Към НОЕМВРИ с ритничета - чакаме момчета и момичета!!!

  • 13 854
  • 278
  •   1
Отговори
# 60
  • София
  • Мнения: 1 047
Ей, Мишенце, колко много близнаци, а и тризначки- да са много здрави и щастливи и родителите им и те, че никак не им е лесно сигурно... ама няма начин да не е забавно  newsm19 . Разчитам много на лекаря си и ще приема решетието й каквото и да е то - все пак това е нейната специалност. Дано всички попаднем на добри лекари и те да ни препоръчат най-доброто решение за всяка.

# 61
  • Ботевград
  • Мнения: 2 289
А ние бебеправихме  Flutter на Свети Валентин, изпихме много червено винце и ни паднаха задръжките ....
И след това още 2 пъти бебеправихме, незнаем кога е станало бебчето, но е факт и ни радва много!   bouquet
Относно раждането, не мога да се включа в дескусията, аз не съм раждала и не знам за какво става дума, но се надявам лекарите ми да вземат правилно решение и да защитят нашето здраве със бебка!
Искам само всичко да мине нормално и без усложнения, а и по най-добрият начин за всички нас!
  bouquet
Приятен week - end!
Целувки на бебчовците и бебките!  baby_neutral

# 62
  • Мнения: 255
Tali 1,и нашия бебо станал преди ските... Просто беше голяма организация по пътуването, преди това да си свърша работата... шоуто първия ден - падах постоянно (само аз, никой друг скиор), носенето на ските до пистата, пътуване 40 часа с автобус в двете посоки .. абе как изобщо се е задържало това бебе.  Simple Smile Опа, всъщност бяха две, но едното спря да расте около 8-9 седмица, и се резорбира. Така че - близнаци следващия път.

# 63
  • Мнения: 255
и аз за раждането....  не че имам опит точно с секцио, но има операция за киста на яйчник, което е подобно (без разрязване на матката). станах на следващия ден, тоест седнах, че ми причерня, прилоша  и т.н. Добре че майка ми е мед.сестра, стоеше в болницата по цял ден, и ме разхождаше (за да няма сраствания и за по-бързо възстановяване).  Доста боли разреза.. гладуването ми тежеше... изхождането ми тежеше... Не съм особено кекава, дори съмс си доста активен човек, не съм се лигавила "боли ме".. но си беше неприятно време, не можеш дори да се изхилиш като хората.
На 14 ден вече можеш да ходя и стоя права , ама без да прекалявам; на 35 бях на работа (първата седмица много ми тежеше да стоя по 8 ч. седнала), на 60 ден се върнах на тренировки... тоест оправих се... ама мисля че след нормално раждане ще съм в час по-бързо.
Последно.. утре тръгваме на разходки из южна България... надявам се да съм добре, и да се порадваме на красотите из Родопи и Пирин.

# 64
  • Мнения: 393
Мише, Тали и Точка .. благодаря много за вниманието!   bouquet
Аз вече се изходих, без свещичка. Последвах съвета на Карил с газираното, но прибавах кафенце + 2, 3 цигарки (не ме бийте  Embarassed). Вече съм си удома и искрено се надявам вече да не се стига да подобно положение!  Sad

Нека и аз да се изкажа, относно възможните раждания. Наскоро срещнах една съседка, която е раждала преди 5 месеца. Има 4 деца, 3, от който е родила нормално, последното е било секцио. Горещо ми го препоръча и каза, че ако е толкова леко и лесно всеки път, може да роди още 100 пъти. Колкото и да ме успокои тази безболезнена възможност, дори за миг досега не съм се поколебала в избора си - да родя детето си по естествен начин. Е, доста разчитам на епидуралната упойка. Ако майката няма някакви проблеми, които налагат секциото, съм твърдо ПРОТИВ него.

