Късогледство или далекоглество имам?

  • 3 121
  • 8
  •   1
Отговори
  • Мнения: 111
Здравейте! Искам да попитам правилна диагноза ли ми поставят. Цял ден работя на компютър. През последните 6-8 месеца ми се появи проблем със зрението. Когато съм навън или след гледане на компютъра  табелите и знаците по пътищата не ги виждам ясно, а чак като ги доближа. Преди имах добро зрение и ги виждах ясно.
В ТОЗИ СЛУЧАЙ КЪСОГЛЕДСТВО ИЛИ ДАЛЕКОГЛЕДСТВО ИМАМ-?

Три пъти ходих на доктор и ми изписват очила за късогледство  +0,5 .
На всички обяснявах че наблизо виждам идеално, а на далеч размазано. И тримата различни клиника казаха същата диагноза. Най накрая си взех очила и полза никаква. Само дето дадох 100 лв.

# 1
  • Мнения: 920
Това, което обясняваш е късогледство.
А за късогледство се изписват диоптри с минус, не с плюс.

# 2
  • Мнения: 28
Точно така, това е късогледството. Аз също имам тази диагноза.

# 3
  • София
  • Мнения: 4 543
Късогледство е когато не виждаш надалеч, а далекогледите не виждат добре на близо - примерно не могат да четат книга без очила. Твоето определено е късогледство, но сигурна ли си че е плюсов диоптъра?

# 4
  • Мнения: 668
А астигматизъм? Рецепта няма ли? И какво значи "полза никаква"? В клиниката нали сте правили половинчасов тест със специални очила за изписаните диоптри?

# 5
  • Мнения: 111
+0,5 и на двете  очи
 и тримата очни лекари са на това мнение

# 6
  • София
  • Мнения: 4 543
Има нещо сбъркано в тая диагноза или не описваш нещата правилно. Щом не виждаш отдалечените знаци, си късогледа. За късогледство се изписва минусов диоптър. Тези +0,5 може да са ти ги дали да четеш книга, но не и за да виждаш добре по-отдалечени предмети. Имаш ли бележка от прегледа или оня големия лист, в който се описва прегледа и диагнозата? Снимай го и го качи тук да го видим.

# 7
  • Мнения: 37
Не си играй. Това са очи.

# 8
  • Мнения: 609
Може да е т.нар. "лъжливо късогледство". Вследствие на силна зрителна преумора, се получава спазъм на мускула, който отговаря за акомодацията и от това "схващане" (образно казано) на този мускул, очната леща е блокирана в положение за близко фокусиране и това дава фалшиви симптоми на късогледство.
Щом трима лекари независимо един от друг са ви изписали +0,5 (това е далекогледство), може да си ползвате очилата при близка работа и да се надявате, че по този начин очите Ви няма толкова да се натоварват и няма да се получават подобни спазми. И да пробвате да си давате почивки и да прилагате някакви разтоварващи техники за очите (най-елементарното е периодично погледът да се насочва към далечини, зеленини и т.н.).

Общи условия

Активация на акаунт