Всякакви въпроси относно пералнята - тема 4

  • 50 029
  • 736
  •   1
Отговори
# 255
  • Мнения: 1 632
Моята сага продължава...Не купих и вчера, понеже докато умувах за Беко или Горение, съпругът ми хареса този модел:

https://www.technopolis.bg/bg/Washing-machines/Washing-machine-S … 283KW-LE/p/681601

Хареса ми и на мен, но понеже нищо не бях чела нито за  марката, нито за модела реших да проуча малко. Снощи четохме доста, но има едно нещо което е голямо неизвестно, което и в магазина не можаха да ни кажат с какъв вид мотор е този модел? На места пишат инверторен, на други се среща с колекторен, а някъде някакъв съвсем др вид. Моля  ако някой може да каже с точност, че ни е от основно значение.  Пък и нещо за самата марка и са замия модел...Иначе веднага ми направи впечатление, че е доста стабилна, някак солидно стои.

# 256
  • Мнения: 4 157
Вчера купих Самсунга. До платих за 5 г гаранция и днес ще чакам доставката. Подготвям се психически за "излитане на реактивен самолет" и др. шумотевици.

# 257
  • Мнения: 1 632
Вчера купих Самсунга. До платих за 5 г гаранция и днес ще чакам доставката. Подготвям се психически за "излитане на реактивен самолет" и др. шумотевици.


Я кажи ти как се реши на тази? Коети се видя плюс и кое минус?

За мен шума примерно не е проблем, и бих си купила и шумна пералня.

# 258
  • Мнения: 4 157
Най-първото ми колебание беше дали втора употреба Miele или нова, но се притесних от това че ремонтът на Mieleto бил скъп а и втора употреба си е доста лутария. не че и при нова не е де. После след цял ден четене из форумите за повечето марки все излизаха коментари за разни проблеми, само за самсунга единственото, което поне аз видях е че е шумна. Разбрах, че е и по-лесно ремонтируема защото барабана не го правели споен /извинявам се ако звуча като неандерталец/...И така...пък дано не съжалявам.

# 259
  • Мнения: 25
Най-първото ми колебание беше дали втора употреба Miele или нова, но се притесних от това че ремонтът на Mieleto бил скъп а и втора употреба си е доста лутария. не че и при нова не е де. После след цял ден четене из форумите за повечето марки все излизаха коментари за разни проблеми, само за самсунга единственото, което поне аз видях е че е шумна. Разбрах, че е и по-лесно ремонтируема защото барабана не го правели споен /извинявам се ако звуча като неандерталец/...И така...пък дано не съжалявам.
Никога не съм разбирал хората, които си купуват 7+ годишни Miele. Ако причината е цената, предполагам (въпреки, че не съм напълно сигурен) че избора на употребявано Miele е по-добър от най-нисък клас Beko. Въпреки това, ако човек може да си позволи нова пералня от среден клас, определено не виждам причина да се взима стара, та било то и Miele. От съвсем скоро имаме ново Miele и като изключим еуфорията от всяк нова придобивка, бих казал, че това си е просто много хубава пералня, без да има нещо неземно в нея. Няма как (ползвам само една пералня) да я сравня с друга съвременна пералня, но тази е адски тиха спрямо предходната Wirpool, която беше се разтракала доста страховито и именно затова я бракувахме. Много съм впечатлен от липсата на вибрации и не съжалявам за малко по-високата цена, но допускам, че високия клас на Bosch и другите марки ще се държат по-подобен начин.

Последна редакция: чт, 21 фев 2019, 15:06 от Elvis

# 260
  • Мнения: 11 797
Най-първото ми колебание беше дали втора употреба Miele или нова, но се притесних от това че ремонтът на Mieleto бил скъп а и втора употреба си е доста лутария. не че и при нова не е де. После след цял ден четене из форумите за повечето марки все излизаха коментари за разни проблеми, само за самсунга единственото, което поне аз видях е че е шумна. Разбрах, че е и по-лесно ремонтируема защото барабана не го правели споен /извинявам се ако звуча като неандерталец/...И така...пък дано не съжалявам.
Никога не съм разбирал хората, които си купуват 7+ годишни Miele. Ако причината е цената, предполагам (въпреки, че не съм напълно сигурен) че избора на употребявано Miele е по-добър от най-нисък клас Beko. Въпреки това, ако човек може да си позволи нова пералня от среден клас, определено не виждам причина да се взима стара, та било то и Miele. От съвсем скоро имаме ново Miele и като изключим еуфорията от всяк нова придобивка, бих казал, че това си е просто много хубава пералня, без да има нещо неземно в нея. Няма как да я сравня с друга съвременна пералня, но тази е адски тиха спрямо предходната Wirpool, която беше се разтракала доста страховито и именно затова я бракувахме. Много съм впечатлен от липсата на вибрации и не съжалявам за малко по-високата цена, но допускам, че високия клас на Bosch и другите марки ще се държат по-подобен начин.
Ами хората си мислят, че германците са толкова глупави и разхищаващи хора, че си изхвърлят здравите уреди, за които са се изръсили бая пари, ей така на улицата! Ако им нямаше нищо на тези уреди, те нямаше да бъдат изхвърлени. Прала съм с Миле в Германия още преди 25 години, перях и тук за кратко (скапан нов уред и лош сервиз), имам и работеща сушиля към момента. Чак пък толкова да се превъзнася - не бива.
Ако става дума, в ергенският ми апартамент имах едно Горение, което изкара 14 години и съвсем здраво, без нито един ремонт, го подарих на едни студенти Simple Smile  Переше перфектно, тихо, имаше регулация на обороти и температура, всякакви програми, иноксов казан. Бих казала, че Милето ми в Германия не беше по-добра като качество на изпиране от Горението. По-съвременните уреди от тези марки не мога да сравня.
В края на краищата си купувам уред, който да отговаря на изискванията ми, гледам е от по-висок клас, да има дълга гаранция и не искам да ме надживява. Отдавна отминаха времената, когато уредите в България бяха нещо трудно за намиране и купуване и хората ги купуваха "за цял живот" едва ли не.  Дет се вика "жената може да се спомине, но пералнята-не".

