Любители на котки - Тема 128

  • 37 876
  • 737
  •   1
Отговори
# 615
  • София
  • Мнения: 13 275
Да, главно при мъжките се получава, защото имат една извивка на пикочните пътища, която се запушва лесно. Но ето, че на Месечинка женската котка също пострада. И те не са застраховани, но все пак се случва по-рядко.

Току-що Наско плачеше на коридора, а Богдана стана и му отвори. Laughing Сега да имаше и кой да затвори вратата ... Laughing

# 616
  • Мнения: 15 445
И аз не мога да хвана точно колко вода пие Мая, защото обича да си играе около купичката си с вода и естествено я разлива. Сега пак си имаме нов номер - напоследък си играе с храната, топи във водата гранулки, след което ги лови с лапичка и после си облизва лапките, защото са мокри. Изобщо сега храната е на дневен ред за игра. Гранулите се вадят от купата, натикват се под килима, гонят се по паркета или се накисват във водата.
Като я видя, че ги е накиснала веднага сменям водата, но от толкова игра с нея не мога точно да премеря изпитото количество вода за денонощие. Но мисля, че определено са по малко от 200мл. Храня я със суха и мокра храна, хапва и от двете, но вече не е така лакома, както в началото и като си хапне я избива на игра...с храна. Та се налага да и прибирам купичката с гранули след като се е нагризкала, а доскоро само досипвах - да си знае, че храна за нея винаги ще има, ама да играе с нея - няма да стане.

ПП Детелинка, благодаря за статията. Ние сме с женско коте, ама е добре да се знаят тия работи.

Последна редакция: пн, 28 яну 2019, 13:32 от Джаста Праста

# 617
  • Стара Загора
  • Мнения: 7 377
То няма налична... а няма за кога да поръчвам докато дойде, защото има още седмица. Предполагам, че като изчезнат пликчетата от тези храни, ще изчезне и драмата. Ще видим.

Ваня каква лечебна ти трябва? Мисля,че имам лечебен Хилс за стомашни проблеми и уринари останал.

# 618
  • Мнения: 21 326
И аз не знам по колко вода пие нашата ,но нали в консервите и паучовете уж също има вода ,или бъркам ?
Тя яде по 2 на ден.

# 619
  • Мнения: 15 445
И аз не знам по колко вода пие нашата ,но нали в консервите и паучовете уж също има вода ,или бъркам ?
Тя яде по 2 на ден.
Лисичка, да, вета каза, че консервите и паучовете (мократа храна) е с голямо съдържание на вода. Даже се изрази по следния начин, като си говорехме каква храна да давам на котето и мога ли да и давам консерви: "Амиии, те са основно вода".

# 620
  • Мнения: 453
Момичета, имате ли опит с алергиите котаните? Когато прибрахме Миа, се оказа, че има ушна краста, която слава Богу, за месец преборихме успешно. Чесането, обаче, продължи до степен разраняване в областта на ушите и над очите. Ходим си все в една и съща клиника, че по-лесно се следят ваксини, обезпаразитяване и т.н. (Добро в Изток) и я заведох да я погледнат пак. Повториха теста за ушна краста, отрицателен, пуснаха микробиология за всякакви екстри, излезе отрицателна, затова изписаха кортикостероид. От него определено имаше подобрение, но като го измазахме (7 дни), сърбежът и чесането започнаха наново с пълна сила. Днес я водихме пак, пуснаха още някакво изследване за други микроорганизми - няма, затова решиха, че се касае за алергия. Проблемът е, че няма как да знаем от какво, затова ще започнем да изключваме храни. Сега я сложиха на гранулена диета и трябва да избера между Purina HA и Royal Canin Annallergenic и двете съм ги избягвала досега заради високия % зърно, у нас давам храна само без зърно, та сега ми е лошо направо, че трябва да минем на тези за 3 месеца. След това ще редуваме меса - телешко, пилешко и т.н. Както и 20 дни ще пие антихистамин. Чувствам се ужасно, защото хем не е доказана някаква конкретна алергия, въпреки че наистина не остава какво друго да е, хем трябва диети с царевични храни и прием на хапчета.

