Височина на тавани в апартамент

  • 12 513
  • 22
  •   1
Отговори
  • Мнения: 7
Здравейте на всички,
искам да Ви попитам каква е височината на таваните в апартамента Ви.

Аз в момента правя ремонт и на всякаде слагаме Картони с вата на таваните. В коридора и спалните станаха тавани с височина 247-9см, което е добре, но в хола тавана е с височина 242см и ми се вижда доста ниско докато не е измазано.
Ще заложа на светли тонове предимно. Под в натурални цветове, бял таван, пастелни стени, но някак си ми се вижда ниско. В момента живея на 248см височина. Не знам като се обзаведе как ще се усеща. Допълнително ще се свали нивото с 5-6 см пред единия прозорец само за лед осветление.
Пускам темата, искам да видя какво е вашето мнение и евентуално някакви идей как да изглежда по-високо.

Поздрави! Simple Smile

# 1
  • София
  • Мнения: 28 571
2.80 или 2.90 беше. Но не виждам това с какво те касае.

# 2
  • Мнения: 7
Ще се радвам ако има и други апартаменти с такава височина, да видя снимки в завършен (обзаведен) вид.

# 3
  • София
  • Мнения: 28 571
Има тема за обзавеждането, ей сега ще я открия.

П.П. Ето я – http://www.bg-mamma.com/?topic=1086360

# 4
  • Мнения: 14 489
Аз живея в жилище с височина 3 метра на стаите. Като отида у майка ми, където е старо строителство на 2.70 ми се струва ниско, 2.40 въобще не мога да си представя какво е.

# 5
  • Мнения: 1 195
Нашите тавани са на около 2.55 - 2.60мисля, в спалнята сложихме тапети, които издължават уж визуално. Не залагайте на тъмни цветове, че ще стане много захлупено. Иначе тази височина не ми е правила впечатление въобще, нито ми е ниско, нито високо.

# 6
  • Мнения: 4 518
290 е при нас и 240-250 ми се струва малко. Висок мъж ако се изпъне ще му е нисичко. Сложи и лампите и тотално ще изглежда и ще се усеща ниско.

# 7
  • Мнения: 275
И ние в момента правим ремонт в апартамент и смъкнахме нивото на таваните на всякъде. Около 230-240 см стана, и аз се чудя няма ли да е ниско, ама моя мъж смята че така е по- добре да не бяга топлото. Чисто визуално не е толкова зле, единствен проблем е че се "изядоха" прозорците и за това сигурно няма да сме с пердета, а с щори ден и нощ. Относно лампите - ще бъдем с плафони и скрито лед осветление, висящи неща няма да има.

# 8
  • Norge
  • Мнения: 2 311
Бабе,  Hug
При мен стандартната височина на стаите е 240, такива са строителните норми.
Въпрос на навик е.
Сега, когато вляза във високи помещения, ми е често неуютно.

00 by nelka j



0 by nelka j



000 by

# 9
  • Мнения: 7
So_Good много добре изглежда, аз една седмица не можах да спа като видях височината😆. И с тези светли цветове е прекрасно. Успокоявам се, че помещението е към 38-40 квадрата.
Над масата за хранене няма как да не сложа нещо висящо да виси около 85-90см. Simple Smile мисля, че и пердета ако сложиш ще бъде добре. От тези корнизи с чело които са.
Нелка, добре изглежда. Поуспокоихте ме.
А на много места из европа където съм ходила таваните са около 240 може би това им е като стандарт на вънка. За отоплението сте прави.
Поздрави! Simple Smile

# 10
  • Norge
  • Мнения: 2 311
Да, не се шашкай, спи си спокойно.  Flutter
Височината на стандартното строителство тук, както си забелязала и другаде, е 240см, но ако човек ползва някакви индивидуални услуги на архитект, тогава вече възможностите са неограничени. Хората обаче, обикновено живеят тъкмо на 240см височина.
На всичко му се намира решението, ще видиш колко хубаво ще стане!  Hug

# 11
  • Мнения: 7
Нелкаа, благодаря ти за хубавите и мили думи. Simple Smile

# 12
  • Norge
  • Мнения: 2 311
С най-добро чувство!  Hug
Когато дойде време, ако поискаш, може да се похвалиш с картинки.

# 13
  • Мнения: 7
Задължително! Simple Smile Вие така ме надъхахте със снимките Simple Smile

# 14
  • Мнения: 295
Стандартната височина за апартамент е 2,60 според ЗУТ и Наредба 7 - от завършен под до неизмазан таван т.е. поне 2,55 м е минимумът.

Общи условия

Активация на акаунт