# 261
  • Мнения: 4 157
Да, точно за Wirpool четох най-ужасяващите коментари свързани със звука. Мисля, че хората масово подценяват този параметър и остават ужасени после. Аз го очаквам...имам да си връщам на съседите Simple Smile...иначе аз имам тапи за уши в случай на нужда.
Що се отнася до втора ръка перални. Предишната ни беше Зануси втора ръка и работи 10 години безотказно след това, супер тиха..изобщо никакви проблеми. Всъщност май имаше веднъж един ремонт, но беше съвсем лесен и евтин. Щеше да работи още дълго може би, но го ударихме през просото с тъпкане на дрехи вътре и май я прецакахме с това.Но разбира се, не знаеш на какво ще попаднеш. тогава просто нямахме средства за нова пералня и ни се наложи.

# 262
  • Мнения: 1 207
Силния звук далеч не се дължи само на колекторните мотори. Преди години масово Miele се правеха с колекторни и въпреки това бяха тихи. Звукът при тях се приглушаваше с облепяне на шумоизолация от вътрешната страна на корпусите, капаче върху самия електромотор с цел частично приглушаване на звука от него, допълнителен плексигласов панел на люка и затворено дъно, все фактори, които в нисък клас почти никъде не са налични. Те, не само приглушават самия мотор, те приглушават звука от водата в казана, от премятащото се пране в барабана, от наливането на вода в отделението за перилен препарат, ако щете и от работата на помпата. Инверторния мотор далеч не прави пералнята тиха, а само жуженето от четчици го няма, в сравнение с колекторните.

Лично на мен шумът, дори от най-бюджетните перални не ми пречи. В крайна сметка никой не си монтира пералнята в спалнята, но и по-тихите машини оставят по-приятни впечатление в потребителите.

# 263
  • Мнения: 4 157
ВМ21 да си жив и здрав! Безценен си за форума и много неща научих от постовете ти! Благодаря ти!

# 264
  • Мнения: 1 207
ВМ21 да си жив и здрав! Безценен си за форума и много неща научих от постовете ти! Благодаря ти!

И аз благодаря за милите думи и позитивното отношение! Simple Smile

# 265
  • Мнения: 258
Мисля че напълних пералнята с много дрехи и доста бавно върти барабана ,чува се странен звук.Дали мога да я спра и да извадя някои дрехи?

# 266
  • София
  • Мнения: 12 006
Вчера купих Самсунга. До платих за 5 г гаранция и днес ще чакам доставката. Подготвям се психически за "излитане на реактивен самолет" и др. шумотевици.
Самсунга е една от най-тихите марки, кяото съм чувала - това за модел нисък към среден клас, на по 2-3г. Стария ми самсунг на 100г. и той не беше особено шумен, въпреки, че си е по-шумен от новия, но имат разлика в моторите. И двете си перат отлично.

Фенка - ползвай кантар като не може да си преценяваш дрехите, и гледй в упътването коя програма за колко кг. е, ако не искаш да си съсипеш машината. За момента извади половината дрехи и ги пусни после.

# 267
  • Мнения: 258
Вчера купих Самсунга. До платих за 5 г гаранция и днес ще чакам доставката. Подготвям се психически за "излитане на реактивен самолет" и др. шумотевици.
Самсунга е една от най-тихите марки, кяото съм чувала - това за модел нисък към среден клас, на по 2-3г. Стария ми самсунг на 100г. и той не беше особено шумен, въпреки, че си е по-шумен от новия, но имат разлика в моторите. И двете си перат отлично.

Фенка - ползвай кантар като не може да си преценяваш дрехите, и гледй в упътването коя програма за колко кг. е, ако не искаш да си съсипеш машината. За момента извади половината дрехи и ги пусни после.
Как да ги извадя като вече пере? Сега ще е центрофугата

# 268
  • София
  • Мнения: 12 006
Вчера купих Самсунга. До платих за 5 г гаранция и днес ще чакам доставката. Подготвям се психически за "излитане на реактивен самолет" и др. шумотевици.
Самсунга е една от най-тихите марки, кяото съм чувала - това за модел нисък към среден клас, на по 2-3г. Стария ми самсунг на 100г. и той не беше особено шумен, въпреки, че си е по-шумен от новия, но имат разлика в моторите. И двете си перат отлично.

Фенка - ползвай кантар като не може да си преценяваш дрехите, и гледй в упътването коя програма за колко кг. е, ако не искаш да си съсипеш машината. За момента извади половината дрехи и ги пусни после.
Как да ги извадя като вече пере? Сега ще е центрофугата
Ами в началото е трябвало, сега ... късно е либе за китка, но все пак аз не бих си тормозила пералнята да центрофугира препълнена. Спираш, караш я по някакъв начин да се отключи /не всички отклюват когато са с вода и пране/ и махаш половината. Иначе BM21 може да ти обясни в детайли, кои точно части рискуваш да потрошиш и как.

# 269
  • Мнения: 258
Аз още в началото исках,но не зная как и дали може въобще.Опитах се да задържа две копчета,но не се отключи,само изписка.Още 10 минути останаха,дано не се счупи.Едвам тръгна центрофугата и се разтресе доста

Общи условия

Активация на акаунт