Моля ви, който има опит с алергиите, да сподели. Имам нужда да чуя мнения Sad

# 621
  • Мнения: 2 537
А каква вода е добре да се дава тогава? Трапезна, изворна?
Моят го забелязвам няколко пъти как ако си оставя чашата с вода на масата се качва веднага и започва да пие. Изворна на “Девин” е, харесва ли я, от любопитство ли го прави, но съм го засичала.
Ще видя тогава и за други гранули, за да му дам да опита като започне да привършва Аплауса. Simple Smile

# 622
  • Варна
  • Мнения: 25 330
Нямам идея по колко вода пие Кетя, според мен не е много. Но пък не виждам какво мога да направя, има прясна вода в паничката постоянно, така че... пие, колкото иска.

# 623
  • София
  • Мнения: 13 275
И аз не знам по колко вода пие нашата ,но нали в консервите и паучовете уж също има вода ,или бъркам ?
Тя яде по 2 на ден.
Лисичка, да, вета каза, че консервите и паучовете (мократа храна) е с голямо съдържание на вода. Даже се изрази по следния начин, като си говорехме каква храна да давам на котето и мога ли да и давам консерви: "Амиии, те са основно вода".
Точно затова са ценни. Котките най-добре усвояват водата от храната. Затова тези, които са само на суха храна, колкото и да пият, остават дехидратирани.

С., освен купичката с вода на земята, съм оставила една човешка чаша с вода на масата. Ами непрекъснато минават и си пийват от нея. Нали е "крадена" и им е по-вкусна от другата. А и котките не обичали храната и водата да са на едно и също място.

# 624
  • на брега на морето
  • Мнения: 6 297
Спомням си, че някой от темата сменяше по 3 пъти дневно водата в купичката и понеже й беше писнало каза: Е, аз да не съм извор! Simple Smile
Ще извадя и аз каната за вода с филтър, не бях се сетила за нея.

# 625
  • София
  • Мнения: 44 345
На нашата котана сме й взели котешко фонтанче, доста й харесва и пие често.
Пучове почти не иска, ако изеде половин за деня, се радваме, кара си предимно на суха. Като съм забелязала, че от меките харесва тези с повече сос/желе, като често  просто ги облизва едно хубаво и оставя месцата.
След операцията 2-3 дни караше предимно на пилешки бульон. Обича да пие бульони, преди и месото си го хапваше доволно, но след кастрацията нещо съвсем реши, че ще е на суха храна. Хем вече почти седмица мина, но още не си е върнала напълно хранителния режим, като цяло яде малко по-малко от преди.

# 626
  • Страната на чудесата
  • Мнения: 6 521
А могат ли да хапват кисело мляко? Демон направо полудява, като хапва детето кисело мляко и сипвам и в неговата купа.

# 627
  • Мнения: 583
По принцип не обработват добре казеина мисля, който е от кравето мляко/масло и им действа разхлабително. Ние даваме понякога да близне, но имай предвид, че ако хапва редовно, може да получи разстройство....

# 628
  • София
  • Мнения: 6 219
То няма налична... а няма за кога да поръчвам докато дойде, защото има още седмица. Предполагам, че като изчезнат пликчетата от тези храни, ще изчезне и драмата. Ще видим.

Ваня каква лечебна ти трябва? Мисля,че имам лечебен Хилс за стомашни проблеми и уринари останал.

Благодаря много, имам и Хилс, и Пурина, и Роял Канин...

# 629
  • София
  • Мнения: 13 275
А могат ли да хапват кисело мляко? Демон направо полудява, като хапва детето кисело мляко и сипвам и в неговата купа.
Доколко е полезно не знам, но от кисело мляко не получават разстройство. От прясното става при някои, но пък е пословично котка да пие прясно мляко и в повечето случаи е без последици. Мисля, че е опасно само за малки котета, които незнаещите хранят с прясно мляко и вместо да им направят добро, им застрашават живота. И пак е до котка. Когато все още нямаше адаптирани котешки млека, ветеринарите препоръчваха да се дава кисело мляко на намерените котенца без майки.

Преди години бяхме на гости в едно село. Хората издоиха кравата в една кофа и оставиха кофата за момент на средата на двора. Котките веднага усетиха млякото и трите взеха да лочат. Laughing Изгониха ги, но млякото вече беше напито.  Laughing Занесоха кофата на предавателния пункт. Да не си помислите, че някой е изхвърлил 15-20 литра мляко?  Laughing Хубавото е, че във фабриката го пастьоризират.  Wink

Общи условия

Активация на акаунт