ЧААТАЙ УЛУСОЙ [Çağatay Ulusoy] | "The Protector" | Netflix 2018 - темата на ЧАЧО #12 [257]

  • 45 450
  • 730
  •   1
Отговори
# 45
  • Яко в Матрицата...
  • Мнения: 18 816
Добро утро! HugCoffee

Ще пиша за Мухфъза тия дни, но наистина е трудно да се поддържа тема без новини... Знам какво правят в други теми за това, но нали ние не сме нормална тема, та ... Grinning

# 46
  • Sofia, Bulgaria
  • Мнения: 5 680
    Добър ден на всички! Hug

     


Добро утро! HugCoffee

Ще пиша за Мухфъза тия дни, но наистина е трудно да се поддържа тема без новини... Знам какво правят в други теми за това, но нали ние не сме нормална тема, та ... Grinning

   Joy

# 47
# 48
  • Яко в Матрицата...
  • Мнения: 18 816
Привет! Hug

Нови снимки от Нетфликс Турция с послание:
Тъкмо ще се сражаваме с Безсмъртните, но ни напушва смях Joy



Какво да кажа за Мухафъз 1 - хареса ми Чачо Joy и Хазар... Особено Хазар Heart Eyes Изненда ме ролята й, но тя се справи чудесно. Сценарият като за първи опит става. Не съм имала големи очаквания, но и на мен ми липсваше по-силно фантастична нотка, като на Ани. Не ми хареса клишето всички мацки да са вюбени в главния герои, ама какво да се прави - все пак е труско дизи Stuck Out Tongue Winking Eye А и можеше повече и не толкова популярни гледки от Истанбул да използват, нали уж беше в главна роля Rolling Eyes Продължителността на сериите е тамам - 1/2 час и стига толкова Joy Преводът върви като по вода Joy Надявам се във втория и следва
ите сезони да поработят на диалозите - доста семпли бяха на някои места... Трудно се коментира такъв тип сериал, защото ще трябва да се дадат много спойлери, а пък май не това е идеята.

# 49
  • Мнения: 25 350
Привет Stuck Out Tongue Winking Eye

много са готини - ще ги пусна на въртележката Stuck Out Tongue Winking Eye

# 50
  • Мнения: 15 391
Хелоу  Hug Hug Hug


Тъкмо ще се сражаваме с Безсмъртните, но ни напушва смях Joy


 Laughing Laughing Laughing Laughing

Големи са сладури  Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes

# 51
  • Пловдив
  • Мнения: 2 565
Добро утро!
Успешен, позитивен и усмихват четвъртък!

# 52
  • Sofia, Bulgaria
  • Мнения: 5 680
 Добър ден на всики! Hug

     

# 53
  • Яко в Матрицата...
  • Мнения: 18 816
Добър ден на всики! Hug

     

Добър да е Grinning Голяма скица е Хаканчо бей Stuck Out Tongue Winking EyeHeart Eyes

# 54
# 55
  • Яко в Матрицата...
  • Мнения: 18 816
от лятото ще да е тази фотка Heart Eyes

# 56
  • Мнения: 25 350

Казват, че е от снимките на 2-ри сезон Stuck Out Tongue Winking Eye ама дали този Мерт  някой си участва там не знам.

# 57
  • Мнения: X

Казват, че е от снимките на 2-ри сезон Stuck Out Tongue Winking Eye ама дали този Мерт  някой си участва там не знам.

https://www.instagram.com/p/BtUMCiDAf4v/

Hug

# 58
  • Мнения: 4 830
Привет, момичета Hug Hug Hug

Благодаря за всичко споделено в темата bouquet bouquet bouquet bouquet


Я, и аз да се изкажа за Мухафъза..

По принцип, когато прочета първо книгата и след това гледам сериал, или филм по нея, се разочаровам. Или пък първо изгледам екранизацията и после прочета книгата, пак същото.. Дикиша не става. Но с Мухафъза не стана така.. Сигурно, защото много съм се затъжила за Чачко, въобще не съм разсъждавала върху прочетеното и изгледаното..

Още като четях книгата, споделих, тук, че ми хареса, че държи в напрежение. И със  сериала стана така. Последните три епизода все още не съм изгледала, защото разбрах какъв ще е краят, когато работех по превода.. Ще изчакам малко да позабравя финала и да се затъжа за Чачко и ще си ги изгледам.. Нещо като десерт да кажем..

Седемте епизода ги изгледах на един дъх, харесаха ми.. Но все пак уточнявам, че ако не играеше Чачко, едва ли щях да изгледам Мухафъза.. Чачко страхотно се справи с ролята си. И аз ги харесах повече с Хазар като двойка.


Нещата в книгата са малко по-различни.. Например професорът няма дъщеря, поне не в началото.. Жената, в която той цял живот е бил влюбен, е била принудена да се омъжи за най-добрия му приятел, който е богат бизнесмен, и който всъщност е главният Безсмъртен. Тя има дъщеря, която мисли, че е дете на бизнесмена, а всъщност е дъщеря на професора.. Хакан именно в нея се влюбва,
Книгата завършва със смъртта на Безсмъртните, защото те в романа са няколко..  Накрая показват колко са щастливи Хакан, професора, дъщеря му и жената, в която той цял живот е бил влюбен.

В книгата също така голямо място се отделя и за враната, която постоянно следи Хакан..  И най-накрая епилогът в книгата е сънят на Хакан.. Той сънува, че тази врана е кацнала на покрива на Света София и с клюна си храни някого, вътре в нея..

Още тогава бях писала, че именно този епилог ме наведе на мисълта, че книгата ще има продължение.. Поръчах си и втората книга..

те това е..

Малко объркано стана, но се надявам, че сте разбрали какво съм искала да кажа Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes



# 59
  • ... да усещаш мириса на море ...
  • Мнения: 3 313
Lili Hug, благодаря ти за разказа за книгата. Надявам се като получиш и прочетеш втората, да споделиш...
 
Но все пак уточнявам, че ако не играеше Чачко, едва ли щях да изгледам Мухафъза..
И аз така Joy

пп Абе вече сме февруари, не се ли разбра за къде беше тази фотосесия на Тамер Йълмаз? Thinking

Общи условия

Активация на акаунт