Борбата с рака - духовното оцеляване и физическото преодоляване - 51

  • 39 702
  • 758
  •   1
Отговори
# 705
  • София
  • Мнения: 2 686
Лейди, къде си се уговорила да е лапароскопски премахването на яйчниците?

На мен ми е излезнала хистологията и епикризата. В 12 отивам да хи взема и пункция да ми направи доктора. Стискайте палци за хистологията! Много се притеснявам

# 706
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 687
Лейди, къде си се уговорила да е лапароскопски премахването на яйчниците?

На мен ми е излезнала хистологията и епикризата. В 12 отивам да хи взема и пункция да ми направи доктора. Стискайте палци за хистологията! Много се притеснявам
Където и първия път - в Медицински комплекс д-р Щерев. Там ми е докторката.
Стискам палци всичко да е ок при теб.

# 707
  • Мнения: 2 344
Тинтири, стискам палци да е възможно най-възпитано "животното" ти. Което вече го няма! Слабееш от шока!
Не знаех, че при РМЖ има симптоми в началото. От кръвните показатели само СУЕто беше 30 при мен, леко завишено, всичко друго в норма. Сега от време навреме се чудя дали да не си пусна сама една кръвна картина, ама всичко плюс биохимия - чернодробни, бъбречни, панкреас и т.н. Не го правя, щото ако нещо не е наред ще изпадна в паника.
Какво по-детайлно проследяване можем да се правим сами?

# 708
  • София
  • Мнения: 2 686
Благодаря, Лейди! И моят доктор е там. Аз края на януари се готвех за Leep конизация, че имам изменения. Но плановете се промениха. Говорих с доктора, че не исках да отлагаме, но той каза да не се притеснявам. Биопсията показва съвсем ранни изменения. Замислям се да действам радикално, но ще видим

# 709
  • София
  • Мнения: 1 272
Добреее 527 непрочетени поста Simple Smile :-* Пак е ви наваксвам. Имам проблем с очите и не мога много време да чета и пиша. На ел устройства що годе добре , но книга не мога изобщо да чета, виждам редовете размазани. Имам си астигматизъм от години и сега рязко се е влошило положението.

Минавам да кажа , че съм добре, доколкото това е възможно... В петък на съм на трета вливка. Миризмата в болницата ме убива. Отнема ми около 10 дни да  се възстановя. Губя всичките си вкусово рецептори. Този път ( след 2-та )ми се гадеше много от сока от цвекло и моркови и изобщо не съм пила. Иначе съм като бабичка с хапчетата.Пия алое вера, маоло, бирена мая, желязо и нони, а в дните след вливката пия зофран и бета блокер за сърцето. Картинка.....само следя да не забравя нещо.
С перуката нещата са плачевни, От Магама още не са я направили , жалко че по късно разбрах за магазина на Графа...... Добре че една позната ми услужи с нейна стара перука, но тя много се заплита на тила и за 30 мин носене става киче, което трябва да се среши, но като съм на вън , няма как стане това.
Все се каня да спортувам , ама не .

# 710
  • Мнения: 3 971
Lagertha, успех в петък 🤗
Дано да минате по-добре този път .

# 711
  • Варна
  • Мнения: 1 685
Добреее 527 непрочетени поста Simple Smile

То тука е така, Лагерта... тука е така... говорилник голям, весела седянка на моменти, отбор оплаквачки в други моменти. Ще ми се по-малко да се пише в подобни теми, но ей туй то... все има кой по нещо да сподели и бройката ни хич не намалява. Затова... горе главите кой с каквото може да се бори, да не се отказва, на други да помага. Врагът е общ, трябва да го пребориме, не бива да се даваме.

# 712
  • Мнения: 89
Лейди, къде си се уговорила да е лапароскопски премахването на яйчниците?

На мен ми е излезнала хистологията и епикризата. В 12 отивам да хи взема и пункция да ми направи доктора. Стискайте палци за хистологията! Много се притеснявам

Успех, и не забравяй че каквото и да излезе ще го преодолееш. Purple Heart

# 713
  • Мнения: X
Тинтири, стиснали сме палците и  чакаме добри новини!

# 714
  • София
  • Мнения: 2 686
Инвазивен лобуларен карцином. 2 см Т-1 (това не знам какво означава). Лимфни възли 1 ниво, извадени 17 бр. В 15 има метастази. Лимфни възли 2ро ниво, извадени 3 бр. Във всички има метастази Sad
В епикризата пише стадий Tis 1-4 N 0-2 MO-1

# 715
  • Мнения: 2 344
Оффф,  не знам за гърда, другите да кажат.  Горе главата! Като, че не не е определен точно стадий. А буква G  има ли някъде?

Последна редакция: пн, 11 фев 2019, 12:22 от unabella

# 716
  • София
  • Мнения: 2 686
Няма буква G никъде

# 717
  • Мнения: 89
Инвазивен лобуларен карцином. 2 см Т-1 (това не знам какво означава). Лимфни възли 1 ниво, извадени 17 бр. В 15 има метастази. Лимфни възли 2ро ниво, извадени 3 бр. Във всички има метастази Sad
В епикризата пише стадий Tis 1-4 N 0-2 MO-1

Тинтири, ето ти един сайт в който се описва стадирането. Води се класификация по ТNM
https://www.rochemd.bg/bg_bg/%D1%82%D0%B5%D1%80%D0%B0%D0%BF%D0%B … %D0%BD%D0%B5.html

Ето още няколко:

http://www.sbaloncology.bg/assets/files/torakanla/TNM7.pdf
https://www.bgmedic.com/tnm-rak

Малко странно е изписан стадия, но той май във всяка болница по различен начин пишат епикризите.

# 718
# 719
  • Мнения: 3 971
Тинтири, дано някоя от другите дами да се включи.
Това което аз разбирам: стадия ти е 1ви, заради размера. Агресивен е и е тръгнал по лимфните възли.
Химията няма да ти се размине, лъчето също. Хормоните -ще чакаме другите резултати.
Ще успееш да се пребориш 🤗 това , че е тръгнал по лимфните възли не значи , че е успял да стигне до някъде.
Ще слушаш лекарите и ще се отчиташ редовно тук 🤗🤗🤗
Аз така правя. Ако на някои съм досадила с постоянното писане - сори...
Даже тук си броях химиите - 1 от 8 мина.....и с нетърпение чаках да напиша 8 от 8 мина 😎 Но като четеш 8 не се шашкай. Обикновенно назначават  от 4 до 6. Тези с 8-те сме с връзки 😎😅



Общи условия

Активация на акаунт