Секцио или лазерна терапия

  • 1 818
  • 26
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 4 621
Според мен положението ти е сериозно и трябва да настояваш за секцио. Ако трябва смени болницата,но не поемай излишни рискове.
Успех Peace

# 16
  • Варна
  • Мнения: 567
 Аз също имам сериозни проблеми с ретината на дясното око, освен че имам и висок диоптър. Офталмологът препоръча изрично секцио и едва след това да ходя за лазерна корекция. В болницата, като ходих да се уговарям с лекаря, който искам да ме изражда и за секунда не ме е убеждавал да раждам нормално в този случай.
Аз лично не бих рискувала да си изгубя зрението, когато имам алтернатива.
Така, че смени си болницата. АГ- лекарите са длъжни  да се съобразят с препоръките на офталмолога !!!

# 17
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 825
Според мен не бива да си причиняваш такъв стрес точно сега - имам предвид лазерното лечение.  Naughty
Лазерното лечение представлява 'обшиване' на ретината с лазер. Не е страшно и не е кой знае какъв стрес.
Аз си правих такова, точно с цел да мога да родя нормално - нямала съм, обаче, отлепяне на ретината, а само нужда от подсигуряващо обшиване за всеки случай.
Ако раждаш нормално, то помни, че
- по възможност е добре да си понадигната, ако си легнала на 'магарето' - с възглавница под гърба (в родилното си имат специална възглавница за целта, само трябва да я поискаш, че не я дават от самосебе си)
- когато дойде ред за напъване, напъваш със стиснати очи и не напъваш в лицето - напротив, задържаш дъха на гърлото и напъваш надолу. Това по принцип е правилния начин за напъване, акушерките обикновено обясняват, макар и с 1-2 думи.

Прочети разказа ми:
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=76043.msg1340067#msg1340067

Леко раждане, каквото и да е то.

# 18
  • София, център
  • Мнения: 3 455
Секцио, пък ако ще и да си платиш!

Твоето здраве е по-важно от парите!

# 19
# 20
  • Пловдив
  • Мнения: 147
Аз родех преди 6 месеца с епидурална упойка - лепиха ме и обезболяваха през първите 24 часа. Изключително съм доволна

# 21
  • Мнения: 277
Благодаря ви, маминки!
Все пак реших да предложа пари, както си мислех и най в началото преди да ме ядосат така. Отговорът: нека всичко мине добре с лазерната терапия и после раждането, пък най-лесно се правели подаръци.  #Cussing out И пак си настояват на лазерна терапия, а НЕ са офталмолози (гинеколози са) и техният в тяхната болница не е правил препоръка за каквито и да е манипулации. Вече нищо не разбирам. Защо? Какво се цели?
От другата седмица започвам да обикалям всички АГ болници и отделения в София, поне избор има, все някъде някой ще се отнесе отговорно. Лошото е, че тук твърдят, че са изгубили оригинала на документа ми от офталмолога #2gunfire И сега си имам само копието, което Слава Богу реших да си направя преди да го дам в болницата. Сега ще трябва да ходя при офталмолога да ми подпечата/завери копието иначе отново на тоя Голдман - за по-малко от седмица...ми не е нормално. #Crazy
Дано Господ е с мен другата седмица и се разбера с докитата в другите болници.
Благодаря ви отново!
Горкото ми бебе колко стрес понесе тия дни, колко разправии! Cry

# 22
  • Мнения: 277
Аз родех преди 6 месеца с епидурална упойка - лепиха ме и обезболяваха през първите 24 часа. Изключително съм доволна

Не разбрах какво имаш предвид.  ooooh! Правили са ти обшиване на ретината и след това си родила нормално с епидурална ли? И ако са те обшивали, какъв точно ти е бил проблемът, защото не във всички случаи се препоръчва и върши работа, доколкото ми обясниха.
 newsm78

# 23
  • Мнения: 2 614
Секцио в друга болница, където не те изнудват с евтини номерца да дадеш пари под масата!
Леко раждане и здраво бебче!

# 24
  • Мнения: 3 926
ЗАДЪЛЖИТЕЛНО лазерна терапия... раждането го остави на гинеколозите. Все пак можеш да се консултираш с още един-двама лекари да видиш кой как би рискувал и дали си струва... Знаеш как да ме намериш Hug Поне да те пратя да поговориш с моя доктор.
Лазерната терапия наистина не е свързана с никакъв стрес. Мисля отговорът на Бу е достатъчно изчерпателен. Grinning

# 25
  • Мнения: 1 881
И моят отговор е секцио,как така ще те принуждават да правиш нещо, в което имаш съмнение, че искаш #Cussing out


За първи път чувам подобен случай, да имаш повече от ясни показания за секцио...хм...чиста проба изнудване. Смени си болницата и не се притеснявай да кажеш името на лекаря, постъпил така, както и болницата #2gunfire

# 26
  • Мнения: 7 640
трябва да направиш лазера, а и да родиш секцио.
За съжаление бандажирането на ретината НЕ ти гарантира абсолютно нищо, просто намалява рискът от отлепване. Но той пак е по-голям отколкото ако нямаше дегенерации.

Общи условия

Активация на акаунт