На море в Гърция 2019 - I

  • 78 016
  • 760
  •   1
Отговори
# 435
  • София
  • Мнения: 1 976
С кола няма да имате никакви грижи да обиколите де що има таверна и плаж. А в района - има много. Hands V

И ще трябва шофьорите да се жертват баш в Гърция да не пият узо...Sad

# 436
  • софия
  • Мнения: 25 203
Защо да се жертват? Ние не ходим всяка вечер по таверни. Писва. Понякога ти се иска да седнеш ей така просто, на тиферич, на спокойствие. Тази вила с този прекрасен двор и огромен балкон се е убила за спокойни вечери с узаки и други простички глезотии. Особено ако си и с деца. Но всеки знае себе си.

# 437
  • Мнения: 221
Защо да се жертват? Ние не ходим всяка вечер по таверни. Писва.
А пък на нас не ни писна, дори напротив, не ни стигна 😃 Зависи и почивката колко дни ще е, все пак.
Но Ситония е красива и си заслужава усамотението сред природата и.

# 438
  • Мнения: 10 968
Едва ли ще кажа някаква голяма тайна, че на Ситония по-хубавите таверни са във вътрешността на полуострова Simple Smile на плажа си е комерс. Така че все се прави някакъв компромис.

# 439
  • София
  • Мнения: 1 976
Защо да се жертват? Ние не ходим всяка вечер по таверни. Писва. Понякога ти се иска да седнеш ей така просто, на тиферич, на спокойствие. Тази вила с този прекрасен двор и огромен балкон се е убила за спокойни вечери с узаки и други простички глезотии. Особено ако си и с деца. Но всеки знае себе си.

Да,сама го казахте,всеки сам си преценява и разбира почивката по различен начин.
Ние ще сме в Гърция само за седмица,време в което искам да се насладя на гръцката традиционна кухня,която обожавам,да не готвя,било то и скара и салата и да не мия чинии.винаги си правим и по една две вечери край барбекюто печейки морски дарове,но в останалите вечери обичаме да се разходим покрай морето и да хапнем в някоя таверна.
И да жертва ще е да си в Гърция с компания,но да не пиеш,защото трябва да си шофьор,лятна вечер на въздух е идеална за бира,узо,ципуро или на който каквото душа му иска,а не да се съобразява,че трябва после да шофира.

# 440
  • Мнения: 10 968
Това обект на спор може ли да е изобщо? Има някои и на АИ ходят, точно за да не шофират и да не мърдат никъде по време на почивката си. Колкото хора, толкова и предпочитания.


Художествено-репортажна фотография от Гърция през 50-те години, Робърт Маккейб
https://www.yatzer.com/robert-mccabe

# 441
  • Мнения: 9 122
Скрит текст:
трия и отивам в ъгъла да се срамувам Embarassed Embarassed Embarassed
Сега ме хвърлиха в размисъл с тази статия?! newsm78
Ако ...какво?

Последна редакция: вт, 19 фев 2019, 14:46 от pinko

# 442
  • София
  • Мнения: 4 397
Здравейте имам едно питане за колела. Правим си планове за априлската ваканция на децата , да посетим Гърция , но те искат да си вземат колелата . Може ли да ми кажете ако знаете , как можем да ги вземем. Имаме багажник който се слага на тавана на колата , но не знам дали може така. Или трябва да търсим стойка за багажника и изобщо какъв им е закона за превозване на колела  newsm78

# 443
  • София
  • Мнения: 11 945
Здравейте имам едно питане за колела. Правим си планове за априлската ваканция на децата , да посетим Гърция , но те искат да си вземат колелата . Може ли да ми кажете ако знаете , как можем да ги вземем. Имаме багажник който се слага на тавана на колата , но не знам дали може така. Или трябва да търсим стойка за багажника и изобщо какъв им е закона за превозване на колела  newsm78

Може да са на тавана, може и на стойка на задния капак.
Ако са отзад, трябва да се вижда номера на автомобила.
Ако са на покрива, не знам как ще ви таксуват на магистралите.

# 444
  • Мнения: 48
Здравейте, отново! Ние сме двамата без шофьорски книжки Smile
Подбрахме няколко места и искам да събера повече мнения за тях. Избрали сме да има транспорт, хотел близо до плажа,  ресторанти и няколко магазина в града ей така ако ни се доходи. Кое според вас е добро съотношение цена-качество (знам, че всичко е субективно, но всяко мнение е добре дошло) Flowers Rose

1) Катерини - като не знам на кой плаж е най-добре
2) Кавала
3) Керамоти
4) Аспровалта

# 445
  • Мнения: 1 177
Кавала - красив и древен град. Останалите са, като Китен преди 20 години-лично мнение Simple Smile

# 446
  • Мнения: 5 776
Скрит текст:
Здравейте имам едно питане за колела. Правим си планове за априлската ваканция на децата , да посетим Гърция , но те искат да си вземат колелата . Може ли да ми кажете ако знаете , как можем да ги вземем. Имаме багажник който се слага на тавана на колата , но не знам дали може така. Или трябва да търсим стойка за багажника и изобщо какъв им е закона за превозване на колела  newsm78
Може да са на тавана, може и на стойка на задния капак.
Ако са отзад, трябва да се вижда номера на автомобила.[/spoiler]
Ако са на покрива, не знам как ще ви таксуват на магистралите.

Ако колелата са на покрива и се минава през гишетата, няма проблем с таксуването, цената си остава същата. Аз съм с чип и ни предупредиха, че ако имаме такава ситуация да го деактивирам и да минавам само с плащане в брой през гишета. Но аз лично не съм видяла много подходящи места за каране на колела, освен някой остров от рода на Спецес, където уличките са толкова тесни, че коли не могат да се движат по тях. Та проучете първо мястото на което отивате дали има такива условия, за да не ги носите напразно.

# 447
  • Мнения: 3 774
Вихър,
при така поставен въпроса, Паралия Катерини.

# 448
  • Мнения: 201
Освем плажа Кариди във Вурвуру има ли друг организиран плаж с чадъри и шезлонги?

# 449
  • някъде ... тук ...
  • Мнения: 8 150
Ние носихме колелета на багажник отзад в Евия. Тъй като бяхме на около 2 км от Ореи, бяха много полезни. А и децата си откараха, но са големи и колелетата са и за възрастни.

Общи условия

Активация на акаунт