Пазарът на недвижими имоти - какво се случва реално? - 33

  • 44 144
  • 764
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 677
Не бе, наистина е интересно и полезно за темата как сте вложили 20к лева в "нормални: санитарни помещения. Някаква разбивка или си е мерене на .... чучура

2 х 4.5 кв м
малко ще позакръгля:
- плочки 3500 Супер - плочки по 80лв/м2 са "нормални" - хубави плочки
- душове, смесители 4000 Един душ и един смесител 2 бона - тук има пръст Банев вградена система с термостат, смесител за мивка, санитарен душ - всичко по 2
- мебели 3000 Това ако е шкафчето под мивката и етажерката за душгела оставам без думи  Shocked Шкаф отдолу, шкаф отгоре - масив - пак по два броя
- порцелан 3000  Mr. Green Sunglasses Mr. Green Sunglasses Mr. Green Sunglasses - Проблем ли е, че не ми капе казанчето?
- паравани 2500 Това на душа за 2 бона ли? Или трябваше да сложа завеска?
и останалото - къртене, работа, ВиК, врати и аксесоари Тук си най-близко Wink

и определението, което използвах, не е "нормални", а "хубави"
Ако за теб е "нормално" да се дадат 40к за баня значи нещо е много сбъркано в ценностната ти система. За толкова пари нормалния българин работи над 3 години...
Не повтарям, а потретвам - хубави, а не нормални. Има малко разлика. Wink
Не знам как ги сметна 40к за баня, става дума за 10к, което не е нещо драматично.

Интересно ми е някой, който скоро е правил стара баня от до, да каже колко му е излязло.

# 76
  • София
  • Мнения: 4 192
Ето аз ти казвам, направихме 2 бани и още 3 тоалетни в къщата за обшо 12к ЛЕВА. Плочките са от 25лв, орнаменти по 4-6 лева броя, батерии на Рока, тоалетни на Видима, паравани по 250 лв. бройката със стойките. Работа по 25лв/м2
Колкото и да надуваш цените и да кажеш, че е ОК, ми това не е общия случай.

Хубав ремонт и обзавеждане на жилище е поне 1000 лева на квадрат. Така че 40к евро си заслужават, ако вкусовете съвпадат.

Ми за 80 кв светла площ 40к евро ще са тамън.

300м2 къша от гола поляна  до китайски роботи прахосмукачки ни излезна по-малко  от прогнозните цени на твоите ремонти, които дори самане ги определяш като нещо "уау". Затова излагам факти, че цитираните суми са нереални за нормалните хора.

# 77
  • Мнения: X
Скъпо не означава хубаво, да си кажа аз. Затова и предпочитам сама да си направя банята, а не да ми я закръглят по горепосочения начин.

# 78
  • Мнения: X
Chiana,къде намерихте майстор за 25 лв., сега искат по 40-45 лв.

# 79
  • Мнения: 5 647
Има-дава, какво се заяждате. Тук само Икеа фенове ли сте?

# 80
  • Мнения: 9 920
Аз без снимков материал, не ви вярвам.
Добре ще е да пляснете някоя снимчица на баните, аз съм пляскала тук на мойта кухня.
На 100 кв чисто направихме 2 бани и 2 тоалетни - мир да има само Simple Smile

# 81
  • Мнения: 11 809
От турския пазар за имоти:
https://www.dnes.bg/balkani/2019/01/14/luks-sred-pustoshta-stoti … -v-turciia.399108

Не мога и да си преставя кой би дал половин милион долара за "замък", та съседът да му диша във врата!

# 82
  • София, Bulgaria
  • Мнения: 2 719
От турския пазар за имоти:
https://www.dnes.bg/balkani/2019/01/14/luks-sred-pustoshta-stoti … -v-turciia.399108

Не мога и да си преставя кой би дал половин милион долара за "замък", та съседът да му диша във врата!

