Интериорен и екстериорен стил по аматьорски - тема 60

  • 71 434
  • 772
  •   1
Отговори
# 75
  • Варна
  • Мнения: 4 057
Скрит текст:
Здравейте! Преместихме се в новото жилище преди седмица и вече имаме дупчици в гипсокартона от играчките на детето (година и три месеца). Знаех си, че ще има поразии ама не ги очаквах толкова скоро. Grinning Та въпроса ми е с какво могат да се заличат?
Ето и снимка:

Купувате си една кутийка Щукопласт и мека шпакла и зашпакловате отгоре. Ако не сте толкова добри и е неравно - шкурите след час. И после боя.

Не го откривам този Щукопласт Sad
Аз съм ползвала от Лидл едни готови тубички шпакловъчна смес за поправки, нещо такова ще да е.

# 76
  • Мнения: 40 924
Сигурно има много видове. Това купихме последно, има го по всички строителни магазини. Хубавото е, че не стяга в кутията и трае с месеци, а на стената съхне много бързо. И се маже и шкури добре.

# 77
  • Варна
  • Мнения: 4 057
Благодаря! Ценно е, човек винаги трябва да има подръка нещо такова.

# 78
  • Мнения: 499
Много благодаря!

# 79
  • Мнения: 37
и аз съм да има още нещо цветно. Полезно

# 80
  • Мнения: 7

Здравейте на всички, много хубави снимки сте качили, но
искам да Ви попитам нещо по-различно -  каква е височината на таваните в апартамента Ви.

Аз в момента правя ремонт и на всякаде слагаме Картони с вата на таваните. В коридора и спалните станаха тавани с височина 247-9см, което е добре, но в хола тавана е с височина 242см и ми се вижда доста ниско докато не е измазано.
Ще заложа на светли тонове предимно. Под в натурални цветове, бял таван, пастелни стени, но някак си ми се вижда ниско. В момента живея на 248см височина. Не знам като се обзаведе как ще се усеща. Допълнително ще се свали нивото с 5-6 см пред единия прозорец само за лед осветление.
Пускам темата, искам да видя какво е вашето мнение и евентуално някакви идей как да изглежда по-високо.

Поздрави! Simple Smile

# 81
  • Мнения: 8 077
242 и 248 няма да усетиш разлика Simple Smile
Сега сме с 266, 268 в различните стаи... бяхме на 255, разлика визуална няма Simple Smile При приятелка е 330, мнооооого се усеща Stuck Out Tongue Winking Eye

# 82
  • Мнения: 7 920


Снимката е от интернет, интересен корниз и начин на закачане на пердетата.
Може на някой да му е от полза, аз вече виждам едната детска стая с такъв прозорец.

# 83
  • Мнения: 33
Подходящо да питаме - някой ползва ли тънки пердета (прозрачните) + вертикални щори?
Превъртяхме всякакви варианти и този е актуалният - целта е щорите да влязат в нишата на прозореца, а пердетата да са на тавана, стандартно.
Снимки? Simple Smile

# 84
  • Norge
  • Мнения: 2 311
Ева+, много интересна идея, благодарност!

Тускани, да си призная, нямам спомен да съм виждала на живо комбинацията, за която питаш. Но картинки има, значи не е невъзможно  Simple Smile











# 85
  • Ако ви трябвам, да знаете, че съм на същото място, където бях и когато не ви трябвах.....
  • Мнения: 12 673
Във ваканционият ни апартамент сме с вертикални щори и перде.В самия прозорец са те,а корзиза си е на тавана и от там са предетата.Прегледах набързо за снимка,но от скорошните нямам.Утре ще потърся на хард диска.

# 86
  • Мнения: 15
Здравейте! Търся съвет относно цвета на стените на бъдещата кухня. Подът е светъл дървесен гранитогрес, мисля някакъв дъб беше, кухн. шкафове бели, плотът е  тъмен дъб. Помещението е бивш коридор, от което ще се влиза в преходен отворен хол, баня и спалня. Има прозорец над кухненската мивка, но етажът е полуприземен и няма много естествена светлина. Поръчали сме вратите също бели. При кухнята гоним подобен на снимката ефект.

За гръб сме купили тези плочки заедно с гранитогреса:



Проблемът е, че кухнята и хола са разделени само от свод и ми се иска да приложа еднакъв стил и съчетание в двете помещения. Да кажа, че кухнята е само поръчана и нямам други налични мебели, с които да се съобразявам засега. Мислех си за нещо светло синьо, но ми се вижда твърде студено. Може би бяло, но рискувам да стане "твърде бяло" с тези бели шкафове. Отделно ми се иска в хола да направя 1 или 2 стени като акцент в розовата гама, това автоматично означава да съобразя и кухнята с тези цветове, а не ми се връзват много.
Надявам се, че се разбира какво искам да кажа и благодаря предварително за помощта!

# 87
  • Мнения: 3 070
С тези тежки плочи за гръб - само и единствено бяло. Или някакво много бледо и промито розово, за да паснете после с акцентните стени в хола.

Последна редакция: сб, 26 яну 2019, 08:01 от Ско

# 88
  • Варна
  • Мнения: 4 057
Аз не бих заложила на розово за акцентна стена. Първо ми е много момичешко за общи помещения, това не е дамска, детска стая. След това розовото пудрено, сьомга или от сорта е по скоро неутрален фон, а не акцент. В съчетание със синьо пък изобщо не го виждам - като бебешка стая за близнаци момче и момиче. Тези цветове навяват на шаби или винтидж, а показаното ми се струва клони към северните интериори.

# 89
  • Мнения: 33
Във ваканционият ни апартамент сме с вертикални щори и перде.В самия прозорец са те,а корзиза си е на тавана и от там са предетата.Прегледах набързо за снимка,но от скорошните нямам.Утре ще потърся на хард диска.

Безкрайно ще сме благодарни! Simple Smile

Благодаря и за другото мнение и снимки.

Общи условия

Активация на акаунт