Мнения: 11 531
Doris,  за сега със детето сме се "спазарили" за една стена в тюркоаз само,другото в бяло уж..Ще видим по-нататък как ще се развият нещата.Нея ако питаш-би я направила цялата в тюркоаз.,ама и аз би трябвало да мога поне малко да повлияя...(надявам се)...Stuck Out Tongue Winking Eye

# 323
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 295
Страхотна е комбинацията от тюркоаз и дърво, давай смело, не знам защо толкова го мислиш. Децата имат усет за цветове!

# 324
  • Мнения: 14 966
За тюркоаза аз си взех ей такива пердета от Вивре. Само две засега. За акцент.
Скоро ще ви показвам, и ще питам,  защото станА сложно. Joy
Иначе се получи със зелената интензивна стена, то уж тюркоаз, ама си зеленее при мен . С дървото се комбинира.
https://www.vivre.bg/p-934115?gclid=EAIaIQobChMI_MXCu6LD4AIVJ1gV … EYASABEgKvQvD_BwE

# 325
  • Мнения: 21
Заравейте, имам нужда от съвет - диван в светло сиво, кресло и табуретка в тъмно сиво, завеси горчица и възглавнички горчица и тъмно синьо, кой килим би бил най-подходящ? Останалите мебели са светло дърво, като на снимката с жълтия килим. Стените са подобни на тази https://i.ytimg.com/vi/0spmYIv3pp4/maxresdefault.jpg , но по-светли и леко бежевеещи. Изложението е източно.

1. https://www.ikea.bg/textiles/rugs/Large-and-medium-rugs/adum-64117/60345061/
2. https://aiko-bg.com/index.php?show=p&sgid=49&pid=128087&sgid=49
3. https://aiko-bg.com/index.php?show=p&sgid=49&pid=124160&sgid=49
Третият ми хареса 🙂

# 326
  • Кюстендил
  • Мнения: 83
Не видях колко е дълбока нишата... но ако е по-близо до кухненската или трапезарната част бих сложила скрин/шкаф (висок около 1-1,20м) и над него картина, декоративна ваза...
Скрит текст:
А ако е по в холната част, бих сложила библиотека Simple Smile

Аз не обичам бели стени, особено в комбинация с бяла мебел (кухнята ти е бяла, нали не бъркам?)
Бих сложила много светло синьо-сиво или зелено...
Скрит текст:
ей от тези двата сини или зеленото

# 327
  • По широкия бял свят
  • Мнения: 395
Благодаря на всички за препоръките.

# 328
  • Варна
  • Мнения: 2 678
Здравейте!
Точно такава тема търсих и я намерих Simple Smile
Скоро трябва да обзавеждам един апартамент и съм много объркана. Изобщо не знам какво ще правя,работата е там, че дневната ще е с кухненски бокс и ще е малко като квадрати. Единственото с което ще трябва да се съобразявам е една голяма трапезна маса и столове в цвят венге /май си е много /. Искам на първо време да обсъдя с вас цветът на пода и на кухнята. По-скоро ако може идеи за цветови съчетания на кухня, които ще си подхождат с цветът венге, но да си подхожда и с пода, но пък в същото време стаята да не става тъмна. Мисля да е само с ламинат, да не отделяме "бокса" с гранитогрес, че не обичам лайсни по средата на стаята. Уф... абе объркана работа. Искам да ми е уютно и топло Simple Smile
Много благодаря предварително, за всички, които ще ми дадат идея.

# 329
  • Мнения: 7 918
Аз не бих сложила ламинат в бокса. Всъщност и никъде другаде не бих сложила, но в бокса категорично никога. Виждала съм твърде грозни поражения около мивката и печката и лайсната ще ми боде очите далеч по-малко от вдлъбнатини по ламината или следи от разлята течност.

Общи условия

Активация на акаунт