Кое е нормално и кое не?

  • 15 835
  • 284
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 30 802
В тая тема бих приела препоръки само от хора с мин. 4 собственоръчно изгледани деца. Всичко останало са благи теории.

Да не забравяме, че в САЩ спят в самостоятелни спални от ден първи, ама там положението е Стивън Кинг с чудовища в гардероба, че и цял филм има на Пиксар.

В Япония спят до десетгодишни с родител, обаче се забавляват с демони и чудовища.

За германците пък голотата нищо не е, те са си по душа някакви нудисти.

Всичките ми деца са спали по много години с мен, а между някъде 18 мес. и 3 годинки живяха основно без дрехи в топлите сезони.

Целувките обаче по устата ги избягвам, именно заради вируси и бактерии.

# 31
  • Terra incognita
  • Мнения: 12 258
Между другото сега се сетих, че в една от отчетните теми, в която надничах като беше бебе баткото, разни майчета обсъждаха, че не се преобличат пред бебета-момчета. Леко ненормално ми дойде тогава, но сега виждам, че не съм била права Joy !
😂😂😂😂😂
Ненормално? Кой знае как си изкривила психиката на клетото ти детенце 😂😂😂

# 32
  • Мнения: X
Сиренче, количеството не определя качеството. И за мен е ненормално да се нищят хорските привички, обаче това доставя някакъв невероятен екстаз на много хора. Доказват си колко са в час. Неприемливи са точно свързаните с физическо и вербално насилие + неглижиране неща, другото са глупости.

# 33
  • Мнения: 11 505
Чудно как си целувате мъжете като сте толкова гнусливи Simple Smile, а за децата сепак става въпрос за "цунка по муцунка", а не да им оближете сливиците....

# 34
  • Мнения: 1 121
Между другото сега се сетих, че в една от отчетните теми, в която надничах като беше бебе баткото, разни майчета обсъждаха, че не се преобличат пред бебета-момчета. Леко ненормално ми дойде тогава, но сега виждам, че не съм била права Joy !

Ненормално? Кой знае как си изкривила психиката на клетото ти детенце

А представяш ли си докато го е кърмила? Грешни представи за цял живот му е създала... Mr. Green
Че то като си малък и без това всичко ти изглежда голямо...

# 35
  • Мнения: 7 006
Особено тези дето са кърмени по Крали Марковски тертип.Три години и нагоре..Simple Smile

# 36
  • Мнения: 30 802
Сиренче, количеството не определя качеството.

Не, но количеството деца определя колко сили ще имаш, за да си налагаш и защитаваш стандартите, когато си притисната.

# 37
  • Мнения: X
Сиганките все стандарти гонят, ще ме извиняват..

Моите стандарти и с второто дете не са мръднали. Никой не ми е в къщата и ситуацията. И аз намирам много хора за луди, но не си го меря с тях публично, а само в главата. А който не е спал с детето си, не мога да го мисля...

Последна редакция: ср, 16 яну 2019, 19:45 от Анонимен

# 38
  • Мнения: 30 802
Именно, с повече деца не гониш стандарти, подбираш си битките.

# 39
  • Мнения: 1 001
Аз да питам “нормалните”, вас какво ви касае как ходя у нас, с дрехи или без, къде целувам децата си, къде спят те? Някаква анкета ли се провежда, социологическо проучване ли? Всеки да си гледа в неговото канче. Нали вие сте перфектни, другите какво значение имат. Всеки се държи и възпитава децата си, както прецени, и докъдето му стига акъла. То в Бг всички сме едни моралисти, да умреш. Където сме скокнали, там сме паднали, ами айде.

# 40
  • Мнения: 625
Нищо ненормално не виждам по изброените точки. Вярно, т.2 и т.3 не съм ги правила, но чак пък да не са нормални....
Но съм виждала как на бебе му пада биберона от устата на земята и майката го лапва за да го "почисти" и пак му го дава...Мен от това ме втриса, ама за тази майка явно е нормално. Всеки да си гледа децата както намери за добре, негови са си.

# 41
  • Мнения: 30 802
Аз пък се чудя, след всичките напъни, хигиена, стриктно възпитание на българските майки, как накрая стигнахме до това да сме народ от простаци с отявлени липси на първите седем.

Тия дни се замислих - направих банички, прекрасни, с хубави продукти. Майките от всички предишни поколения биха се гордяли, че са сервирали такава храна на децата си...мен обаче ме гложди фактът, че са с глутен, яйца, краве масло...бе изобщо, много е гадно да си родител-милениъл, стандартите са безумни.

# 42
  • Мнения: 1 001
Не е до стандарти, а до вманиачаване понякога. И да съдържат баничките глутен, яйца, какво от това? Не са ли вкусни, защото са домашно приготвени, с желание? Харесвали им на децата? Това е важното. Всяко залитане в крайностите не е препоръчително. Сякаш прекаления достъп до информация ни прави още по-нерешителни, колебаещи се, особено ако е първо дете. И една тема за захранването може да направо да те хвърли в самоубийствени мисли. Ще му стане ли нещо на средностатистическото дете ако не бъде примерно захранено с безглутенова каша? Съмнявам се. Та, това е валидно според мен за много други аспекти от живота ни.

# 43
  • Мнения: 2 701
За мен не е нормално да си крайно педантичен.
Не е нормално и да съдиш другите хора.

Иначе и аз като Сирен приемам съвети от родители на 4 и повече.деца.

# 44
  • Мнения: 7 776
То, защото в днешно време жените раждат по 4 деца, нали? То едно си е цяло постижение за някои жени. Ако нямам четири деца, а две, не съм майка сякаш и нямам опит. Пък ако тая с 4те ги храни с кисело мляко вместо АМ или кърма, ще й слушам съветите друг път.

Общи условия

Активация на акаунт