Редови замъци...GrinningGrinningGrinning 

# 83
  • Мнения: X
Миналата година правихме баня с тоалетна заедно, 3,5 кв. м. - 4500 лв. Мога и точна разбивка да дам. Но и нашият ремонт излезе точно 1000 лв. / кв.м. без да е никакъв лукс. Имам документ със записан абсолютно всеки лев. Апартаментът се води 73 кв. чистата площ е 60 кв.м. ремонтът - 59 000 лв. Като обаче 13 500 са за отоплителна инсталация. И говорим наистина за генерален ремонт. И аз мислех, че ще успеем с по - малко, но не стана. Ако да кажем бяхме взимали най - евтините материали и доста компромиси можеше да смъкне 7000 - 10 000 лв. макс, но не си струва, според мен.

# 84
  • Мнения: 25 836
Сериозно ли давате 40 000 евро за ремонт на 2 бани? Shocked Бая луди хора имало...дано на съседа отгоре не му текне тръба и да разбивате златните ремонрирани бани.

# 85
  • Мнения: 677
Сериозно ли давате 40 000 евро за ремонт на 2 бани? Shocked Бая луди хора имало...дано на съседа отгоре не му текне тръба и да разбивате златните ремонрирани бани.

40k евро е цената, която прогнозирам за цялостен ремонт и обзавеждане на тристаен апартамент, включващ и две бани.

# 86
  • Мнения: 25 836
Всичко е въпрос на критерии. Но браво, че сте успяли да направите нещата както ви харесват за тези пари.

Моята сметка примерна е следната:
80 кв м светла площ е нормален тристаен (аналог на 110-120 обща площ НС)
2 бани по 10к
20 к за цялостна подмяна на всички инсталации, стени, тавани, настилки, дограма.
И остават 40 за кухня, хол, коридор, две спални.
Няма да е някакъв лукс, но ще е ново и хубаво всичко.
Това прочетох и се чудя вие по дърветата ли ги берете пачките...


Сериозно ли давате 40 000 евро за ремонт на 2 бани? Shocked Бая луди хора имало...дано на съседа отгоре не му текне тръба и да разбивате златните ремонрирани бани.

40k евро е цената, която прогнозирам за цялостен ремонт и обзавеждане на тристаен апартамент, включващ и две бани.

# 87
  • Мнения: 847
Не е 40к евро, 10к написа. Около 40к бил целия ремонт на жилище 80 кв. Все пак да не се получава развален телефон.
Отворих произволен сайт от за санитария и плочките бяха в диапазона 30-50лв, като със зор намерих някакви от 70-80. Да речем хубави 50. Смесителите на Grohe наистина имат такива цени, но с какво са по-добри от Roca и Видима не е ясно. Мда масив в баня е интересно решение 3000 за 4 броя прави по 750 лв на бройка. Възможно обаче дали е нужно. Чак пък да тече казанчето ако порцелана не е 3000 лв Simple Smile Параваните 2500 също е безобразна цена. Да не е по 200 по 650 ги сложи сгъваеми с хубави механизми с качествено закалено стъкло.
То кеф цена няма, ама не виждам точно такова изхвърляне какво удоволствие дава. Разни хора, разни идеали.
И на мен ми стана интересно площта и цената на ремонта. Сега ако се обсъжда нещо с ЧЖП 120 кв с общи части около 150кв иди ела парите по може да се наместят.
Иначе на по малки апартаменти цената на кв за ремонт е доста по-висока от тази на големи апартаменти. Това смятам е ясно.
Някой новодомец вземе му се пръсне сърцето ако влезе и прочете за ремонт с таква цена.

# 88
  • Мнения: X
Калинче, коя година е строена сградата, в която сте ремонтирали апартамента? Аз пак казвам, че това е от огромно значение за цената на ремонта!

# 89
  • Мнения: 41 589
Не разбирам защо се изреждате един по един да декларирате, че 40 000 за две бани било много. Ми имала пари, имала мерак да и е хубаво, дала. Всеки е маниак на нещо и дава пари за него, а на други им се струва безумно. Какво толкова? Каза се, изкоментира се, стига вече.

А на авторката на хубавата баня да и е обеца на ухото - да не споделя такива чувствителни неща, по-добре да си трае Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт