На море в Гърция 2019 - I

  • 78 200
  • 760
  •   1
Отговори
# 735
  • София
  • Мнения: 1 902
За мен и отгоре е опасен този плаж,гледах клипче как се е напукала земята след земетресенията!

# 736
  • Мнения: 11 077
Ох, той отгоре и е по-фотогеничен, но... предполагам, че в момента е затворен, докато умуват над по-ограничителен режим през предстоящия сезон, който да намали до минимум риска от инциденти.
В краен случай ще ходят да го гледат и снимат само от водата, от лодките, както е на Егремни сега, след земетресението 2014 г. Това им е фокусът на туристическата индустрия в Закинтос, не ми се вярва да резнат съвсем достъпа.

Все пак.. Ох!



 

# 737
  • Мнения: 651
Група, имам въпрос и ще се радвам, ако някой може да се отзове. С приятелско семейство искаме да резервираме хотела от линка https://www.booking.com/hotel/gr/evaggelia-studio-s.bg.html?fbcl … idebar_static_map.
Намира се в Лефката , на 100 метра от плаж Агиос Йоанис . Прочетох много не приятна информация за плажа, колко бил ветровит и как винаги има голямо вълнение. Ако все пак решим да отседнем там имаме ли близка алтернатива за хубав плаж и спокойно море?

# 738
  • Мнения: 11 077
Аз лично не бих повторила Агиос Йоанис. Не е само вятърът. Неуютна ми е цялостната среда там, разхвърляни къщи сред нищото - нито е в града, ни място за разходка и заведения, ни плажът - плаж... Иначе Катизма не е никак далеч с кола.

# 739
  • София
  • Мнения: 1 902
Тя тази къщичка не е на плажа,а е по пътя на там.Не го препоръчвам и аз,дори да е тихо морето,почти всеки ден следобяд излиза вятър!

# 740
  • Мнения: 3 815
Група, имам въпрос и ще се радвам, ако някой може да се отзове. С приятелско семейство искаме да резервираме хотела от линка https://www.booking.com/hotel/gr/evaggelia-studio-s.bg.html?fbcl … idebar_static_map.
Намира се в Лефката , на 100 метра от плаж Агиос Йоанис . Прочетох много не приятна информация за плажа, колко бил ветровит и как винаги има голямо вълнение. Ако все пак решим да отседнем там имаме ли близка алтернатива за хубав плаж и спокойно море?

Ето тук ти е най-близката алтернатива, но пак не става за пеша. Много хора не го харесват този плаж, че все пак в близост до него минават лодките. Местните много го уважават обаче. Можеш да се къпеш от външната или от вътрешната страна на тясната ивица, като външната е за предпочитане.

https://www.google.com/maps/place/Ammoglossa/@38.8476037,20.7207 … ,3a,75y,90t/data=!3m8!1e2!3m6!1sAF1QipMe13GlIhXPIDJKwXp1A63K9HWoremkN58bCLU!2e10!3e12!6shttps:%2F%2Flh5.googleusercontent.com%2Fp%2FAF1QipMe13GlIhXPIDJKwXp1A63K9HWoremkN58bCLU%3Dw203-h114-k-no!7i3264!8i1836!4m13!1m7!3m6!1s0x135db414da08c147:0x949e9819e6f840c6!2zzp3Ot8-Dzq8gzpvOtc-FzrrOrM60zrE!3b1!8m2!3d38.7066464!4d20.64073!3m4!1s0x135c361a2a2281d7:0xbff7a48ae5e25160!8m2!3d38.8476043!4d20.7207513

# 741
  • Мнения: 314
Здравейте
Някой дали знае в паралия катерини селският пазар кой ден е?

# 742
  • Мнения: 1 750
С кои авиокомпании е най-изгодно да се лети до Крит?

# 743
  • Мнения: 19 007
Раян имат директен полет до Ханя

# 744
  • Мнения: 11 077
С директен полет е най-удобно, иначе най-евтино е с Aegean от Солун (20 евро минимална цена в посока, някои я свалят още през сайтове). Но това не са цени, които ги има през цялата година, трябва да се дебнат.
С много сметки може да се докара и нещо евтино с прекачване Атина, с Райън оттук и оттам каквото излиза най-удобно и тънко.

# 745
  • Мнения: 7 154
Нашите билети до o.Крит струваха 29 евро на човек със закупуване на места.
Полет с Ryanair от Солун.

# 746
  • Мнения: 9 174
 Peace
За тези който обичат да се "дайвВат"
да препоръчам о.Йос на Цикладите 3Между Наксос и Санторини над 20 плажа , барове и дискотеки няма вятър!
Скрит текст:

https://www.instagram.com/p/BXFYmbshQZ_/?utm_source=ig_embed

# 747
  • Мнения: 11 077
Над 50 са плажовете, мога да предложа истински снимки от миналата година, не крадени, както пише на горния линк Simple Smile
Наистина някои от тях са сред най-хубавите в Гърция, но и доста вятър се случва да има, дори вълни по 2-3 метра край брега.
Скрит текст:





Казва се Иос с ударение на И, не Йос.

Последна редакция: сб, 30 мар 2019, 12:40 от Параход

# 748
  • Мнения: 805
Здравейте.
След като отпадна Пелопонес за тази година, поради ред причини и решихме да го оставим за следващата…се насочихме да търсим за Септември местенце в заден Пелион (на юг от Волос). Били сме на изток – Агиос Йоанис и много ни хареса, миналата година бяхме в северна Евия, също ни допанда…та търсим нещо подобно, като основните ни изисквания са селцето/градчето да има нещо като крайбрежна улица/алея за вечерни разходки и в близост – до 30 мин с кола да има прилични плажове – не държим (дори по-добре да не са) на урбанизирани или шумни плажове.
Гледахме Калан ера, Афисос и Хорто – кое бихте препоръчали съобразно изискванията по-горе? Калан ера ми се струва подходящо, в близост видях че се намира Boufa beach, който поне на снимки изглежда не лош. Афисос, плажа му също изглежда пясъчен и приятен? Хорто ми се видя доста малко селце, поне на снимки, но на около 30 мин може да се стигне до Микро за плаж…..

Предварително много благодаря за мненията.

# 749
  • Мнения: 92
salex_n2,

Кала Нера отговаря на изискванията за сравнително оживено място, крайбрежна уличка и няколко нелоши плажа в околността. Предимството е, че е близо до Волос и до някои атракции на полуострова - влакчето например. Недостатък е, че е сръбско говоряща зона, поне такива са ми впечатленията от преди две - три години.
Афисос също е приятно, даже ми се струва малко по - "гръцко" от Кала Нера. Плажът на края на селцето не е нищо особенно, както и въпросния Boufa Beach, но на юг посока Лефокастро има няколко добри плажа, съвсем спокойни дори и през топ сезона.
Милина ми се струва по-добрия избор от Хорто, малко по-оживен и с крайбрежна уличка. От Милина надолу имате достъп до поредица добри плажове по западното крайбрежие, до носа на полуострова и до някои плажове на югоизток - Микро например. Пътищата са бавни и се пътува по-дълго време.

Въпрос на избор - дали предпочитате да сте по - в северната част на Пелион (Кала Н., Афисос), или да слезете на юг - Милина.  

Щом сте били в Аг. Йоанис и Сев. Евия, Западен Пелион ще ви допадне също. Плажовете не са толкова живописни като тези по източния бряг, но имат голямото предимство да са (почти) винаги със спокойна вода.  

Последна редакция: пт, 05 апр 2019, 10:23 от !JOOP

Общи условия

Активация на акаунт