Февруарската дружинка става на една годинка

  • 54 641
  • 753
  •   1
Отговори
# 75
  • Лайпциг / Перник / София
  • Мнения: 1 036
Здравейте мами! Аз съм от априлската тема (бебо на 8 месеца и 18 дни). Вече отдавна се изправя навсякъде сам, а отскоро прави и по 1-2 стъпчици с уокъра, а ако се държи за мен и по-смело прави по повече. Исках да ви попитам относно обувките. Следя ви и вие преди няколко месеца обсъждахте, но исках сега да ви попитам за съвет при избора. Ортопедични да бъдат, нали? Дори детето да няма проблеми? Препоръчвате ли някоя марка? Общо взето, всичко важно през което сте минали и можете да споделите ще ми бъде от полза и ще съм много благодарна! Поздрави! Simple Smile

# 76
  • Мнения: 299
Здравейте мами! Аз съм от априлската тема (бебо на 8 месеца и 18 дни). Вече отдавна се изправя навсякъде сам, а отскоро прави и по 1-2 стъпчици с уокъра, а ако се държи за мен и по-смело прави по повече. Исках да ви попитам относно обувките. Следя ви и вие преди няколко месеца обсъждахте, но исках сега да ви попитам за съвет при избора. Ортопедични да бъдат, нали? Дори детето да няма проблеми? Препоръчвате ли някоя марка? Общо взето, всичко важно през което сте минали и можете да споделите ще ми бъде от полза и ще съм много благодарна! Поздрави! Simple Smile
Аз бих те посъветвала да не бързаш да купуваш въобще обувки. Моят син от 7-8месечен се изправя хванят за масичката, дивана и т.н.придвижва се, но така и все още не е проходил. Съответно навън не  го пускам да ходи. И бях решила да не купувам обувки. Но баба му.много настояваше че ТРЯБВА да има обувки и я оставих тя да купува като толкова иска. И сега седят за красота на краката му, но вече почти са му малки-като нови са! Иначе са на Колев и Колев с цип по средата. Само в тях му напъхах широкото краче.

# 77
  • Мнения: X
Ами не знам, не съм показвала, той сякаш знаеше как става от самото начало. От нищо друго не пие, аз пък не знам примерно как да му покажа да пие от шише с биберон (хайде това вече е късно, няма за кога, но никога не е пил) или чаша с накрайник. Май те сами си показват предпочитанията.

# 78
  • Мнения: 353
И аз му взех чаша със сламка,но не разбира какво трябва да се случи с нея.Само дъвчи сламката или я човърка с пръст.
Същото е и при нас. Бебка само дъвче сламката и подхвърля шишето.
Hamsti, браво! Ще пробвам твоя начин, че то дошло времето на чашата, лъжицата и др. подобни.
Момичета, да Ви попитам колко време има между СЗ, вечерята и млякото преди сън? Аз започнах едва сега да предлагам вечеря тъй като от три дни бебка се пробужда към 4ч, а първото й хранене е към 6-6.30ч. За съжаление обаче не знам как да подредя късните хапвания тъй като СЗ е към 17-17.30ч (преди това спи) а последното АМ е към 20.30-21ч. Към колко часа е добре да се дава вечеря и кога отпада последното АМ?

# 79
  • София
  • Мнения: 10 642
Аз давам супа към 20ч, 21-21:30 давам мляко 150мл колкото да мине номера, че си го търси.
Следобедната закуска е към 17-18ч

# 80
  • Мнения: 3 997
А освен супа, какво др давате за вечеря

# 81
  • София
  • Мнения: 10 642
А освен супа, какво др давате за вечеря
Понеже моя младеж е на кухня, това давам. Понякога събота и неделя (няма кухня тогава), ако не ми се готвят 2 неща, давам каша.

# 82
  • Мнения: 248
Здравейте мами! Аз съм от априлската тема (бебо на 8 месеца и 18 дни). Вече отдавна се изправя навсякъде сам, а отскоро прави и по 1-2 стъпчици с уокъра, а ако се държи за мен и по-смело прави по повече. Исках да ви попитам относно обувките. Следя ви и вие преди няколко месеца обсъждахте, но исках сега да ви попитам за съвет при избора. Ортопедични да бъдат, нали? Дори детето да няма проблеми? Препоръчвате ли някоя марка? Общо взето, всичко важно през което сте минали и можете да споделите ще ми бъде от полза и ще съм много благодарна! Поздрави! Simple Smile
Най-добре изчакай преди да купиш обувки поне да почне да се пуска и да прави сам по 2/3 . За марка аз купих на биомеканик и съм доволна,ппц исках да му купя на кларк, но не намерих модела който исках

# 83
  • Мнения: 1 418
Пру нас яденето е така:
До 12ч. Поне 2 кърмения и плодове, м/у 12 и 14ч. Обяд-каквото съм сготвула за нас понякога супа, друг път друго.Супа много обича и яде по 250гр. купичка.СЗ е нежду 16 и 18ч. Плодове/палсчинки или нещо подобно и кърмене.Вечеря към 19.30 или 20.30. Заспива в 22.30 тогава пак кърмене.
Кърмя на поискване , но през деня има около 5 😊
Вечерята пак е от нашата храна-пълнена чушка/супа/макарони/ориз/заленчуци на пара/качамак и т.н.
Аз да ви питам друго, как щяха да се казват дечицата ви ако не се бяхте спряли на това име?Товст на какво друго се бяхте спряли?Ние на Елена/Боряна😊

# 84
  • Мнения: X
Леле като ви чета и започвам да се чудя дали бебчо хапва достатъчно. Аз не кърмя вече, т.е. само вечер, защото работя. Но през деня хапва закуска и 3 хранения от кухнята, преди лягане кърмене. Помежду нищо не давам, но сякаш не съм усетила да иска, той си хапва иначе по 250 гр. от кухнята.
За имената няма да споменавам как се казва синът ми, но едвам избрахме име, на което да сме съгласни и двамата. Това беше единственото, така че нямаше резервен вариант Satisfied
Даже ако се решим на второ и се окаже че е момче, не знам как ще стигнем до консенсус, мъжките имена са ни по-сложни за избор и харесване от женските Laughing

# 85
  • Мнения: 366
Здравейте мами! Аз съм от априлската тема (бебо на 8 месеца и 18 дни). Вече отдавна се изправя навсякъде сам, а отскоро прави и по 1-2 стъпчици с уокъра, а ако се държи за мен и по-смело прави по повече. Исках да ви попитам относно обувките. Следя ви и вие преди няколко месеца обсъждахте, но исках сега да ви попитам за съвет при избора. Ортопедични да бъдат, нали? Дори детето да няма проблеми? Препоръчвате ли някоя марка? Общо взето, всичко важно през което сте минали и можете да споделите ще ми бъде от полза и ще съм много благодарна! Поздрави! Simple Smile

Според мен най-подходящо е да се вземат обувки когато започне навън да излиза извън количката - ако го оставяш прав да се придържа към пейка например или ако си решила да го водиш за ръце и прави крачки ще ви трябват. Ако само вкъщи пристъпва знам че е най-добре босо/ по чорапче - максимално близо да е до босото ходене. Има чорапки със силиконови или кожени подметки да не се хлъзга. За обувчици като за начало най-добре да са за прохождащи деца - ние започнахме с Кларкс, Биомеханикс също имат, в София има един магазин Пиедо където също имат такива, доволни сме и от една немска марка Елефантен от Дейхман. Тези обувчици са с една идея по-мека подметка и идеални за дете, което сега се учи да пристъпва, пада и т.н. Друго което бих препоръчала е задължително да се пробват преди купуване - на бебетата от значени освен правилния номер е и ширината на крачето - може номерът да пасва, но крачето да е много пухкаво и да не може да се закопчава обувчицата.

# 86
  • Лайпциг / Перник / София
  • Мнения: 1 036
Много много ви благодаря за съветите! Ще се вслушам и ще изчакам с покупката. Не бързам да го пускам да слиза от количката - само вкъщи, по чорапчета се упражнява за сега. Той ще си покаже, когато е готов  Simple Smile. Ще купим за сега такива с гумени подметки за вкъщи, както съветвате, защото наистина се хлъзга доста по ламината.
Поздрави на бебчовци и още веднъж благодаря! Hug

# 87
  • Мнения: 248
Пру нас яденето е така:
До 12ч. Поне 2 кърмения и плодове, м/у 12 и 14ч. Обяд-каквото съм сготвула за нас понякога супа, друг път друго.Супа много обича и яде по 250гр. купичка.СЗ е нежду 16 и 18ч. Плодове/палсчинки или нещо подобно и кърмене.Вечеря към 19.30 или 20.30. Заспива в 22.30 тогава пак кърмене.
Кърмя на поискване , но през деня има около 5 😊
Вечерята пак е от нашата храна-пълнена чушка/супа/макарони/ориз/заленчуци на пара/качамак и т.н.
Аз да ви питам друго, как щяха да се казват дечицата ви ако не се бяхте спряли на това име?Товст на какво друго се бяхте спряли?Ние на Елена/Боряна😊
Мъжът ми искаше да се казва Стефан,понеже такава им е традицията да се редуват имената Стефан и Николай,но аз отказах понеже не ми харесва да викам нагалено Стефчо или Чефо . Мислихме за Никола,но понеже племеницата ми се казва Никол и това отпадна и остана името,което аз исках Александър

# 88
  • Мнения: 3 997
Това с имената ми е болна тема, кръстихме бебо на свекър ми ,но аз не исках да е така. Преди да изберем име( и още незнаехме пола),свекървата ми дуднеше как ако е момиче,трябвало на нея да се кръсти( при положение че другото й внуче е с нейната буква) ако е момче на свекъра,как той щял да е най щастлив и т.н. мм държеше само ако е момче да е на техните за момиче аз да си измисля. Ако имаме 2ро дете никой няма да слушам .... живот и здраве някога като бъда свекърва,няма са си налагам мнението .

# 89
  • Мнения: 353
При нас ако беше момче, таткото щеше да има предпочитание към две имена. За момиче на мен се падна да избирам. Доста се колебаех между името на бебка и на свекървата Мария. Не заради нея, а за това, че самата бременност ме караше да се чувствам благословена и благодарна към Дева Мария. Ама като си помислех, че всички ще я наричат Миме някак си другото име надделя, а и то си има история и е символично за мен.😊

Общи условия

Активация на акаунт