Кой какво сервира вчера?Кой какво ще готви днес?

  • 44 452
  • 746
  •   1
Отговори
# 735
  • Мнения: 4 859
Закуска-принцеси с яйца,сирене и домат,пържени козуначени филийки с топинг карамел,фреш портокал,кафе
Обяд-славянски гювеч със свинско,млечна салата,салата от пържени патладжани с марината от зехтин,чесън,оцет,мед и копър
Вечеря-пилешка кавърма в палачинки,картофи по селски,овчарска салата,бисквитена торта с нишесте ванилия и сладко от череши

# 736
  • София
  • Мнения: 1 408
lady_gothic, моля те, ще споделиш ли колко души приготвят и изяждат тези количества храна?Виждам, че за всеки ден имаш различно меню и то количествено.......и при това си с малко дете! Това да не  е меню за ресторант?

# 737
  • Мнения: 11 965
козунак с мляко кафе/какао, супа от зелении, кюфтета на фурна с топено сирене, останал боб от вчера, салата домати, зелен чесън и магданоз, ананас / пореден/

# 738
  • Мнения: 1 314
Снощи: Гъби с ориз на фурна с пресен лук джоджен и девисил и заливка
стана като фалшива дроб сърма без месо  Heart Eyes
Довечера: огретен с картофи, спанак и заквасена сметана

# 739
  • в кукувиче гнездо
  • Мнения: 3 187
Снощи за вечеря имаше задушени пресни картофки с чесън и копър, таратор и шопска салата. Довечера пилешки парти бутчета с доматен сос на фурна и зелена салата.

# 740
  • Мнения: 478
Парти пилешки бутчета с макарони панделки, гъби с ориз на фурна, шопска салата,крем с чиа, сметана и прясно. Мляко. Днес бисквитена торта, пица омлет и салата сигурно отново в подобно на шопска.

# 741
  • Мнения: 4 859
lady_gothic, моля те, ще споделиш ли колко души приготвят и изяждат тези количества храна?Виждам, че за всеки ден имаш различно меню и то количествено.......и при това си с малко дете! Това да не  е меню за ресторант?

5 човека сме всеки ден и ако дойдат племенниците и свеки,а те често наминават и без предупреждение,ставаме 8.Като постя си правя и отделно ядене,също и понякога за малката,ако не е подходящо или иска друго,или за мъжа,ако не му стигне.Пиша основните неща.Едно и също половинката не яде,а вече и рядко остава,повече хора сме,преди много замразявах.Само вечерта и почивните дни сядаме да ядем двамата по едно време.Иначе храната е в кухнята и  всеки минава,взема за навън или яде,когато може.За количествата понякога идват малко,има случаи-от баница,приготвена вечерта за сутринта,да остане едно парче,при положение,че има и друго или предвидените за закуска току-що направени 2 дози мекици да се излапат,докато аз си вземам душ.
Пари за храна дават всички, с мъжо готвим това,което споделям  в темата.Закуската е почти винаги от мен,както и обяда,когато е на работа и се връща набързо да хапне.Имаме ли гости и за обяда през уикенда сме заедно в кухнята.Вечерята от доста време вече почти я прави той-стига да я измисля и да му напиша или принтирам продукти и рецепти,ако е нещо по-непознато.

Само не разбрах дъщеря ми с какво  пречи,при положение,и че не работя.И за пореден път се чудя кое точно е странното на хора,които имат време, възможности  и явно обичат,да приготвят закуска,обяд и вечеря.Това са трите основни хранения и дали се хапват вкъщи или купуват навън не мисля,че е от значение и повод за сравнение с ресторант.

# 742
  • Мнения: 7 846
Сутринта по изключение закуската беше от мен - принцеси с яйце и сирене за дъщерята, мляко с бисквити за сина.
Вечерята ще е леща на фурна с много пресен чесън; зелена салата, пърленка от тестото, което сега правя в хлебопекарната и десерт измислен от поизсъхналия козунак, залят с нишестен крем ванилия.

# 743
  • Мнения: 1 902
обяд - боб яхния, пиле в палачинка
вечеря - картофена салата, наденици на фурна.

# 744
  • Мнения: 946
Кус кус с масло и сирене, принцеси с кашкавал
Супа с месо от петел, Пица тип почисти хладилника😀
Крем Карамел
За вечеря ще има - Прясно зеле с петел на фурна, таратор и пърленки

# 745
  • в кукувиче гнездо
  • Мнения: 3 187
lady_gothic, моля те, ще споделиш ли колко души приготвят и изяждат тези количества храна?Виждам, че за всеки ден имаш различно меню и то количествено.......и при това си с малко дете! Това да не  е меню за ресторант?

5 човека сме всеки ден и ако дойдат племенниците и свеки,а те често наминават и без предупреждение,ставаме 8.Като постя си правя и отделно ядене,също и понякога за малката,ако не е подходящо или иска друго,или за мъжа,ако не му стигне.Пиша основните неща.Едно и също половинката не яде,а вече и рядко остава,повече хора сме,преди много замразявах.Само вечерта и почивните дни сядаме да ядем двамата по едно време.Иначе храната е в кухнята и  всеки минава,взема за навън или яде,когато може.За количествата понякога идват малко,има случаи-от баница,приготвена вечерта за сутринта,да остане едно парче,при положение,че има и друго или предвидените за закуска току-що направени 2 дози мекици да се излапат,докато аз си вземам душ.
Пари за храна дават всички, с мъжо готвим това,което споделям  в темата.Закуската е почти винаги от мен,както и обяда,когато е на работа и се връща набързо да хапне.Имаме ли гости и за обяда през уикенда сме заедно в кухнята.Вечерята от доста време вече почти я прави той-стига да я измисля и да му напиша или принтирам продукти и рецепти,ако е нещо по-непознато.

Само не разбрах дъщеря ми с какво  пречи,при положение,и че не работя.И за пореден път се чудя кое точно е странното на хора,които имат време, възможности  и явно обичат,да приготвят закуска,обяд и вечеря.Това са трите основни хранения и дали се хапват вкъщи или купуват навън не мисля,че е от значение и повод за сравнение с ресторант.
По-скоро явно става так, защото ти пишеш по-подробно. Няма лошо Wink
Ако и аз напиша с такива подробности какво ядем вкъщи, хората ще останат с впечатление, че се прави меню за ресторант.
Ето пример от уикенда - закуска пържени мекици с домашно сладко от кайсии, мляко с какао, кафе, фреш от портокал.
Обед - агнешка курбан чорба за мен и мъжа ми, а за детето крем супа от картофи и грах с месо. Салата.
Вечеря - зелена салата, патладжанена разядка, дюнери с свински шишчета /суфлаки/, арабски питки с фалафел и сос тахини, домати, червен лук, кисели краставички и пържени картофки. За десерт плодова торта с заквасена сметана, дулсе де лече и ягоди, поднесена в индивидуални купички. Ракия, вино и бира  Heart Eyes

# 746
  • Мнения: 4 859
Заповядайте в новата темичка  Heart Eyes https://www.bg-mamma.com/?topic=1110128.msg38577931&nomobile=1

lechugitka
Скрит текст:
Така е,описвам всичко, и преди съм казвала,че съм 'Мара подробната'. hahahaПравя го и за да е по-ясно и да дава повече идеи (лично на нас ни е най-трудно да измислим какво да се яде).Дано не е прекалено дразнещо.

Общи условия

Активация на акаунт