Трудно ми е да реша

  • 7 821
  • 161
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: X
Компромис трябва и от двете страни, на тази възраст по-трудно се приспособява човек, но при добро желание може и да се получи.
Абсолютно, не говорим за 20годишни неуверени, които се стряскат от всяка критика, че ще ги съсипе. На 39 и 45 вече са изградени характери, за важните неща трябва да са на една вълна, а дреболиите някак се напасват, при желание естествено. Подаръците са дреболии. Дете и възпитанието му са нещо важно - ако там нямат консенсус, ще стане проблем, в един момент ще заиграят на доброто и лошото ченге или пък двете лоши ченгета.
Струва ми се, че авторката очаква да се съобразят само с нея, не е склонна на компромиси. За съжаление обаче шансът на тези години да срещне свободен набор хем без разводи, без деца или без настояща връзка, хем и без кусури и податлив на дресировка, са доста малки.

# 46
  • Мнения: 97
Определено не мисля, че изневвряващият алкохолик и ревнивец е правилният избор в случая, въпреки че авторката май държи повече на него.
А другият според мен е представен пресилено зле, понеже авторката не го харесва особено.
Не одобрявам и това, че си била любовница на някого, после не си искала да си причина да разбиваш семейството 🤔
Не обичам да съдя хората, но изборите ти в живота са те докарали до това дередже. Може би ако не беше се занимавала с женен мъж ( алкохолик), можеше да си намериш някой който да обичаш и да си създала семейство.
ПП. Малко хейтърски коментар, но много се дразня на жени които се навират там където не им е мястото, после се чудят как животът им се объркал.
А сега кой да избера... Защо изобщо губиш времето на счетоводителят 😕
 

# 47
  • Варна
  • Мнения: 14 555
Порок ли е, че счетоводителя обича фамилията си,особенно майката?Тя го е родила,обгрижвала,връзката им е до смъртта.Именно вие сте новата в тяхната среда и семейство. Противоположният вариант трябва да Ви притесни-егоизъм и безсърдечие.Имахме съседка, системно малтретирана от двамата си синове-пияници.Майчината и толерантност я унизи да живее в гараж,без санитарен минимум,отстъпвайки им личния си 3 стаен апартамент.Такива  били изискванията на новата, пияна"снаха",бедна,амбициозна с 2 доведени деца. Или търсите спонсор за дресировка?Ако мъжа е имал много авантюри,сте една от многото.Защо да хвърля излишни средства и емоции за всяка? Не се аргументирате и какъв вид връзка искате,кое е важно за вас-финансовия
допинг,секса,разбирателство,общи цели...
Личното ми мнение е, че и двамата не са подходящи за вашите претенции. Затова и сте пред дилема. Алкохолизмът е тежка и вредна зависимост,единици са спасените.Разбивайки чуждо семейство,логично,някой ден ще сте на мястото на съпругата му.Хората не се моделират или променят. Ще правят компромиси,жестове,ако са влюбени във вас,но те са изградени личности. Финансовите пасиви,спрямо семейния ще са по-големи.Освен издръжка,децата имат нужда от грижи,внимание.Няма да отпаднат ангажиментите му към тях.Аз съм отказвала връзка на мъже,с алкохолизиран родител,защото има и генетични проблеми,освен социални.Хора със зависимости обременяват и след време ще сте болногледачка .Пороците често са съвкупност. Дано избора Ви не е на комерсиална основа,ако сте коректна и с качества ще имате нови срещи и кандидати.

# 48
  • Мнения: 9 016
Стар ерген как се е опазил толкова време, ако не е майка му. Все пак залагам на номер 2. Счетоводителите са по-малко емоционални, факт е, но какво ви пречи това.

# 49
  • Мнения: 3 865
Само дето има опасност ако жена му се скара с мама му да избере мамата и да нарита жената. Нищо чудно точно майка му да го е опазила, което значи, че още я слушка дори и за такива лични неща. Не знам дали е така, ама споменавам опасностите. Моя близка от 17 год е женена за мамино момче, което всяка свободна секунда тича на село да слугува на мама. Спасение няма - накрая се наложи за да го отдели от мама и тати да го прати в чужбина - не издържа - ако няма да има мъж до себе си поне да е в чужбина да печели пари, а не да слугува на майка си и баща си

# 50
  • София
  • Мнения: 24 839
Мъж на 45, на когото най- близките живеят на село. Какво ненормално има през почивните дни да ги посещава и да прекарва с тях? Те са му семейство.
Щеше ли да е по- добре, ако прекарваше уикендите с група пияндета?

Аз не мога да не се запитам, авторката с претенциите си, какво всъщност предлага насреща?

# 51
  • Мнения: X
Само дето има опасност ако жена му се скара с мама му да избере мамата и да нарита жената. Нищо чудно точно майка му да го е опазила, което значи, че още я слушка дори и за такива лични неща.
Това е така, но има и 'семейството н брат му'. Имаше наскоро доста теми за паразитиращи роднини.
Рискът от такива обаче на мен лично ми бледнее пред сигурните разходи, време с другите деца, изневери и алкохолизъм. И ако децата е нормално да бъдат обгрижени, то за пиянстването и изневерите не знам как ще направи компромис.

# 52
  • Мнения: 6
Щом идеята ти е да си имаш дете, заложи на сигурното - счетоводителя. Едва ли си толкова глупава за да вярваш на пияницата, че кажеш ли му, ще се разведе и че ще спре пиенето.. та това да не ти е някой 20 годишен, който тепърва ще влиза в правия път. Безотговорно е да родиш дете на такъв човек. Така рискуваш скоро и ти да си зарязана от него, сама с детето..а и шанса детето ти след години да стане копие на баща си е голям.. Едва ли някоя разумно мислеща жена би искала бащата на детето й, да е пияница, зарязващ с лекота семейството си. Няма нищо лошо, че счетоводителят е привързан към семейството си, първо явно са доста възрастни хора и е нормално, а и все пак не живее с тях и второ добрите му отношения с тях говорят много са отношението му към теб.. На твое място и години определено ако само тези двамата са ми избора, бих избрала по-кроткия..

# 53
  • Мнения: X
Съжалявам за хейтърския коментар, но не мога да се сдържа.

Авторке, за мен ти не си стока! Сметкаджийка си, нехаеща за чуждите чувства и живот.

Завъртяла главата на женен мъж, който е готов да се разведе заради нея, обаче пък на нея не ѝ е достатъчно, понеже щял да плаща издръжка и няма да има пари за нея.
Вторият мъж пък бил стар ерген, счетоводител, близък с роднините. Подарил само 1 цвете за празник. А ти какви подаръци му правиш?!?

Направи им услуга и се махни от живота и на двамата.

# 54
  • Мнения: 3 865
Естествено че ще е сметкаджийка - семейство мисли да създава, няма да си играе на шикалки. Който иска деца да му раждат трябва да си ги заслужи

# 55
  • Мнения: 3 732
Настоящия може да има и добри качества, но ти да не ги виждаш.

Бившия ти както е навит да зареже жена си, така и теб би зарязал.

Страх те е от самотата ли и годините та търпиш такива некачествени екземпляри?

# 56
  • Мнения: X
Естествено че ще е сметкаджийка - семейство мисли да създава, няма да си играе на шикалки. Който иска деца да му раждат трябва да си ги заслужи
На 39 тепърва да търси чичко-паричко ли имаш предвид?

# 57
  • Мнения: 29 989
Естествено че ще е сметкаджийка - семейство мисли да създава, няма да си играе на шикалки. Който иска деца да му раждат трябва да си ги заслужи

Каквото повикало, такова се обадило!

# 58
  • Мнения: X
Вие това 39 го повтаряте, като че е на 60. Има различни жени. Някои изглеждат с 10 години по-млади, други се олелчват още на 25. Ех, къде е онази наперена бизнес-дама с 15-години по-младия съпруг....

# 59
  • София
  • Мнения: 24 839
Както и да изглежда, щом иска да има дете, вече е закъсняла доста.
И съветите да не бърза не са особено адекватни.

Общи условия

Активация на акаунт