Ние също не сме правили бебе. Никога няма да забравя деня, в който ми съобщиха голямата новина. Бях толкова объркана, уплашена, с чувство, че животът ми се преобръща за секунда и поемам по някакъв неизвестен за мен път. Таткото се беше изнервил доста, дори съществуваше възможност да правя аборт, но накрая решихме да го задържим, колкото и да се притеснявахме за финансовата и материалната страна. Сега съм щастлива, че направихме този избор, не бих могла да си представя живота по друг начин, освен с коремчето, което имам сега!  Heart Eyes

Много се разписах.  Embarassed

# 65
  • София
  • Мнения: 38
Здравейте момчета!
Пък аз днес доста се изплаших. От сутринта в работата като ме захванаха едни контракции - ужас! Колегите ме закара в Шейново на преглед (евала на тия хора! не ме оставиха сама да се закарам!) и д-р Ковачева ме прегледа доста обстойно. Според нея всичко е наред, но трябва почивка, лежане и ми изписа лекарства - Но-шпа и Магнерич (май така се казваше), ама аз нали съм си бъзла и като се прибрах си поплаках ... Ако на мен ми имаше нещо - не ме интересува, ама за бебчо - хора "убвам". Та така - днес съкратих работния ден. А колко много работа имам ... А най-лошото е, че никой друг не може да работи това, което аз правя - чакам човек за да го обуча, но чак през Август. Абе пълна откачалщина. Според мен се претоварих и за това стана така. Ох, стискайте палци да отминат и всичко да си наред! Praynig
Е, казах си болката, ама ... още ми е притеснено ... Cry

# 66
  • Мнения: 1 000
Здравейте мили бъдещи майчета,
Организираме протест за увеличение на МАЙЧИНСТВОТО и ДЕТСКИТЕ НАДБАВКИ
Присъединете се към нас в опита ни да променим живота на децата
Повече информация за градовете,протеста и исканията тук:
http://www.visx-develop.info/first_july/protest.html
http://www.visx-develop.info/first_july/
Ако не можете да присъствате лично, а искате да ни подкрепите, може да качите ваша снимка на линка горе.
Ако искате да изкажете мнение :
Нова тема: http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=108840.0
Предпоследна тема: http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=106880.0

Анкета : http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=108859.0

Ако искате да се поразходите по жълтите павета в София
Надали ще имате друга такава възможност
Заповядайте на 01.07.2006г. в 10:00 на Фонтана на Президентството
Да се запознаем и да се поразходим заедно

# 67
  • Sofia
  • Мнения: 71
Цвети,благодаря за щьркелчето.
iveto75,не се притеснявай за бебчето-всичко ще бьде наред.Пий лекарствата и почивай повече.

# 68
  • Мнения: 3 034
Иве, спокойно, не се тревожи, всичко ще се оправи  Peace

За протеста, аз съм на линия, добре, че сватбата, на която ще ходим е вечерта, така ще "огрея" на всякъде... Wink

# 69
  • София
  • Мнения: 2 440
Току-що си направим изчисленията по метода на инките. Излиза момче с пишле Laughing

# 70
  • София
  • Мнения: 2 440
Точка при мен бебко се получи за 2 месеца. Омъжена съм от 7 години през които с мъжът ми се пазихме - първо да завършим (бяхме студенти), после да започнем работа, после по-добре платена ... и времето мина. След Нова година престанахме да се пазим и на 03.03. забременях. Мислих си, че ще стане трудно, защото ми бяха казали, че имам  поликистозни яйчници, а след това се съмняваха за евентуална киста, но когато март месец отидох на лекар, за да ми потвърдят бременноста се усъмниха за извънматочна...Абе все съмнения, но ей на в корема бебко расте. Да ми е жив и здрав!!! Hug   

# 71
  • Мнения: 2 332
Ние пък изобщо не сме бебе-правили  Laughing  Не ни е ясно изобщо как е станало  newsm78
Като отидох за първи път на лекар генеколожката ме попита дали трудно съм забременяла защото матката ми била обърната. Дори се и "пазехме" и мислехме че ни е рано. По мои сметки бебо е станал точно в дните преди да заминем на ски. Колко се друсах и въргалях по тези писти /учих се да карам/  Shocked така яко се е било захванало милото! Според мен - Божа работа е всичко!
При нас беше така като забременях с Йоана. Вече бяхме купили карти за Гюлечица, аз - скиор за сефте, и малко преди това разбрах, че съм бременна. Но - бях решила, че ако сега не се кача на ски, няма кога, и - пусках се, падах, всички екстри  Laughing. Бог ме е пазил явно, заедно с бебка.
А и сега не стана планирано, не знам защо, но мисля че така е най-добре...

iveto75 , ще си почиваш повечко, и с хапчетата всичко ще е ок Simple Smile.

За раждането - хайде и аз да си кажа, и аз мисля, че секциото не трябва да се прави по желание, а само и единствено по медицински показания. Все пак природата е измислила откъде трябва да излезе бебето.

Момичета, много благодаря на всички за вниманието и подкрепата - вчера си бях изкарала акъла, защото след 3-4 повръщания Йоана наистина имаше силно болен вид... А не е като да не е боледувала преди това. От днес следобед и температура няма, днес не е повръщала, мисля, че го преборихме този вирус, но за всеки случай ще е на диета и утре, а може и вдругиден.

..Да, ама 3D-то и д-р Димитрова от МЦ "Фемина" казаха момче Simple Smile
Значи с теб сме ходили на едно и също място на фетална Simple Smile. Ти ще ходиш ли на кардиолог там? Аз си записах час за 04.07.

Ще ходя на кардиолог пак във "Фемина" при  д-р Любомир Спасов на 13-ти юли. Ти при него ли ще бъдеш? Кажи как е минал твоят час после!
Да - и аз съм при него. Ще разкажа, разбира се! А и при него ли прегледа е 40 лв - знаеш ли?

   ..Аз чакам да ми кажеш като получиш диска, за да се видим и да направим размяната! После като нося дисковете на другите момичета ще се видим на "по кафе"  Mr. Green!
  ...
  Аз да ви се оплача, от няколко дни пак имам доста контракции и за това рядко влизам в нета!
 ...
 
Веднага ще ти кажа като го получа Simple Smile. А болезнени ли са контракциите ти? Май трябва повечко да си почиваш при това положение  Hug.
Стискам палци да си намериш хубава рокля - за съжаление не мога да ти помогна с координати на подходящи магазини Sad.

Приятна събота и неделя - и само приятни изненади на всички!  bouquet

Последна редакция: сб, 24 юни 2006, 10:36 от Роси74

# 72
  • Мнения: 258
     Здравейте,майчета!Да си кажа и аз,и двата пъти забременях от първия път,в който не се пазих,и двата пъти планирано,с предшестващо отказване от алкохол,цигари,фолиева киселина и за мен и за тати,с профилактичен преглед при гинеколог,кардиолог и стоматолог.Да,знам,доста планово,но при мен може би е професионална деформация.Така че подготовката ми е от Коледа,а в края на февруари изпратихме Влади/синът ми/ на ски с родителите ми и се захванахме с бебеправенето.Мамите с големи деца ме разбират колко е хубаво да си осигуриш и този комфорт.
    Няма да разказвам историята ми с раждането на първото дете/ужасна е/,а пък нали ще сме доволни,усмихнати и щастливи,тръпнещи в очакване мами.Само ще кажа,че съм била в предродилна зала 12 часа до получаване на пълно разкритие,с всичките родилни болки,и с последваща невъзможност детето да излезе от тазовия отвор,наложи ми се спешно секцио,за да спасят живота и на двамата.СЕКЦИОТО БЕШЕ ЕДИНСТВЕНИЯ ВЪЗМОЖЕН НАЧИН.Въпреки това аз продължавам да съм против,защото всичко,което описво Grig,важеше и за мен плюс още много неща,които смятам да спестя.
    Лекарите в родилно твърдяха,че никога няма да пожелая второ,но ето ме сред вас,с надеждата/колкото и малко вероятна да е/ да родя нормално,да храня нормално и да се чувствам нормално./Щом се впрягам толкова да ви обяснявам,май наистина много държа на вас/.Целувки по коремчетата!

# 73
  • Мнения: 815
ей ме пак- толкова ми трая яда. Наистина се ядосах, но защото просто исках да споделя опита си като вече раждала и преминала по пътя на страховете и колебанията, а ме разбрахте грешно- последната ми цел е да сея раздори. Да кажа, че аз най- малко съм против секциото, когато се налага- но това е друга и дълга история, която не ми се разказва сега

отивам да работя 

# 74
  • София
  • Мнения: 38
Момичета, благодаря ви за успокоението!  bouquet
Относно бебеправенето - продължи близо 10 месеца. По принцип с мъжа ми сме заедно - гаджета - от 14 години. Казваха ми, че ще стане трудно, защото за такъв период организмите привикват един към друг и т.н. Ех, голяма мъка беше! Имаше вечери в които се криех в банята и си поплаквах ... и точно, когато вече мислех, че ще трябва да започнем изследвания, а и изведнъж решихме да се женим - за разнообразие - и сякаш подготовката за сватбата ме разсея ... и просто една сутрин се събудих и реших, че трябва да се тестувам. Не мога да ви опиша каква радост беше - плакала съм с глас! Невероятно беше!
Ау, че много се разписах!  Embarassed

Общи условия

Активация на акаунт