ЧААТАЙ УЛУСОЙ [Çağatay Ulusoy] | "The Protector" | Netflix 2018 - темата на ЧАЧО #12 [257]

  • 45 430
  • 730
  •   1
Отговори
# 30
  • ... да усещаш мириса на море ...
  • Мнения: 3 313
Здравейте!

Ани Hug, благодаря за превода.

Защо никой не коментира сериала? Аз, да ви кажа, съм леко разочарована. Може би очакванията ми са били "мно-о-о-го големи". Разбирам, че сериите не са, като турските, с дължината на игрален филм, но серия по 30 минути ми дойде в повече, пардон - в по-малко Stuck Out Tongue Winking Eye
Любопитно ми е, какво от сюжета на романа е останало в сериала? Ако някой е чел книгата, моля да сподели.
Всяка една серия беше посветена на намирането на нещо, пръстен, камък, кинжал и т.н. Така и не се разбра/видя, от какво толкова "пазеше" Хакан, Инстанбул. Аз очаквах битки с някави сили/създания... В една от сериите се говореше за някаква епидемия, но не се видя нищо, което да прави "Пазителя", както и не разбрах в какво се състои лошотията на Безсмъртните, освен че последният (Файсал) е избил семейството на Хакан. Страшно недомислие, от сценарна гледна точка беше, според мен, в последната серия, Хакан да даде на Файсал "ризата", защото така става уязвим и той можеше да го застреля. Така Безсмъртния си решаваше проблема с Пазителя завинаги. Или аз нещо не съм разбрала/пропуснала в обясненията от първите серии?
От операторска гледна точка, също очаквах повече. Уж Истанбул щеше да "герой" в сериала, но аз не видях нищо забележително. Във всяка една сапунка може да се видят повече красиви гледки от града, отколкото тук.
Странен избор на режисьори, с изключение на Евренол, който има малко повече късометражни филми, без значим опит в сериалите и киното Thinking
За актьорската игра:  
Играта на Чачо, за мен, беше "неравномерна". Имаше много добри попадения, и като емоции, и като мимики, но в някои не толкова убедителен.

Много ми хареса играта на Хазар.

Айча, нищо особенно, чак ме е яд, че героинята и оживя Laughing То и образа на Лейля, не беше развит много, ама за 30 минути, кое по-напред. А въпросната сцена, к'во толкова я коментираха не знам. То вярно, че по телевизията не може да се видят такива неща и за далеч "по-невинни" сцени се отнасят глоби ...

Ами, това е. Така видях нещата. Ще ми е любопитно да разбера как вие сте видяли сериала Thinking

Последна редакция: чт, 24 яну 2019, 11:35 от tara_lezhka

# 31
  • Мнения: 25 350
Привет Stuck Out Tongue Winking Eye

Таре, много големи очаквания си имала. Joy

Според мен трябваше да има повече мистерии и фантасмагории дето им викат Joy Малко беше .. иначе всичко останало ми хареса. Чачо си беше идеален навсякъде. И Айча ми хареса и останалите. Надявам се в новия сезон и в следващите да има повече фентъзи.

Аз от режисура и операторско майсторство не разбирам и затова не се изказвам. Историята е добра, мисля, че я направиха добре, но ми липсввха измислиците. Всеки случай това е единственият Чачов сериал, който може би бих гледала дори, ако той не участваше. Stuck Out Tongue Winking Eye

Относно спасяването на Истанбул. Няколко серии започваха с връщане назад и обяснения какви са Безсмъртните и какво са причинили на града. След като са ги унищожили без един, бедите, които са причинявали са намалели. Освен това видяхме, че Рюя и Файсал са свикнали да живеят като смъртните, даже единият им "колега" им го каза. В смисъл, че са зарязали мисията си да унищожат града един вид. Аз мисля, че Файсал и Рюя ще станат от нашите Joy а останалите ще почнат да сеят епидемии, да предизвикват земетресния, наводнения и някакви такива бедствия ..

Лили е чела книгата и казва, че горе-долу се придържат към нея, но не съвсем. Но то обикновено е така с екранизацииите на книги.


# 32
  • ... да усещаш мириса на море ...
  • Мнения: 3 313
Здравейте!

Абе къде изчезнаха повечето? Както е тръгнало, ще изпаднем на 3-та страница...Sad


да повторим тази хубава снимка ...

# 33
  • Мнения: 25 350
Здравейте!

Абе къде изчезнаха повечето? Както е тръгнало, ще изпаднем на 3-та страница...Sad


да повторим тази хубава снимка ...

Здравей, Таре Stuck Out Tongue Winking EyeHugJoy

Ми няма нищо за писане. Joy На доизживяване е работата. Joy Обикновено така се случва. Аз не виждам смисъл да влизам и да слагам едно и също и да дъвча едно и също постоянно .. само и само и само за да правя нещо, както се случва в много други теми. Старите сериали не ми се коментират, аз съм ги забравила даже вече. Joy А новия явно не се хареса на повечето хора, както и очаквах. Stuck Out Tongue Winking Eye

# 34
  • Sofia, Bulgaria
  • Мнения: 5 680
   Добър ден на всички пишешти или само четящи! Smile Hug

     

    Не пиша отзив,за сериалът,защото още не съм го изгледала:blush:

Изглежда пак са изловили Чачи в ЛаБоом  Thinking

   https://twitter.com/CUworldwidefans/status/1089426815486185472

Последна редакция: нд, 27 яну 2019, 11:38 от Iskra Pandova

# 35
  • ... да усещаш мириса на море ...
  • Мнения: 3 313
https://twitter.com/CUworldwidefans/status/1086215706599931908

А на тези защо са им изтрили инстаграма?

# 36
  • Мнения: 25 350

И аз не разбрах. В инстаграма влизам много рядко. В Т профила им си е наред.

Втори сезон идвал скоро Stuck Out Tongue Winking Eye




Искра, разправят, че е той, но не е сигурно.

# 37
  • Мнения: 15 391

Втори сезон идвал скоро Stuck Out Tongue Winking Eye





Ииии, хади де.. аз съм от онези, които го харесаха и го чакат с нетърпение


Здравейте  Hug Hug Hug

# 38
  • Мнения: 2 532
Здравейте🤗
И аз харесах сериала😍😁 и чакам втори сезон😉

# 39
  • Мнения: 25 350

Ииии, хади де.. аз съм от онези, които го харесаха и го чакат с нетърпение


Здравейте  Hug Hug Hug

JoyJoyJoyJoyJoy ох бееееееее, Галкаааа Joy

якънда викат Joy

# 40
  • Sofia, Bulgaria
  • Мнения: 5 680

Втори сезон идвал скоро Stuck Out Tongue Winking Eye





Ииии, хади де.. аз съм от онези, които го харесаха и го чакат с нетърпение


Здравейте  Hug Hug Hug

   Party Party Party

   

https://m.vk.com/like?act=publish&object=wall-58199741_88277 … ammy_TheProtector

   Crossing Arms Flutter

   

# 41
  • Sofia, Bulgaria
  • Мнения: 5 680
 Добър ден на всички! Hug

   



https://www.youtube.com/watch?time_continue=107&v=yhFBd056HBw

# 42
  • Мнения: 15 391

Много готино това  Laughing Laughing Обожавам видеата зад камера  Party Party

# 43
  • Мнения: 25 350
Mного готино видео Kissing Heart
И супер готин Чачи Heart Eyes


# 44
  • Пловдив
  • Мнения: 2 565
Добро утро!
Спокоен, приятен и любовен вторник!

Общи условия

Активация на акаунт