Парфюмни размисли и страсти - 223

  • 78 009
  • 725
  •   1
Отговори
# 675
  • Мнения: 546
Благодаря ти, Densi! Ще пробвам нещо розесто да взема. Оказа се, че нямам нищо освен среднощната трезорска роза. И по пирамида бг роза в НР поудре, където се заклевам, че изобщо не я усещам.  Ще търся да пробвам от предложенията на Ковачева за рози.

# 676
  • София
  • Мнения: 13 031
Преди малко ми донесоха Сикрет на Расаси. Много приятно и пролетно парфюмче. Свежо, нежно, креместо.
Започнах да разнасям и Роклите. Оправдават моята любов към тях.
Постепенно си връщам вкуса към парфюмите и усещам, че ми се искат пролетни ухания.
Тези дни планирам да ходя на лов. Simple Smile

# 677
  • Germany
  • Мнения: 1 580
Ще чакам да споделите мнения за розата на Ели Сааб, надявам се и на вас да ви допадне толкова, колкото на мен.

Dolce&Gabbana The Only One 2 - Единственият 2 Joy ме разсмива като име, но ми звучи интересно и нямам търпение да пробвам. Флаконът му изглежда много красив. Дано и тук го заредят скоро.

Аз успях да тествам Angel Eau Croisière Mugler. Първо, искам да кажа, че е доста далече от класическия ЕДП, и тези, които не го харесват него може би ще харесат този. Не знам защо е включен към серията на Ангелите, аз по-скоро бих го отнесла към летните лимитки. Чудесен кандидат за лятото, на мен като идея и усещане доста ми напомня Angel Sunessence Edition Bleu Lagon.
Angel Eau Croisière Mugler е много цитрусов и плодов, при мен буквално мирише на швепс от розов грейпфрут още от самото начало. Има едно газирано, щипещо и бълбукащо усещане в него. Скоро се появява и сладко намачкано пюре от манго, което дава повече плътност и сладост. Получило се е нещо като сорбе от манго с грейпфрут. Мюглерското пачули и тук е на линия, доста зелено, разхлаждащо, по-плодово от това, което сме свикнали да усещаме в класическия ЕДП, без нищо камфорово в него. Няма нищо от карамела и сладостта на ЕДП, и трудно бих го класирала изобщо в семейството на Angel, за мен дори е по-близо като концепция до летните парфюми на Ескада, отколкото до Муглер. В развитието си усещам основно въздушно пачули, появяват се леко акватични ноти, нещо като морски бриз, солени пръски и коктейли край морето. Парфюмът е много летен, отпускарски, плодово-коктейлен, и е невероятно траен и излъчващ. Обаче е точно лятна любов, става за един сезон и за разнообразие, може с него, може и без него. Усеща се повече от 24 часа, но е леко монотонен и на някой може да му дойде повече това плодово усещане. Като цяло, доста познат и леко извън модерното за момента. Аз лично не бих го купила, но не е лош парфюм.

Нямам търпение да пробвам и това
Скрит текст:

Парфюм за деня: Rose Oud Jesus Del Pozo Cupid

# 678
  • Мнения: 788
Ще чакам да споделите мнения за розата на Ели Сааб, надявам се и на вас да ви допадне толкова, колкото на мен.

Dolce&Gabbana The Only One 2 - Единственият 2 Joy ме разсмива като име, но ми звучи интересно и нямам търпение да пробвам. Флаконът му изглежда много красив. Дано и тук го заредят скоро.

Аз успях да тествам Angel Eau Croisière Mugler. Първо, искам да кажа, че е доста далече от класическия ЕДП, и тези, които не го харесват него може би ще харесат този. Не знам защо е включен към серията на Ангелите, аз по-скоро бих го отнесла към летните лимитки. Чудесен кандидат за лятото, на мен като идея и усещане доста ми напомня Angel Sunessence Edition Bleu Lagon.
Angel Eau Croisière Mugler е много цитрусов и плодов, при мен буквално мирише на швепс от розов грейпфрут още от самото начало. Има едно газирано, щипещо и бълбукащо усещане в него. Скоро се появява и сладко намачкано пюре от манго, което дава повече плътност и сладост. Получило се е нещо като сорбе от манго с грейпфрут. Мюглерското пачули и тук е на линия, доста зелено, разхлаждащо, по-плодово от това, което сме свикнали да усещаме в класическия ЕДП, без нищо камфорово в него. Няма нищо от карамела и сладостта на ЕДП, и трудно бих го класирала изобщо в семейството на Angel, за мен дори е по-близо като концепция до летните парфюми на Ескада, отколкото до Муглер. В развитието си усещам основно въздушно пачули, появяват се леко акватични ноти, нещо като морски бриз, солени пръски и коктейли край морето. Парфюмът е много летен, отпускарски, плодово-коктейлен, и е невероятно траен и излъчващ. Обаче е точно лятна любов, става за един сезон и за разнообразие, може с него, може и без него. Усеща се повече от 24 часа, но е леко монотонен и на някой може да му дойде повече това плодово усещане. Като цяло, доста познат и леко извън модерното за момента. Аз лично не бих го купила, но не е лош парфюм.

