На море в Гърция 2019 - I

  • 78 256
  • 760
  •   1
Отговори
# 450
  • Sofia
  • Мнения: 1 183
Здравейте, отново! Ние сме двамата без шофьорски книжки Smile
Подбрахме няколко места и искам да събера повече мнения за тях. Избрали сме да има транспорт, хотел близо до плажа,  ресторанти и няколко магазина в града ей така ако ни се доходи. Кое според вас е добро съотношение цена-качество (знам, че всичко е субективно, но всяко мнение е добре дошло) Flowers Rose

1) Катерини - като не знам на кой плаж е най-добре
2) Кавала
3) Керамоти
4) Аспровалта
Аз лично не бих избрала нито едно от тези. Може компромис за Катерини, но всичките са ми прекалено туристически и  ...абе все едно на нашето море.

# 451
  • Sofia
  • Мнения: 1 183
Освем плажа Кариди във Вурвуру има ли друг организиран плаж с чадъри и шезлонги?
[/quote
Кариди, поне допреди 2 години не беше организиран. Организиран и хубав плаж до Вурвуру е Лагониси, Тесни Амуда има и още. Ние предпочитаме неорганизираните Simple Smile

# 452
  • Мнения: 468
Здравейте, отново! Ние сме двамата без шофьорски книжки Smile
Подбрахме няколко места и искам да събера повече мнения за тях. Избрали сме да има транспорт, хотел близо до плажа,  ресторанти и няколко магазина в града ей така ако ни се доходи. Кое според вас е добро съотношение цена-качество (знам, че всичко е субективно, но всяко мнение е добре дошло) Flowers Rose

1) Катерини - като не знам на кой плаж е най-добре
2) Кавала
3) Керамоти
4) Аспровалта
Не бих избрала нито едно от тези, включително Кавала. Не е  най- доброто място за плажна почивка.
Организирани екскурзии ли гледате или ще пътувате сами с автобус?

# 453
  • Мнения: 48
Скрит текст:
Не бих избрала нито едно от тези, включително Кавала. Не е  най- доброто място за плажна почивка.
Организирани екскурзии ли гледате или ще пътувате сами с автобус?

Сами ще пътуваме като имаме 2 варианта - с автобус (от Велико Търново, София или някой южен град или с полет Лондон-Солун и от там с друг транспорт).
Разбирам, че навярно не са най-добрите, но искаме да е близо до България или Солун за да не пътуваме повече от наложителното, защото не сме с кола и е много неудобно. Както и да има заведения и 1 магазин поне, а не да е мъртвило. Затова се насочих главно към тези, иначе съм чела добри отзиви за Ситония, Лефкада, Крит, Родос ,но са далечни.
Ако имате други по- удачни предложения споделете Simple Smile

# 454
  • София
  • Мнения: 4 397
Благодаря много , ще се качват на тавана значи  Peace

# 455
  • Мнения: 7 159
Благодаря емонаем!
Явно друга тема съм гледала, защото първи пост в нея беше без линкове и снимки.

Последна редакция: ср, 20 фев 2019, 11:09 от Фран

# 456
  • Мнения: 1 230
Може ли да ме насочите към тема или мнение как се стига до Метеора?
Ето тема за Метеора https://www.bg-mamma.com/?topic=854885

# 457
  • Мнения: 3 832
Здравейте, отново! Ние сме двамата без шофьорски книжки Smile

Сетих се за едно подходящо място за теб, сега се задълбочих в питането ти и видях, че можеш и със самолет до Солун.

Неа Каликратия, автобусите на KTEL-Halkidiki  са доста на ден, началната спирка е близо до летището, но не знам, как се стига, евентуално такси.  Както гледам разписанието, и за Касандра, и за Ситония автобусите спират там, което означава, че с автобус можеш  до двата ръкава да стигнеш.
http://www.ktel-chalkidikis.gr/index.php?act=viewCat&catId=1029
Оживено градче, с добри транспортни връзки, плаж като на Китен от едно време, да, но като мръднеш настрани има и празни заливчета, на север е един известен плаж - Сахара, не знам дали има транспорт, може би такси.
Сещам се и за едно подходящо настаняване за теб, но ще порверя, дали съм запазила координатите и ще ти пиша на ЛС.
Обаче, едно голямо ОБАЧЕ Smile, ти пътуваш от Лондон, това означава, че поне до 10-тина основни гръцки острова имаш директен транспорт, а гръцките острови през сезона имат много добри транспортни услуги, можеш да разгледаш остров и с градски транспорт.

# 458
  • Мнения: 11 094
ти пътуваш от Лондон, това означава, че поне до 10-тина основни гръцки острова имаш директен транспорт, а гръцките острови през сезона имат много добри транспортни услуги, можеш да разгледаш остров и с градски транспорт.
Да, при наличието на този вариант, не знам защо се забиваш в Катерини Simple Smile От големите острови като Крит и Родос обаче нищо няма да видиш без кола.
Виж например за директни полети от Лондон до Скиатос, има и пакети с настаняване. Ще ти обясним за острова, той е много малък (13 км) и само с една автобусна линия по основното шосе, която е добре организирана. 
 
Друг е въпросът, че веднъж съм се прибирала от Скиатос до България сама с обществен транспорт, значи може Simple Smile Но със самолет е по-лесно все пак.

# 459
  • Мнения: 3 832
За Крит, да, но за Родос не съм съгласна! Била съм, видяла съм на място, как туристи масово се придвижваха с автобусите.

# 460
  • Мнения: 11 094
Те и на Крит се придвижват масово с автобуси. И до Балос, и до Елафониси има как да се отиде организирано без кола. Автобусите на паркинга си ги виждала сигурно. Но това не значи, че нещо виждат от острова Simple Smile

Па и дали им се занимава, на болшинството туристи и на авторката на питането, да изминават големи разстояния с рейс през почивката си, или ще си стоят около хотела, е един съвсем отделен въпрос. Това най-вече визирам под "нищо няма да видите".

# 461
  • Мнения: 5 776
То ако не им се обикаля, няма нужда и да опознават цял остров. Родос например, около района на стария град е супер, заведения, магазини, плажове, всичко си има. Че и до Мармарис може да отскочиш с корабчетата, които сноват постоянно.

# 462
  • София
  • Мнения: 1 948
Спор няма, че ще им е в пъти по-интересно да отидат на някой остров директно от Лондон. Те са млади хора. За тях е по-добре да са на по-оживено и забавно място. В Аспровалта и Катерини ще умрат от скука.
От Родос може да се отде на дей трип до съседните Сими и Халки. От Скиатос също има корабчета и фериботи до съседните о-ви Скопелос и Алонисос, обиколки на острова и т.н. Биха могли да отидат  и до Миконос, който е парти остров, но доста скъп. Или до Корфу, от където също има доста трипове до съседните Паксос и Антипаксос.

# 463
  • София
  • Мнения: 6 035
Тази Вила Миленита дето пуснахте линк по-назад да не е собственост на българи? Писах иум на анлийски, те ми отговориха на чист български Simple Smile. Много ми хареса самата вила, само не ми хареса, че с кола трябва да се ходи на плажа, ММ не е фен на такива упражнения. Е, 1-2 пъти за цялата почивка ходим с кола до някой по-далечен плаж, но предпочитаме плажа да ни е близо на 5-10 мин, и да се прибираме на обяд да почиваме и после пак.

# 464
  • Мнения: 11 094
Нищо чудно да е. Много българи накупиха ваканционни имоти в близка Гърция - както за лично ползване, така и за отдаване на туристи. Щом са ти отговорили на български, явно е такъв случаят Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт