На море в Гърция 2019 - I

  • 78 211
  • 760
  •   1
Отговори
# 360
  • Мнения: 92
Цитат
Искам да попитам има ли плажове около района на Солун

"Около Солун" няма добри плажове. Първите такива са на около 45 км. южно от Солун, около Н. Каликратия и Н. Ираклея. На Гугъл Мапс са показани всички бийч барове в района, м/у тях има достатъчно големи свободни зони, ако не ви допада шумотевицата. Най-добре е да отидете до Н. Каликратеа и след това на север, има крайбрежен път, избирате си плаж (бар) и забождате чадър (фрапе). 

# 361
  • София
  • Мнения: 11 987
Цитат
Искам да попитам има ли плажове около района на Солун

"Около Солун" няма добри плажове. Първите такива са на около 45 км. южно от Солун, около Н. Каликратия и Н. Ираклея. На Гугъл Мапс са показани всички бийч барове в района, м/у тях има достатъчно големи свободни зони, ако не ви допада шумотевицата. Най-добре е да отидете до Н. Каликратеа и след това на север, има крайбрежен път, избирате си плаж (бар) и забождате чадър (фрапе). 

Ако се търси плаж с бийч бар, каквито аз не понасям, може и да е така. Но ИМА добри плажове и по-близо до Солун.

# 362
  • Мнения: 18 442
Аз откога разправям да уточняват питащите какво е хубав плаж. Защото за мен също плаж с бийч бар, особено в Сев.Гърция, ми е някъде на дъното в класацията за добър плаж.

# 363
  • София
  • Мнения: 15 219
Искам да попитам тези мами които са обикаляли много по крайбрежието на Северна Гърция - Александруполис, Фанари или Аспровалта, кое бихте предпочели за почивка? Кой плаж бихте препоръчали в този район? Благодаря.

Около Александруполис не съм била.
Района Аспровалта - Ставрос съм извадила от списъка с места за почивка заради камъните в морето.
Фанари е малко градче, има и 2 градски плажа, които не са нищо особено. Но извън него, на изток има огромен, пясъчен, плитък, чудесен плаж, до който се стига с кола за 2-3 минути. С голям паркинг, бийч барове и достатъчно голяма свободна зона. През уикендите напливът на нашенци е потресаващ. Но през седмицата е сравнително спокойно.

Последна редакция: чт, 14 фев 2019, 11:53 от Vivi

# 364
  • София
  • Мнения: 11 987
Около Александруполис има добри плажове, но е пълно с чалми и шалвари.
Около Фанари също ги има.

За мен не са приятна гледка.
Извинявам се, ако неволно обиждам някого. Не ми пречи религията им, а свинщината, която оставят след себе си.
В тази част на Гърция дори селата са грозни.

Хубавото е, че в делнични дни обичайно ги няма, но в събота се изсипват на плажа и остават там до неделя вечерта.
Виждала съм ги как си хвърлят торбите с боклук, които си носят от вкъщи, в езерото с фламинго.
Едни опънаха персийски килим на плажа.

# 365
  • Мнения: 11 079
Ако се търси плаж с бийч бар, каквито аз не понасям, може и да е така. Но ИМА добри плажове и по-близо до Солун.
Ще е по-полезно, ако напишеш кои са Simple Smile

# 366
  • София
  • Мнения: 11 987
Ако се търси плаж с бийч бар, каквито аз не понасям, може и да е така. Но ИМА добри плажове и по-близо до Солун.
Ще е по-полезно, ако напишеш кои са Simple Smile



На прима виста се сещам за района на Епаноми.

# 367
  • Мнения: 11 079
Там става, да, след носа обаче. Откъм Солун всички плажове са трагедия според мен. Много ми се искаше да има приличен на по-малко от 100 км от Солун, ама - те на.
Бийч-барът на Сахара не е за хора със слаби сърца и склонност към усамотение. Чадърите с шезлонги са 800 (номерирани са, а дъщеря ми ги брои Simple Smile), доста интимно нагъчкани. На съседните не е много по-различно.
Обаче ивицата е дълга и широка, има и доста свободна зона в посока към Неа Ираклия. Ето от нея (през пик сезона не изглежда точно така)



И за феновете на Ситония около Никити една лоша новина, плажът Ай Янис замина. Тази зима се строи огромен билдинг с огромен кулокран. Чух да се споменава нещо за руски инвеститори, не знам доколко отговаря на истината.

Последна редакция: чт, 14 фев 2019, 13:18 от Параход

# 368
  • Мнения: X
Плажовете и на Созополи, и на Флогита/Неа Плагия, та дори Дионисиу са си чудесни и са под 50 км. от Солун дори. А между тях има безброй ненаименовани плажове, вървейки по крайбрежния път. Чисто дива и недокосната ивица дори на Ситония почти няма вече. Колкото по в страни от населено място, толково по-кротко. Редовно отскачаме в района за бърз уикенд и нямаме оплаквания. На почивка не бих отишла, защото има още безброй по-впечатляващи места.

# 369
  • sofia
  • Мнения: 58
Да попитам отново за плажа на Метаморфози - пясък ли е или камъни, има ли оси? Моля за инфо, ходилите там.

# 370
  • Мнения: 11 079
Dobra jena,
сори, нямам опит с този плаж, дано някой ходил да се включи. От малкото, което знам за него, е средна хубост. Ако не ви допадне, само на 7-8 км оттам почват суперплажове.
Осите са сезонно явление в Гърция и не са всяка година (зависи от температура, влажност и т.н. през конкретното лято), така че е трудно да се каже ще има ли.

# 371
  • Пловдив
  • Мнения: 3 624
Аз попитах за района около Солун. Ние сме малко особени туристи -не се задържаме много на едно място .Обичаме до обяд да сме на плаж и после да обикаляме района-съседни  градове,забележителности и тн. Плажовете, които не харесваме са точно биич баровете-това го има  и на Слънчев бряг.Искаме да е по спокойно ,но да не са камъни все пак.Насочили сме се в района на тризъбеца ,защото не е далеч от Пловдив и с кола е лесно и бързо.

# 372
  • София
  • Мнения: 1 687
Малко ще ви отведа в по-южна посока, всъщност до най-южната точка на Гърция, а и на цяла Европа (оказа се, че това е най-обикновен …………., бетониран на скала). Който, като мен, е на вълна Крит, може би ще хареса филмчето за Гавдос от поредицата Happy Traveller на Евтихис Блецас https://www.youtube.com/watch?v=OjtDeCCLsbY. Страхотни гледки, достави ми голямо удоволствие и лятно настроение. Епизодът е качен миналата пролет, но аз явно съм го пропуснала. И сега попаднах на него точно навреме.

Умишлено съм оставила горе точки, за да може и други да се изненадат, подобно на мен Sunglasses.
Приятно гледане!

# 373
  • Мнения: 11 079
Ах, много благодаря! Не го знаех този Евтихи, ще гледам сега и другите му филми за Гърция Simple Smile

# 374
  • София
  • Мнения: 1 687
Аз го открих преди около 2 години и бях писала в темата, но явно си го пропуснала. Много ми харесва - винаги е усмихнат, а филмчетата са интересни и полезни. И благодарение на тях изкарвам зимата. Даже напреднах с гръцкия покрай него. Но не всички епизоди са толкова добри, някои са малко скучни. Видеото за Икария обаче е много добро и има субтитри на английски.     Евтихис е от Солун и е голяма звезда в Гърция.

Общи условия

Активация на акаунт