Нямам търпение да пробвам и това
Скрит текст:

Парфюм за деня: Rose Oud Jesus Del Pozo Cupid
The only one 2 ..копие на Gucci guilty absolue PF.Много червени плодове,сладко-къпиново-малиново.Не ми е фаворит😬

# 679
  • Мнения: 546
Някоко думи някой да каже за annick goutal rose absolue?  Ако имате и отзиви за red rose jo Malone и la fille de Berlin на Serge lutens. Много ще се радвам да чуя от вас парфюмни феи!

# 680
  • Мнения: 376
За Jo Malone мога да кажа, че усещам единствено розово масло от мускал Българска Роза. Че и траен. Пробвах го преди няколко дни, втресох се, не можах да го измия, още се препотявам при спомена.

# 681
  • Мнения: 13 243
Влязла ми е муха в главата, че искам парфюм с преобладаващо кафе, ще се радвам на идеи да споделите.

# 682
  • Мнения: 31 128
Влязла ми е муха в главата, че искам парфюм с преобладаващо кафе, ще се радвам на идеи да споделите.
Много са. Най-доброто е Intoxicated By Kilian.
https://www.fragrantica.com/perfume/By-Kilian/Intoxicated-25991.html

# 683
  • The Evergreen State
  • Мнения: 1 147

Dolce&Gabbana The Only One 2 - Единственият 2 Joy ме разсмива като име..


Хаха това наистина е много смешно. Нотите звучат интересно, ако го видя ще го тествам и аз.

Любопитна съм също и за Si Fiori и Mon Paris Floral.

Последна редакция: пн, 18 фев 2019, 04:50 от Athena

# 684
  • Мнения: 788
Допълвам за the only one 2,изненада ме с трайност над 8 часа.

# 685
  • Sofia
  • Мнения: 6 927
И на мен  ми хареса поредния единствен.

# 686
  • Варна
  • Мнения: 4 919
Момичета, къде да търся мостра https://www.fragrantica.com/perfume/Valentino/Valentino-Donna-No … Absolu-46420.html ?
Днес ме привлече мнооого, но нямаха тестер....

# 687
  • Мнения: 2 394
Да се оплача само, розата на Сааб е свършила - евентуално чакат зареждане, ама надали. Lizia да сподели, ако е успяла. Много ми е любопитно нейното мнение, или пък ако някой друг я е взел - да разкаже подробно. От няколко седмици мисля един парфюм и днес си го взех. Може и да сте го обсъждали тук, аз не открих.
https://www.fragrantica.com/perfume/S-T-Dupont/Royal-Amber-43063.html
Страхотен дървесно амбров аромат с неимоверна трайност и на супер добра цена. Преди две седмици в големия студ се усещаше като много богат дървесно - ароматен амбър с едва доловима за мен лека кожа( по принцип не понасям кожа в парфюм), с малко ууд и съвсем лека , едва загатната сладост която се появява в базата. Не съм голям майстор на описанията, но много ми хареса. Червени плодове  и гераниум не усетих, явно само омекотяват композицията. Днес на по - топло се усеща шафран, някакъв лек цвят се появява и сладост с малко плод, която се проявява почти в началото, но ууда се усеща по - слабо. При първата проба донесох блотер и си пръснах на ръката. Блотера и палтото ми ухаеха почти цяла седмица. Като цяло за цената на която го взех е страхотно качествен, богат и топъл аромат с неимоверна трайност. До последно се колебах между него и Noble wood, но на студено вторият, макар да ми се стори много подобен, звучеше по - скоро подходящ за мъж. И двата са унисекс. От серията пробвах и розата с ууд, но не ми допадна - много кожа и всякакви подправки. Стори ми се много груб. Ако някой е пробвал Royal edition, моля да сподели впечатления, че го нямаха за проба.

# 688
  • София
  • Мнения: 3 826
Не знам дали ще получа розата. Втори сайт отмени поръчката ми за нея, сега пробвах да поръчам от трети.

# 689
  • Мнения: 1 429
Не знам дали ще получа розата. Втори сайт отмени поръчката ми за нея, сега пробвах да поръчам от трети.

От кои сайтове си пробвала и не успяваш? Имам идея за четвърти...  newsm78

Общи условия

Активация на акаунт