НВ-ВМХ и палео - тема за здравословното хранене, част 127

  • 64 254
  • 742
  •   1
Отговори
# 735
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 382
Когато започнах преди 3 години за първи път, имах една седмица в която ми се виеше свят и не знаех на кой свят съм. Това е кето грип, всеки го минава по различен начин и различно интензивно.

Сега като започнах, имах един замаян ден и един със зверско главоболие.

Моят проблем е , че дали докато спортувам изхвърлям много токсини или кетони, но вони ужасно. Иначе кетото регулира потенето ми, дори лятото се потя само по време на спорт. Но по време на тренировка, едвам сама се изтрайвам, дрехите ги накисвам, пера на висока температура и нищо не помага.

Магнезият не е моето нещо, или не улучих дозата. Пиех го вечер и наистина имах спокоен и дълбок сън, но през деня ме втрисаше от студ (както като много ти се спи) и Май месец ходех с палто  Rolling Eyes
Пия само рибено масло.
Веднъж съм си позволявала "почивен ден" и изядох половин пъпеш, от което ми изтръпнаха ръцете, стана ми лошо, а нямам диабет. На РД на майка ми, след 3 месеца стриктно кето и 1 чаша бяло вино се напих зверски. Повече опити не си правя.

# 736
  • Мнения: 2 054
gold_, вероятно по-бавно превключва/адаптираорганизма ти от горене на глюкоза към горене на кетони (мазнини). Търси си организма ти глюкозата,  а ти като не му я подаваш в обичайното за него количество и няма енергия.
Друго предположение - губиш електролити.  Пробвай чаша/айрян със сол дали няма да оправи положението.
Ако искаш попитай съфорумката savina_33.  Тя така беше доста време в началото на режима,  но тя е с диабет. После знам,  че изчезна тая немощ при нея.

# 737
  • Мнения: 27 475
Мисля, че инсулина ти е висок.
Ако мога да вярвам на изследването, и на мен така ми се струва. По принцип, държа вгх между 30-50 гр, рядко са повече. Кръвната захар (глюкоза ли се водеше) на гладно е ок, гликиран хемоглобин също беше супер, холестерол....този инсулин ме изненада, честно казано. След колко време е удачно да го изследвам пак...?
На мен маслините ми помагат и за причернявания, не само при глад навън. Вкъщи понякога пия вода с малко сол или айрян....или парче месо/режимна храна/ с повечко сол.

# 738
  • Мнения: 2 054
Една наскоро преведена от Шоки статия за витамин А.

http://foodforthoughtbg.blogspot.com/2019/02/blog-post_12.html?m=1

# 739
  • Мнения: 39 296
Мисля, че инсулина ти е висок.
След колко време е удачно да го изследвам пак...?

Не знам.

# 740
  • Мнения: 1 401
Топъл дъжд - може да е от рибеното масло миризмата. Разказвали са ми за човек, който е прекалил с него и е започнало наоколо да мерише много странно, докато не се е усетил, че е от рибено масло.

# 741
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 382
Топъл дъжд - може да е от рибеното масло миризмата. Разказвали са ми за човек, който е прекалил с него и е започнало наоколо да мерише много странно, докато не се е усетил, че е от рибено масло.

Не е от него уви, и преди 3 години като започнах беше така, явно докато изчистя мизерията от себе си, и сега. Започнах да го пия много по-късно, а сега съвсем не пия. Чела съм , а и мъжът ми казва, че и дъхът се променя. Всяко нещо с плюсовете и минусите си.
От два дена правя дълги разходки - времето в Балкана е чудесно и вместо да въртя кростренажора, навъртам едни 10км по баирите, обаче е голям кеф!

# 742
  • Мнения: 2 054
Заповядайте в новата тема:

https://www.bg-mamma.com/?topic=1096039

Общи условия

Активация на акаунт