Любители на котки - Тема 128

  • 37 799
  • 737
  •   1
Отговори
# 630
  • Мнения: 2 527
Таня, да, някой ми го беше казал в началото затова съм му ги отделила и не са едни до други двете му купички.
Мисля и аз да направя така и да му предотстъпя моята чаша като му я сложа на масата или до нощното шкафче. Определено му е явно по-хубаво “краденото”, защото го виждам как докато я оставя за секунди вече е качен на масата и лочи безспирно.
Като цяло май все повече неща мои започвам да му отстъпвам и постепенно той ми заема мястото - спи ми на леглото, доста често го засичам на едната ми възглавница да дреме, пие ми от чашата, вече си е приватизирал някои от дрехите ми, защото или спи в тях или ако реша да ги взема си забива ноктите и не пуска, вечер си ляга на моето място и аз трябва да се свия, защото той се е изпънал (не съм подозирала, че една котка може да заема толкова много място)

# 631
  • Мнения: 1 874
Animonda имат млечно течно лакомство в 2 варианта (със и без зърно). Моят котарак полудява само като го види. Grinning За съжаление, в България се продава само първият вид, но в зооплюс ги има и двата. Препоръчвам!

# 632
  • София
  • Мнения: 8 348
Киселото мляко е даже полезно, пробиотик един вид. Но в малки количества.

# 633
  • в обкръжаващия ме хаос
  • Мнения: 346
Защо не трябва да им се дават често дробчета, важи ли и за сърцата и воденичките?

# 634
  • София
  • Мнения: 1 715
Моля ви, който има опит с алергиите, да сподели. Имам нужда да чуя мнения Sad

Друг ветеринар да си каже мнението, може би... При хората след кортизон настъпва подобрение и след спирането му - влошаване. Не ми се струва удачно. Някъде назад имаше информация за ветеринар, лекуващ с хомеопатия.

Да питам и аз за мрежите - намирате ли разлика между този и този модел? С метална нишка и закрепващи елементи са, но с голяма разлика в цената.

Ето и цветарникът, дето мислех да демонтираме. Сега се чудя дали да не го боядисам и някак да го обхваща мрежата само на едниния ни балкон, за да ходи кот по него. Идеи?
Скрит текст:

И за балкон с плътни странични стени кое закрепване е по-удачно - това или това? Не искам да дупча по стените, така че ще е едно от двете, ако правилно се ориентирам, че са подходящи за нашия балкон. Дано не греша!

Ето го и котан Майки


# 635
  • София
  • Мнения: 8 348
Аз не бих го оставила да ходи по цветарника, много са промушливи това котките, не се знае каква беля ще сътвори.
Да се катери по мрежата му е достатъчно.

# 636
  • Leeds, UK
  • Мнения: 2 134



На нас тъй ни се отразява галенето по гушката. Направо се размазва, изпружва краковете на всички страни и се отнася😁 Игнорирайте завивките, ама днес ми е мързелив следобед и подремнахме дружно.
Вода в чаша не слагам, обръща я нарочно и всичко залива. Някой каза за котешко фонтанче, не се бях сещала, може и да взема, въпреки, че Оги пие по наблюдения последно време около 300-350 мл.

# 637
  • София
  • Мнения: 16 208
"Подремнахме дружно" се отнася за всички нас. Мисля да отдавам Барни под наем за приспиване на "будни" бебета.

# 638
  • Стара Загора
  • Мнения: 7 364
Моята кокошка яде по една или две консерви...зависи от грамажа. Ако са от малките по 65гр. са две...ако е една 140гр...на Шезир основно яде и на Ферига. Основно са пилешко и шунка консервите. Гранулите са и за останалото време...ходи и си похапва от време на време от тях...и те са с пилешко и пука:) Общо взето вече може спокойно да кудкудяка. Вода пие но не мога да кажа колко защото сменям често водата /наливам и от кана Брита, защото имаше цистит и едно момиче от нашия град развъдчик ми каза,че понеже е много варовита нашата вода е възможно това да е причината/ Та не знам като количество колко пие но пишка 2-3 пъти поне през деня....по голяма нужда ходи веднъж...много рядко да завтори.
Обича да я галя...много обича но когато и писне просто изчезва от мен аххахах Да я разнасям не обича хич...не че ми пука на мен...просто я грабвам и мачкам и целувам въпреки протестите на хайванчето - но за това тя си е виновна...какво да направя като е такава пухена и мекичка. Големият ми син също много я разнася и мачка и целува. Малкият е по-деликатен...той чака Фибка да отиде при него.

# 639
  • Велико Търново
  • Мнения: 2 179
Simantro, Майки много е порасъл 😊 Сладур такъв 😍
Хера, направила си страхотна снимка на Фибка, като фотомодел е😊🤩 Всички пухчовци са прекрасни 😊
Ще ви следя за идеи за терасите за преместването ни в нашия си апартамент. Там самият парапет представлява няколко стъкла, захванати с пластмасови/метални🤔 джаджи, между които има дупки. Затова отсега се чудя как изобщо може да ходи кот там 😖 🙄

# 640
  • Варна
  • Мнения: 4 109
Къде сте всички?

# 641
  • Мнения: 303
С интерес следя темата, научавам полезни неща и се любувам на красиви писанки!
Поздрави от кралицата у дома - Берта:


# 642
  • Мнения: 4 406
Това е Чарли. Притежава барче. Всяка сутрин се галим:

# 643
  • Столицата на "Второто българско царство"
  • Мнения: 250
Момичета, да споделя, че нашето око се оправи. Изписаха ни Торбакулин и още след 2 дни резултата беше положителен. Курса обаче го правим 5 дни.
Немога да ви опиша колко съм щастлива! 🤩

# 644
  • Варна
  • Мнения: 4 109
Добро утро, на мен ми мъркотят тука докато пия кафе, това са ни котешките 5 минутки - гушим се, чешем бузите и така Simple Smile
Хубав ден от нас с Късметка Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт